aktualizacja 

Biden ośmieszył Trumpa. Cios w samo serce

54

Joe Biden odkrywa coraz więcej kart dotyczących pierwszych działań jego prezydentury. Tym razem podjął decyzję, która ucieszy obrońców klimatu. Podważył tym samym stanowisko Donalda Trumpa.

Biden ośmieszył Trumpa. Cios w samo serce
Joe Biden (Getty Images, Joshua Roberts)

Joe Biden zapowiada pierwsze kroki swojej prezydentury. 19 grudnia prezydent-elekt podzielił się informacjami w tej kwestii na Facebooku. Polityk chce "przywrócić Ameryce pozycję lidera w dziedzinie zmian klimatycznych". W tym celu zapowiedział konkretne działania.

Biden podważył jedną z najgłośniejszych decyzji prezydentury Donalda Trumpa. Demokrata zapowiedział, że podczas pierwszego dnia jego urzędowania Stany Zjednoczone wrócą do Paryskiego porozumienia klimatycznego. Decyzja poprzedniego prezydenta spowodowała, że kraj opuścił je 4 listopada bieżącego roku, co odbiło się szerokim echem na świecie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Pierwszego dnia moja administracja dołączy ponownie do Paryskiego porozumienia klimatycznego i przywróci Ameryce stanowisko lidera w dziedzinie zmian klimatycznych - napisał Biden.

Joe Biden nie ma wątpliwości. Jego zdaniem zagrożenie dotyczące zmian klimatycznych jest "egzystencjalne". W kolejnym wpisie na Twitterze przyznał, że nie ma czasu do stracenia. Prezydent-elekt zaprezentował zespół, którym od razu zajmie się sprawami związanymi z klimatem i powrotem do porozumienia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trump uważał, że porozumienie jest niekorzystne dla Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem sojusz działał na korzyść innych krajów. W 2017 roku ogłosił decyzję o jego opuszczeniu przez USA. Układ został podpisany 5 lat temu przez 200 państw i jest pierwszą tego typu umową w historii.

Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić