o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Gruchnęła sensacyjna wiadomość

1267
Podziel się

Rosyjska Prokuratura Generalna skierowała do Polski wniosek ws. katastrofy w Smoleńsku. Chodzi o rozmowę braci Kaczyńskich.

Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Gruchnęła sensacyjna wiadomość
(Getty Images)
bDAXtdvV

Jak podaje agencja TASS, powołując się na polskie media, rozmowa Lecha Kaczyńskiego i Jarosława Kaczyńskiego miała miejsce na krótko przed katastrofą. Rozmawiali przez telefon satelitarny.

Rozmową zainteresowała się teraz rosyjska Prokuratura Generalna. Jak podaje TASS, zwróciła się ona do Polski z wnioskiem przesłanie fonogramu rozmowy telefonicznej. Obecnie znajduje się on w materiałach polskiej sprawy karnej.

bDAXtdvX

Informację o przesłaniu wniosku przekazał przedstawiciel rosyjskiej prokuratury Andriej Iwanow. O wszystkim poinformował w trakcie konferencji prasowej. Podał też powód, dla którego wysłano wniosek.

Powodem są nowe informacje, które pojawiły się w polskich mediach w sprawie katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku - mówi Andriej Iwanow.

TASS poinformowało, że są osoby, które wiedzą, o czym rozmawiali bracia Kaczyńscy. Agencja wskazała m.in. na wywiad z sędzią Wojciechem Łączewskim, którego udzielił dla "Gazety Wyborczej". Sędzia przyznał w nim, że dobrze zna treść zapisanych rozmów.

bDAXtdwd
Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, której zapis znam z akt ściśle tajnych, to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceni sytuację po 10 kwietnia 2010 r. - powiedział sędzia.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAXtdwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1267)
pop
2 miesiące temu
Wałęsa przegrał sprawę w sądzie, ale to on miał rację!?
marcelek
2 miesiące temu
każdy rozsądnie myślący wie, że to jarosław jest pośrednim sprawcą katastrofy!
wieża
2 miesiące temu
Są tacy, co czepiają się ruskich z wieży, ale przecież oni nie dali zgody na lądowanie i kazali odejść na zapasowe lotnisko. Nie bronili, bo wiadomo, że nasi wywołali by skandal, że im nie pozwolono odwiedzić grobów. Wbrew zaleceniom wieży nasi piloci próbowali podejścia do lądowania, ale rozpraszani przez postronne osoby w kokpicie, popełnili kilka błędów, a najgorszy to korzystanie z wysokościomierza.
bDAXtdwz
wisus54
2 miesiące temu
Świetne zdjęcie Kaczyński, Kamiński, Kuchciński i w samym rogu bodajże Pięta no sam kwiat organizacji Przestępczej PiS
stop hejterom
2 miesiące temu
Ciągle hejterzy piszą o wraku, żeby do nas wrócił. Czy on ma wrócić, aby podłożyć dowody na wybuch? Inaczej nie rozumiem tych żądań, bo przecież nasi technicy dawno dokonali oględzin wraku i przebadali wszystkie części, więc nic badać już nie będą. Piloci, którym przeszkadzano i rozpraszano, popełnili kilka błędów: nie reagowali na pull up, korzystali z wysokościomierza i wylatując z głębokiego wąwozu znaleźli się nagle niemal na płycie lotniska. Protasiuk zorientował się i ciągnął już samolot w górę, ale było za późno, miał czas na reakcję, więc nie mogło być wybuchu, bo nie zdążyłby nie tylko zareagować i zmienić kurs do góry, ale nawet zakląć na koniec, co zrobił, gdy uderzyli w pierwsze drzewa. Odchodzili w automacie, co również było błędem. Podkomisja Macierewicza nie ma żadnych uprawnień do oceny wypadków, a nadal bierze miliony, co jest strasznie podłe w dobie epidemii, gdy ludzie umierają pod szpitalami. PIS doszedł do władzy na kłamstwie smoleńskim.
Najnowsze komentarze (1267)
Saba44
2 tyg. temu
Jak bardzo ludzie są podatni na manipulację to szok. Jak można uwierzyć, że rozmowa przez telefon, o czymkolwiek ona by nie była, może spowodować katastrofę samolotu. Ludzie ogarnijcie się i pomyślcie, czy to z powodu tej katastrofy Rosjanie trzymają wrak samolotu w niewoli, z pewnością nie, z jakichś innych przyczyn nie chcą go oddać. Boją się widocznie szczegółowych badań, które ujawniłyby przyczynę. A, że bracia rozmawiali na krótko przed katastrofą to normalne, Jarosław chciał wiedzieć, czy już wylądowali, a przecież wiadomo, ile trwa taki lot.
WALDEK 1944
miesiąc temu
ŁĄCZEWSKI?A JAKA JEST JEGO WIARYGODNOŚĆ?ON JEST TAKI WIARYGODNY JAK" HYŻY RÓJ"
Serval
2 miesiące temu
No cóż...polecieli na ,, wariackich papierach ,, i ułańska fantazja. Zero profesjonalizmu. Nie trzeba nawet ostatniej rozmowy pomiędzy Kaczynskimi. Te wszystkie miesięcznie są wyrzutem sumienia.
Sawa
2 miesiące temu
Niech ujawnią, to może postawią Kaczyńskiego przed sądem za podżeganie do katastrofy i śmierci prawie 100 osób.
luk
2 miesiące temu
Kaczyński kłamie permanentnie, więc absolutnienie prawda byłaby gwoździem do jego trumny. Oddając pełną cześć i hołd poległym w katastrofie musimy wiedzieć, że na bzdurne a wręcz idiotyczne teorie Maciarewicza, pomniki i wszelkie pochodne z NASZYCH pieniędzy poszły bajońskie sumy. Były one dosłownie astronomiczne...
ffh
2 miesiące temu
rozmawiali o abonamencie w Play i 5 g. Żaden Rosjanin alkoholu nie tknie i u nich wszystko OK.
Agnieszka
2 miesiące temu
Kto ma krew Lecha na rękach ?
Buba1955
2 miesiące temu
KOMUNA WRÓCIŁA ... DEBILIZM TEGO MINISTRA SIĘGA ZENITU ... MOŻE TERLECKI WYPOWIE SIĘ NA TEN TEMAT ?? POCIĄGAJĄ MNIE JEGO PLECY ...
bDAXtdwr
kolonyja
2 miesiące temu
kierownik wycieczki, nawigator zdalny naziemny, informator na miejscu z natychmiastowa ucieczka
gdy
2 miesiące temu
Można się jedynie domyśląć, że Jarosław musiał przyczynić się jakoś do śmierci brata, stąd na siłę prowadził wieloletnie śledztwo za nasze setki milionów zł aby wykazać winę Rosji oraz co miesiąc pokutuje składając kwiaty pod licznymi pomnikami Lecha Kaczyńskiego. Ale to życia byłemu prezydentowi i dziesiątkom polityków (o których chyba nie myśli bo nie maja dla niego znaczenia) nie przywróci.
aniol
2 miesiące temu
Anglicy yez utajnili sprawe smierci Sikorskiego na dalsze 60 lat po uplywie pierszej tajnosci.
int
2 miesiące temu
Dalsze śledztwo jest zbędne, bo rosyjscy kontrolerzy sprowadzili polską tutkę na manowce.
Aaa
2 miesiące temu
Laczewski😂zaraz odezwie sie Tuleja,a po nim Zurek😂😂😂
wewe
2 miesiące temu
"Jeżeli opinia publiczna poznałaby treść rozmowy braci Kaczyńskich, której zapis znam z akt ściśle tajnych, to gwarantuję, że zupełnie inaczej oceni sytuację po 10 kwietnia 2010 r. - powiedział sędzia." No to cóż stoi na przeszkodzie, żeby doinformować opinię publiczną? Zabawa musi trwać dalej?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić