o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

COVID-19. Niepokojące wieści. W Chinach właśnie wprowadzono zupełnie nowy zakaz

34
Podziel się

Niepokojące doniesienia z Chin. Pekiński targ, który był jednym z ognisk koronawirusa w czerwcu, musi funkcjonować z ograniczeniami. Wszystko przez klientów, u których potwierdzono zakażenie.

COVID-19. Niepokojące wieści. W Chinach właśnie wprowadzono zupełnie nowy zakaz
Zdjęcie poglądowe (Pixabay, Paavo007)
bDzpneut

Chińskie targi potrafią wywołać spore zamieszanie. Wątpliwa higiena tego typu miejsc tworzy idealne środowisko dla rozwoju wszelakich wirusów. To właśnie w takim miejscu w Wuhan wykluł się koronawirus, który sparaliżował cały świat. Podobne targowiska znajdują się w całym kraju.

Bejing News przekazało bardzo niepokojące wieści. Okazuje się, że targ Xinfadi w stolicy Chin napotkał trudności. Zakazano sprzedaży i magazynowania mrożonej żywności, w szczególności ryb i owoców morza. Kilka osób zakażonych koronawirusem w tym regionie w ostatnim czasie miało właśnie styczność z jedzeniem tego typu.

bDzpneuv
Mrożone mięso, owoce morza i inna mrożona żywność magazynowa na targu Xinfadi została stamtąd usunięta, targ został zdezynfekowany, a ponad 100 chłodni wyłączono - pisze Beijing News.

Władze podjęły stanowcze kroki, aby nie powtórzyć scenariusza z czerwca. To właśnie wtedy targ stał się ogniskiem zakażeń koronawirusa w Pekinie. Chiny zwiększyły częstotliwość testowania mrożonek na obecność wirusa. Jest to spowodowane faktem, że w tego typu produktach i na ich opakowania wykryto niejednokrotnie jego występowanie.

Koronawirus w Chinach

Pandemia koronawirusa rozpoczęła się w chińskim mieście Wuhan. Na jej początku kraj kompletnie nie wiedział, jak radzić sobie z wirusem. Kraj ten wyśmienicie poradził sobie z pokonaniem koronawirusa. Od początku sierpnia nie odnotowano tam więcej niż 45 zakażeń w ciągu doby. Od początku pandemii koronawirusem zakaziło się 86 490 Chińczyków. 4634 z nich poniosło śmierć.

bDzpneuB
Zobacz także: 100 martwych delfinów na plaży. Dawno nie widziano czegoś takiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzpneuC
bDzpneuW
KOMENTARZE
(34)
Tea
2 miesiące temu
Sodoma i Gomora. Tak to wszystko można skomentować. W życiu bym nie pomyślała że dożyję takich chorych czasów. Mam 50 lat, wychowałam się w czasie komuny, ale ta sytuacja z wirusem to horror. Horrorem jest też podejście Rządów wszystkich europejskich krajów. Doprowadzili ludzi do paranoi. Brak mi słów. Choroba psychiczną to mało powiedziane
stoik
2 miesiące temu
od początku pandemii zmarło z powodu ''kowida'' 4634 Chińczyków . A codziennie rodzi się i umiera ich ok 30 tys . To NAJBEZPIECZNIEJSZY krsj na świecie który pod pretekstem walki z ''kowidem chce zaczipować wszystkich / wczorajsza wiadomość w WP BY MIEĆ PEŁNĄ KONTROLĘ NAD OBYWATELAMI . Inne kraje nieco później zrobią to samo .
Liii
2 miesiące temu
Chiński wirus nie miał prawa opuścić chińskich granic!!!Kto jak nie Chiny najlepiej na tym wychodzi i dlaczego???!LjmJak to niby możliwe żeby w kraju półtoramiliardowym było kilka zarażeń dziennie i nikt nie umiera na Covid-19!!!!wystarczy zobaczyć na statystyki!!!
bDzpneuX
Ann
2 miesiące temu
No i portal mógłby zatrudniać kogoś po podstawówce, może chociaz po maturze bo tych błędów się czytać nie da... ktoś kto pisać nie umie jest redaktorem, cóż
Test PCR
2 miesiące temu
8oo lat potrzeba,żeby wirus że zwierzęcia zmutował na człowieka.Po co te bajki podają ?
Najnowsze komentarze (34)
taka prawda
2 miesiące temu
Życie z covidkiem jeszcze długi czas przed nami, ponoć będzie do 2026 i nie wynajdą ta naprawdę szczepionki a każdy kraj będzie radzić sobie indywidualnie po swojemu.
Janusz
2 miesiące temu
Chiny od nich się zaczęło teraz praktycznie nie mają chorych a inne kraje zostały z problemem czego nie wiecie? Przypadek nie sądzę!
szok
2 miesiące temu
Podane dane sugerują że CHINY TO NAJZDROWSZE PAĆSTWO NA ŚWIECIE . Gdzie tu ''niepokój'' skoro umarło tam najmniej ludzi w stosunku do liczby mieszkańców
4444K
2 miesiące temu
Tylko tak się jakoś dziwnie składa, że najlepiej na całej ten pandemii wyszły Chiny, a dostały mocno USA i Europa Zachodnia.
Luckyluk
2 miesiące temu
Ktoś kiedyś powiedział że Chińczyk zje wszystko byle było smażone lub gotowane
Heh
2 miesiące temu
Polacy by wrzeszczeli że im mrożonki niszczą, chłodnie wyłączają, a w ogóle to ograniczają wolność zabraniając kupowania na targu
Aaa
2 miesiące temu
Ten kraj łącznie z ludźmi powinno się odizolować na jakieś tysiąc lat potem wszystko zaorać , posiać , zasadzić , zebrać plony i wyżywić głodujących.
gtryt
2 miesiące temu
No chyba covida już się nie boją? Już go mają, wszyscy go mamy. Przewidują, że nowe cholerstwo stamtąd nadchodzi? Czy może już wylazło i za 2-3 mce się dowiemy.....podobnie jak to było z covidem.
bDzpneuP
Kaster
2 miesiące temu
Zatrzymali epidemie bez szczepionki... Bill Gates nowym prorokiem - witamy w świecie s-f.
Etc
2 miesiące temu
Picerzy.Zrobili wojskowego wirusa w laboratorium a picują o nietoperzach.
Wuhan
2 miesiące temu
Targi W Chinach Zamykają Laboratorium Broni Chemicznej Funkcjonuje
Tomek
2 miesiące temu
bla bla...bla....
heh
2 miesiące temu
" Wątpliwa higiena tego typu miejsc tworzy idealne środowisko dla rozwoju wszelakich wirusów. " - dalej nie czytam. Autor notatki stanowczo powinien wrócić do podstawówki, przerobić lekcje biologii, odświeżyć sobie definicję wirusa, lub zająć się zupełnie innym tematem.
olo
2 miesiące temu
te oficjalne dane o zakazeniach w Chinach, można wrzucić do śmieci.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić