Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

COVID-19 zaatakuje ostrzej po świętach? Morawiecki ostrzega

233

Zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszą w połowie stycznia. Mateusz Morawiecki podkreśla: "Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem". Uprzedził też, że w najbliższym czasie czeka nas wzrost zakażeń.

COVID-19 zaatakuje ostrzej po świętach? Morawiecki ostrzega
Mateusz Morawiecki podkreśla: "Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem" (PAP, Piotr Nowak)

15 stycznia ruszą zapisy na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Premier w czasie konferencji prasowej ogłosił, że właśnie tego dnia planuje się zapisać. Przypomniał też, że pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce wykryto 4 marca.

Dzisiaj po 300 dniach możemy w końcu zacząć myśleć o powrocie do normalności. Ten powrót może się zdarzyć dzięki szczepionce – powiedział Mateusz Morawiecki.

Określił szczepionkę podstawowym instrumentem powrotu do normalności. Premier zapowiedział też, że tempo szczepień będzie rosło z każdym tygodniem. Narodowy Program Szczepień to "największa operacja logistyczna od dziesięcioleci", ale członkowie rządu zapewniają, że jesteśmy na nią przygotowani.

Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem, tym lepiej będziemy mogli bronić miejsc pracy i rozpocząć z powrotem nasz wzrost gospodarczy, nasz rozwój gospodarczy – powiedział premier.

Morawiecki zapewnił, że szczepionek wystarczy dla wszystkich. Premier przewiduje, że realnym scenariuszem jest zaszczepienie wystarczającej liczby ludności, tak by w drugim kwartale przyszłego roku można było stopniowo luzować obostrzenia i wracać do normalności sprzed pandemii. Najpierw jednak czeka nas prawdopodobny wzrost liczby chorych po świętach.

Polacy spotykali się na święta w nieco większym rozmiarze. Dlatego trzeba niestety przewidywać, że za dwa, trzy, cztery tygodnie może wzrosnąć liczba zakażeń - stwierdził Morawiecki.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Apel ws. szczepionek. "To jest jedno z największych dobrodziejstw ludzkości"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić