Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

COVID-19. Niepokojące wieści. W Chinach właśnie wprowadzono zupełnie nowy zakaz

34
Podziel się

Niepokojące doniesienia z Chin. Pekiński targ, który był jednym z ognisk koronawirusa w czerwcu, musi funkcjonować z ograniczeniami. Wszystko przez klientów, u których potwierdzono zakażenie.

COVID-19. Niepokojące wieści. W Chinach właśnie wprowadzono zupełnie nowy zakaz
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, Paavo007)
bEUTOpGt

Chińskie targi potrafią wywołać spore zamieszanie. Wątpliwa higiena tego typu miejsc tworzy idealne środowisko dla rozwoju wszelakich wirusów. To właśnie w takim miejscu w Wuhan wykluł się koronawirus, który sparaliżował cały świat. Podobne targowiska znajdują się w całym kraju.

Bejing News przekazało bardzo niepokojące wieści. Okazuje się, że targ Xinfadi w stolicy Chin napotkał trudności. Zakazano sprzedaży i magazynowania mrożonej żywności, w szczególności ryb i owoców morza. Kilka osób zakażonych koronawirusem w tym regionie w ostatnim czasie miało właśnie styczność z jedzeniem tego typu.

bEUTOpGv
Mrożone mięso, owoce morza i inna mrożona żywność magazynowa na targu Xinfadi została stamtąd usunięta, targ został zdezynfekowany, a ponad 100 chłodni wyłączono - pisze Beijing News.

Władze podjęły stanowcze kroki, aby nie powtórzyć scenariusza z czerwca. To właśnie wtedy targ stał się ogniskiem zakażeń koronawirusa w Pekinie. Chiny zwiększyły częstotliwość testowania mrożonek na obecność wirusa. Jest to spowodowane faktem, że w tego typu produktach i na ich opakowania wykryto niejednokrotnie jego występowanie.

Koronawirus w Chinach

Pandemia koronawirusa rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan. Na jej początku kraj kompletnie nie wiedział, jak radzić sobie z wirusem. Kraj ten wyśmienicie poradził sobie z pokonaniem koronawirusa. Od początku sierpnia nie odnotowano tam więcej niż 45 zakażeń w ciągu doby. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 86 490 Chińczyków. 4634 z nich poniosło śmierć.

bEUTOpGB
Zobacz także: 100 martwych delfinów na plaży. Dawno nie widziano czegoś takiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTOpGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
taka prawda
rok temu
Życie z covidkiem jeszcze długi czas przed nami, ponoć będzie do 2026 i nie wynajdą ta naprawdę szczepionki a każdy kraj będzie radzić sobie indywidualnie po swojemu.
Janusz
rok temu
Chiny od nich się zaczęło teraz praktycznie nie mają chorych a inne kraje zostały z problemem czego nie wiecie? Przypadek nie sądzę!
szok
rok temu
Podane dane sugerują że CHINY TO NAJZDROWSZE PAĆSTWO NA ŚWIECIE . Gdzie tu ''niepokój'' skoro umarło tam najmniej ludzi w stosunku do liczby mieszkańców
bEUTOpGX
4444K
rok temu
Tylko tak się jakoś dziwnie składa, że najlepiej na całej ten pandemii wyszły Chiny, a dostały mocno USA i Europa Zachodnia.
Luckyluk
rok temu
Ktoś kiedyś powiedział że Chińczyk zje wszystko byle było smażone lub gotowane
Heh
rok temu
Polacy by wrzeszczeli że im mrożonki niszczą, chłodnie wyłączają, a w ogóle to ograniczają wolność zabraniając kupowania na targu
Aaa
rok temu
Ten kraj łącznie z ludźmi powinno się odizolować na jakieś tysiąc lat potem wszystko zaorać , posiać , zasadzić , zebrać plony i wyżywić głodujących.
gtryt
rok temu
No chyba covida już się nie boją? Już go mają, wszyscy go mamy. Przewidują, że nowe cholerstwo stamtąd nadchodzi? Czy może już wylazło i za 2-3 mce się dowiemy.....podobnie jak to było z covidem.
Kaster
rok temu
Zatrzymali epidemie bez szczepionki... Bill Gates nowym prorokiem - witamy w świecie s-f.
Etc
rok temu
Picerzy.Zrobili wojskowego wirusa w laboratorium a picują o nietoperzach.
Wuhan
rok temu
Targi W Chinach Zamykają Laboratorium Broni Chemicznej Funkcjonuje
Tomek
rok temu
bla bla...bla....
heh
rok temu
" Wątpliwa higiena tego typu miejsc tworzy idealne środowisko dla rozwoju wszelakich wirusów. " - dalej nie czytam. Autor notatki stanowczo powinien wrócić do podstawówki, przerobić lekcje biologii, odświeżyć sobie definicję wirusa, lub zająć się zupełnie innym tematem.
bEUTOpGP
olo
rok temu
te oficjalne dane o zakazeniach w Chinach, można wrzucić do śmieci.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić