Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

COVID-19. Europejski kraj wprowadza koronapaszporty

385
Podziel się:

Dania zapowiedziała w środę wprowadzenie cyfrowych koronapaszportów. Będą one potwierdzać przyjęcie szczepionki na COVID-19. System ma obowiązywać już od marca.

COVID-19. Europejski kraj wprowadza koronapaszporty
Dania wprowadzi od lutego koronapaszporty (Getty Images)

Koronapaszporty mają pomóc przedstawicielom biznesowym w odbywaniu podróży służbowych. Ich wprowadzenie ogłosił pełniący obowiązki duńskiego ministra finansów Morten Bodskov. Duński rząd zapowiedział, że cyfrowe dokumenty podróżne wdrożone zostaną do końca lutego.

Najważniejsze jest powstrzymanie rozwoju koronawirusa, ale są części społeczeństwa, które muszą się rozwijać, a społeczność biznesowa powinna mieć możliwość podróżowania – stwierdził przedstawiciel duńskiego rządu.

Dania wprowadzi cyfrowe koronapaszporty. Mają pomóc biznesmenom

Duński rząd poinformował, że dane o zaszczepieniu będą dostępne na stronie internetowej sundhed.dk. Za kilka miesięcy ma powstać także "kompletne rozwiązanie technologiczne". Paszport w telefonie pokazywać będzie, czy dana osoba została zaszczepiona.

Możemy być jednym z pierwszych krajów na świecie, który wprowadzi takie rozwiązanie - podkreślił Bodskov.

Koronapaszport. Będzie pokazywać czy zostałeś zaszczepiony

W systemie pojawić mają się także inne informacje, na przykład o posiadaniu przeciwciał na koronawirusa. Na konferencji prasowej podkreślono, że cyfrowe koronapaszporty mogą być wykorzystywane także w innych sferach życia publicznego. Przykładem ma być chociażby uczestnictwo w festiwalu muzycznym czy kulturalnym.

Wprowadzone w Danii w połowie grudnia koronawirusowe obostrzenia mają obowiązywać do 28 lutego. Do tego czasu zamknięte pozostaną punkty usługowe i centra handlowe, limit podczas zgromadzeń wynosi maksymalnie pięć osób. Duński program szczepień zakłada, że do końca czerwca zostaną zaszczepieni wszyscy dorośli obywatele kraju.

Obejrzyj także: Koronawirus w Danii zmutował. Część kraju z nowymi restrykcjami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(385)
Tomy
2 lata temu
To jest SYNTETYCZNY PATOGEN KTÓRY MA WYWOŁAĆ CHOROBĘ TO NIE JEST SZCZEPIONKA
Tomy
2 lata temu
Bojkot !!!!!!!!!!!!!!!
innerFree
2 lata temu
XV wiek: odkryjmy wszystkie kontynenty! XIX wiek: udoskonalmy poruszanie się, maszyna parowa! XX wiek: lecim w kosmos, czego nie może człowiek?? XXI wiek: "Najważniejsze jest powstrzymanie rozwoju koronawirusa," :D
Polak 2021
2 lata temu
Czy media mogłyby przestać kłamać i straszyć? Jest decyzja Rady Europy na temat szczepionek, które nie są obowiązkowe a ich brak nie może dyskryminowac obywatela. Obrzydliwe jest to szczucie i zwiększanie lęku wśród ludzi.
Lamu44
2 lata temu
Bardzo dobry pomysł... Wreszcie antyszczepionkowcy i tacy różni tworzący teorie spiskowe benda mieć kłopoty... To nie średniowiecze... Trzeba się szczepić i już... Koniec kropka...
Antek
2 lata temu
W takim razie Dania łamie prawa człowieka , bo rezolucja RE nie pzwala na to , aby koronopaszporty były przepustką do czegokolwiek. I jesli jakaś instytucja będzie to stosować , można ją zaskarżyć i żądać odszkodowamia za dyskryminację.
Aniela
2 lata temu
Tarczą dla niezaszczepionych jest rezolucja RE z 28 stycznia , która mówi , ze szczepienie nie jest obowiązkowe i dyskryminowanie polityczne lub społeczne niezaszczepionych jest wysoce nieetyczne.
Alicja
2 lata temu
Rada Europy w swojej rezolucji podkreśliła , że szczepionka nie jest obowiązkowa, a koronapaszporty nie mogą być biletem wstępu. Będą jedynie monitorować skuteczność sczepionki u tych , którzy ją przyjęli.Tak więc proszę nas nie straszyć.
Mee
2 lata temu
I każdy kto nie będzie miał na czole lub ręce znamienia bestii ( QR ) nie będzie mógł kupić ani sprzedać.
Fgh
2 lata temu
Nie ma jedności między ludźmi.Oni nas zniewolą
Fgh
2 lata temu
Nie ma jedności między ludźmi.Oni nas zniewolą
ISZKA BACHA ...
2 lata temu
Jeszcze niech wprowadzą chip pod skórę będziemy jak zwierzęta domowe Bill Gates chce zawładnąć całym światem pamiętajcie to nie są żarty
Anonim
2 lata temu
Zegnaj Legolandzie....dobrze ze mam duzo klockow w domu i mam Was w nosie :)...
Polka
2 lata temu
Mam 62 lata i nigdy nie szczepiłam się na grypę i teraz też się nie poddam tym testom ,eksperymentom, niech wprowadzają wizy, paszporty tylko jestem ciekawa ile jeszcze to potrwa bo widzę że do końca roku mamy wirus, brak słów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić