Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

COVID-19 w natarciu. Koszmarny rekord w USA. Pękła granica

63

Dzień po dniu w Stanach Zjednoczonych rośnie liczba osób chorych na COVID-19. Minionej doby pękła granica 90 tys. zakażeń na przestrzeni 24 godzin. Potwierdzono również niespełna tysiąc zgonów, w konsekwencji czego kraj wysunął się na prowadzenie w niechlubnym rankingu.

COVID-19 w natarciu. Koszmarny rekord w USA. Pękła granica
Zdjęcie ilustracyjne (Unsplash.com, @mufidpwt)

Jak informuje NBC News, dane odnośnie ostatniego rekordu zostały zebrane w czwartek 29 października. Wynika z nich, że w ciągu doby na COVID-19 zachorowało ponad 90 tysięcy Amerykanów.

Koronawirus w USA. Codziennie rekord zachorowań na COVID-19

Zgodnie z ustaleniami ekspertów na COVID-19 lub choroby współistniejące zmarło 982 zarażonych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W efekcie kraj trafił na szczyt rankingu państw, w których doszło do największej ilości śmierci wśród pacjentów z SARS-CoV-2. Jego autorami są naukowcy z  amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.

NBC News podaje, że obecnie koronawirus rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych najszybciej od wybuchu pandemii. Aż 30 stanów zgłosiło, że na ich terenie doszło do ponad tysiąca przypadków COVID-19. Tymczasem według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia rządy powinny dążyć do tego, aby wskaźnik zarażeń przez 14 dni utrzymywał się na poziomie 5 proc. lub niższym.

Według ekspertów z WHO tylko utrzymywanie się tak niskiego poziomu zachorowań może stanowić uzasadnienie do wyjścia przez kraj z lockdownu. Jednak w samym stanie Wyoming w ciągu ostatnich 14 dni miał miejsce aż 650-procentowy wzrost przypadków koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Tak wyglądałby całkowity lockdown. Decyzja zapadnie w piątek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić