o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

"Mają przewagę już na starcie". Niektórzy są odporni na koronawirusa

46
Podziel się

Naukowcy wciąż prowadzą badania nad koronawirusem. Zastanawiają się, co sprawia, że niektórzy przechodzą COVID-19 bardzo ciężko, a inni nie mają żadnych objawów. Co udało się ustalić?

"Mają przewagę już na starcie". Niektórzy są odporni na koronawirusa
Niektórzy są odporni na koronawirusa (Pixabay, geralt)
bDphPLqt

Najnowsze wnioski badaczy pojawiły się w piśmie naukowym "Cell". Wyniki analiz wskazują na to, że niektóre osoby, które wcześniej nie miały styczności z koronawirusem, posiadają specjalne limfocyty T. Potrafią one rozpoznać wirusa i go zwalczyć.

Jak donosi serwis medonet.pl, naukowcy nie wiedzą, jak dokładnie działa ten mechanizm. Podano jednak, że mają pewną teorię.

bDphPLqv

Co udało im się ustalić? Sugerują, że lepsza odpowiedź immunologiczna na koronawirusa SARS-CoV-2 wynika z wcześniejszego kontaktu z innymi koronawirusami.

Dzięki temu niektórzy mają przewagę już na starcie walki z COVID-19. Naukowcy zaznaczają jednak, że póki co jest za mało dowodów na to, by być pewnym, iż mechanizm obronny działa tak, jak się spekuluje.

Koronawirus. Wciąż jest niebezpieczny

Najnowsze dane z Polski i innych krajów nie pozostawiają złudzeń. Epidemia koronawirusa wciąż przybiera na sile i zbiera żniwo. Nasze Ministerstwo Zdrowia codziennie przekazuje zatrważające dane. We wtorek liczba zakażeń przekroczyła 16 tysięcy. To sugeruje, że najpewniej wprowadzone zostaną kolejne restrykcje.

bDphPLqB
bDphPLqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Sylwia
miesiąc temu
Nadmierne mycie - wyjaławianie wszystkiego - nie uchroni nas od choroby . Taka obsesję miał Michael Jackson , chodził w maseczce , rękawiczkach i spał w specjalnym sterylnym namiocie tlenowym i już chłopa nie ma . Nawet te przymusowe , szczepienia , które dla nas zakupił za ogromne pieniądze pan Kaczyński , nie wyeliminują wirusa , bo on jest wszędzie i żywiąc się śmieciowym jedzeniem , słuchając tego straszenia w mediach i nosząc maseczki niemal wszędzie będziemy chorować , jedni słabiej inni ostrzej . Odporność się nabywa w stykając i przechodząc , a nie przez iniekcję . Jak zamkną wszystko w kraju , bo sezon na przeziębienie - to pójdziemy jak barany się zaszczepić , bo dzięki temu dostaniemy miskę ryżu o której wspominał pan Morawiecki , podsłuchany ,, u sowy ..." Teraz muszą tylko skłócić społeczeństwo i wziąć go , za przysłowiowy ,,ryj" jako nasi wybawiciele , rozwiążą problem ,który sami stworzyli , żeby ,,elyty" mogły się nachapać kasy - bo mają mało .
eee
miesiąc temu
Choroby były są i będą, prowadząc zdrowy tryb życia łatwiej przechodzi się różne infekcje.
Prawda
miesiąc temu
Ja wam powiem dlaczego ludzie umieraja bo sa nie leczeni bo korona sorry ale taka prawda imieraja na zawaly i in e
bDphPLqX
Gość
miesiąc temu
Jeśli nie ma objawów to nie ma wirusa. A mówią że wirus bezobjawowy zaraża!! A to ciekawe!!
Kkkkkk
miesiąc temu
No to w końcu lepszy wcześniejszy kontakt, czy jego brak, bo nagmatwaliście...
Najnowsze komentarze (46)
realista
miesiąc temu
zamknąć rządzących i odciąć od mediów, a po 2 tygodniach nie będzie śladu po tej masońskiej pandemii
8787
miesiąc temu
Teraz WHO robi badania , Co zrobić żeby tych odpornych też zmogło.
stop
miesiąc temu
Jakoś nie słyszę aby sklepowe w marketach chorowały a maja codziennie styczność z setkami osób tylko celebry i teraz co drugi ma covid a grypa to juz nie istnieje lub angina !!!
grazyna
miesiąc temu
Co chwila nowe "",,rewelacje"pseudonaukowców!!!Jedynym faktem jest to że umierają ludzie,a ozdrowieńczy w czasie choroby i po niej ,przeżywają horror.i to jedyna prawda.A DEMONSTEANCI ROZNOSZA STARSZYM PEWNĄ ŚMIERĆ.Ale mnie to nie dziwi.Dla OPOZYCJI życie przeciętnego Polaka nigdy nie było i nie będzie ważne.Dla nich przeciętniak to nieudacznik i trzeba go utylizować.Na przestrzeni lat mają krew na rękach wielu Polaków!?? .
dociekliwa
miesiąc temu
Masło maślane " że niektóre osoby, które wcześniej nie miały styczności z koronawirusem, posiadają specjalne limfocyty T. Potrafią one rozpoznać wirusa i go zwalczyć." oraz "lepsza odpowiedź immunologiczna na koronawirusa SARS-CoV-2 wynika z wcześniejszego kontaktu z innymi koronawirusami."
Arnold
miesiąc temu
Szczepilem się przeciw grypie i chorowałem co roku na grypę. Po czym zapisałem się na siłownię i zaczęłem uprawiać sport na poważnie. Rano oblewam się zimna wodą. Teraz w czasie epidemi robię to w domu. Biorę też witaminy. U czuje się super !
Walcz
miesiąc temu
NIEPRAWDA!!!! Pracuje w szpitalu. 2 pielegniarki z intensywnej,siedzą od 16 tyg na kwarantannie bo wciaz mają wirusa. I choc obie miały bardzo znikome objawy-katar i suche gardło,to sa nosicielkami i do pracy wróca ub nie🤷‍♂️
Profesor
miesiąc temu
Albo będzie pogoda albo nie, powróżymy z fusów będziemy wiedzieli więcej, trzeba jeszcze zajrzeć do szklanej kuli i postawić pasjansa...
bDphPLqP
Tomasz
miesiąc temu
Interesujące byloby, jak wirusa przechodzą rolnicy chodujacy zwierzęta i posiadający zwykle domowe zwierzęta jak koty, osy. Czas dla naukowców i statystyków.
koto
miesiąc temu
jutro 40 milionów przypadków i można przestać liczyć.
DR Chemik
miesiąc temu
Możecie nie wierzyć ludzie ale bardzo chętnie bym wam cos powiedzial ale zbyt dużo czasu w pisaniu by mi zajęło napisze tylko tyle pewien narkotyk o nazwie znanej biała ścieżka lubiące Polska amffff zabija nie ktore ciała obce i w śród nich covid nie chcą głośno o tym mówić lekarze ale moj przyjaciel naukowiec powiedzial ze to fakt na 100% badania w uk potwierdziły to wiec o co tu kaman?????
Kucharzyna
miesiąc temu
Mi się wydaje że odporna w tym kraju jest tylko klasa robotnicza, a reszta ważnych zawodów jak np. lekarz strasznie są narażeni, nie to co klasa robotnicza im nic nie grozi maja dalej pracować.
Prawda
miesiąc temu
Ja wam powiem dlaczego ludzie umieraja bo sa nie leczeni bo korona sorry ale taka prawda imieraja na zawaly i in e
Kkkkkk
miesiąc temu
No to w końcu lepszy wcześniejszy kontakt, czy jego brak, bo nagmatwaliście...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić