o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A.S.
|

Czarna seria samobójstw we wrocławskim areszcie. Dyrektor zwolniony

120
Podziel się

W ostatnim czasie w areszcie śledczym przy ulicy Świebodzkiej we Wrocławiu doszło do serii pięciu samobójstw. Dopiero po piątym z nich, które miało miejsce w niedzielę, zwolniony został dyrektor zakładu.

Czarna seria samobójstw we wrocławskim areszcie. Dyrektor zwolniony
Seria pięciu samobójstw w ciągu kilkunastu miesięcy to ewenement w polskim więziennictwie. (Silesia Film Commision)
bDAUhyrp

Po piątym w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy i trzecim w tym roku samobójstwie, do jakiego doszło we wrocławskim areszcie śledczym przy ul. Świebodzkiej, zdecydowano o zwolnieniu ze stanowiska dyrektora placówki, ppłk. Szczepana Ociepy.

Tak duża liczba udanych zamachów na własne życie jest kompromitacją dla aresztu. Jego zadaniem jest m.in. chronienie życia osadzonych, tak by mogli następnie odpowiadać przed sądem i np. składać zeznania. Ostatnio jednak doszło do kolejnego samobójstwa.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" w niedzielę powieszonego na kracie znaleziono Tomasza S., tymczasowo aresztowanego pod zarzutem znęcania się nad rodziną. W czerwcu również na kracie powiesił się wrocławski gangster "Łoli:, zatrzymany za należenie do grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT i posiadanie narkotyków. Jego zeznania mogły pomóc w zatrzymaniu kolejnych bandytów.

bDAUhyrr

W styczniu z kolei martwego znaleziono w celi 26-letniego Michała P., który przybył do aresztu z zakładu psychiatrycznego. Podejrzany o próbę wysadzenia budynku Michał P. był uznany za "zagrożonego samobójstwem". Mimo to, jak donosi "Wyborcza", udało mu się powiesić na sznurówkach w monitorowanej celi, a strażnicy nie zauważyli całej sekwencji zdarzeń prowadzących do śmierci.

Areszt we Wrocławiu. Seria samobójstw

W poprzednim roku również doszło do dwóch samobójstw, w jednym przypadku zabiła się osoba, o której było wiadomo, że leczyła się psychiatrycznie. Seria niedopatrzeń ze strony pracowników aresztu jest długa. Dopiero teraz zdymisjonowano jednak jego dyrektora.

"Wyborcza" podaje, że według jej informatorów tak silne stanowisko Szczepana Ociepy, wynikało z faktu, że był on zdecydowanym zwolennikiem partii rządzącej i zmian zachodzących w Polsce od objęcia władzy przez PiS.

bDAUhyrx

Od 2015 roku szybko awansował ze stopnia majora do podpułkownika, przenosząc się z funkcji dyrektora aresztu śledczego w powiatowym Lubaniu do wicedyrektora, a potem dyrektora wrocławskiego aresztu śledczego.

Jak podaje "Wyborcza", rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, instytucji kontrolującej działania dyrektorów aresztów, odmówiła komentarza w tej sprawie.

Zobacz także: Straty na ponad 4 miliony złotych. Policjanci zlikwidowali arsenał broni i fabrykę papierosów

bDAUhyry
bDAUhyrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
pl.
6 miesięcy temu
Śmierć Kosteckiego to już trzeci zagadkowy zgon wśród osób związanych z aferą wokół rzeszowskich agencji towarzyskich. Za wiedzą ich właścicieli – pochodzących z Ukrainy braci R. – nagrywano tam polityków, którzy potem byli szantażowani. Agencje przez całe lata chronili oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji.
MARO
6 miesięcy temu
Jeszcze kilka lat temu w polskich zakładach karnych dochodziło do ok 100 przypadków śmierci w ogóle, w tym samobójstw, obecnie jest tych przypadków 2 razy więcej ! Mnie natomiast ciekawi kim byli ci samobójcy i za co zostali skazani ?
Zagłoba
6 miesięcy temu
Samobujcy czy to nie aby Ci co duzo wiedzieli i mogli by sypac=albo komus nie wygodni=nie mozna tez wykluczyc ludzi co zmierzło ich to zycie w kraju tak aferalnym jak nie wiem gdzie=??
bDAUhyrT
Krzyś
6 miesięcy temu
Jak zwolnić? Niech popełni samobójstwo !
gosc
6 miesięcy temu
A niech się wieszają, przynajmniej nie trzeba ich będzie utrzymywać z pieniędzy podatników.
Najnowsze komentarze (120)
Grzywa
6 miesięcy temu
A czy któryś z was siedział kiedyś w pudle ale wymądżać się to pięrwszsi
kontrolowany
6 miesięcy temu
Nie wszystkie są samobójstwami, chodziło o uciszenie gościa, bo mógł zaszkodzić w śledztwie. To były wyroki śmierci. Tak się zdarza w aresztach i więzieniach. Normalka.
gość
6 miesięcy temu
dyrektor zwolniony a my mamy kolejnego 40 letniego emeryta na utrzymaniu z wypasioną emerytur
Gość
6 miesięcy temu
Pokażą twarz dyrektora i tych samobójców
kriso13
6 miesięcy temu
Kto pisze takie durne artykuły: "Od 2015 roku szybko awansował ze stopnia majora do podpułkownika". To jest jeden stopień. Jak mógł awansować o jeden stopień od 2015 r. A jeśli awansował w 2015 r. to jakie szybko, skoro od awansu minęło już 5 lat?
mlewy
6 miesięcy temu
Mało im płacą więc pokusa jest, zwsze jest ktoś zainteresowany uciszeniem osadzonego, mało tego dokładnie wiadomo kto komu a nawet ile
ludwich
6 miesięcy temu
nie wszyscy popełnili samobójstwo
Dramat
6 miesięcy temu
WTF !!!! Jak można coś takiego napisać: był on zdecydowanym zwolennikiem partii rządzącej i zmian zachodzących w Polsce od objęcia władzy przez PiS.
bDAUhyrL
Kulson
6 miesięcy temu
Widać ktoś bał się ich zeznań...
Antypis
6 miesięcy temu
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, słuszną linię ma nasza partia
gacek
6 miesięcy temu
W tym kraju odpowiedzialność urzędnika nie będzie wprowadzona bo zapewnił jej to okrągły stół w Magdalence. Wałęsa po to został prezydentem. Teraz Mu się odmieniło i mąci.
czsw
6 miesięcy temu
najwazniejsze ze Generalny na stołku!!!!!!!!!!!!!!!
Andrzej S.
6 miesięcy temu
Redaktorze od 14 lat mieszkam w Szwecji. W jednym z tutejszych więzień w ciągu miesiąca powiesiło się czterech skazańców i nigdzie nie wyczytałem aby przez bandziorów zdymisjonowano dyrektora w randze oficera. Polska to jednak nadal dziki kraj..... . Ilu obywateli odbiera sobie życie policzył ktoś? Zdymisjonowano za to kogokolwiek? Za brak pracy, wsparcia społecznego, pauperyzację? Śmiem sądzić, że nie. Jeśli ktoś chce odebrać sobie życie to sobie odbierze nawet gdyby cały pułk i dywizję oficerów wyrzucono. Dla kogoś, kto mieszka poza granicami RP takie absurdy w głowie się nie mieszczą.
Orb
6 miesięcy temu
Statystyki są inne, jeden na tydzień odchodzi do wieczności. T
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić