Czarne chmury nad polskim Kościołem? Wicepremier zabrał głos

982

Lewicy podczas każdej kampanii wyborczej towarzyszy hasło mówiące o rozdziale Kościoła od państwa. Czy teraz ten postulat zostanie wcielony w życie? O komentarz w sprawie planów pokusił się wicepremier Krzysztof Gawkowski.

Czarne chmury nad polskim Kościołem? Wicepremier zabrał głos
Ważne słowa wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego nt. Kościoła (Pixabay, pixabay)

Nowy rząd doprowadzi do trzęsienia ziemi w polskim Kościele? Zmiany na tle religijnym są praktycznie przesądzone. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie choćby do roszad w przepisach dotyczących lekcji religii w szkołach.

W tym miejscu warto przytoczyć słowa nowej minister edukacji. Barbara Nowacka mówiła w rozmowie z TVN24, że dwie godziny religii tygodniowo w planie lekcji "to przesada".

Moja propozycja będzie polegała na ograniczeniu lekcji religii do jednej godziny płatnej z budżetu państwa. Jeżeli będzie decyzja samorządu, rodziców, że chcieliby tych godzin więcej, będzie to ich decyzja, w tym - decyzja finansowa - podkreślała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Igor Herbut chce powrotu "Must Be the Music" do Polsatu. "Fajne było, że tam można prezentować swoje piosenki"

Rozdział Kościoła od państwa? Wicepremier komentuje

Pojawiają się plotki, że Kościół próbuje się jakoś porozumieć z nową większością sejmową. W takim procesie na pewno nie uczestniczy Krzysztof Gawkowski, nowy wicepremier i minister cyfryzacji. -  Nie wiem, kto się próbuje z kim dogadywać. Lewica była i jest za rozdziałem państwa od Kościoła - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

Jesteśmy za likwidacją funduszu kościelnego, za tym, żeby lekcje religii były w salkach katechetycznych. To jest w naszym programowym DNA, na pewno w tej nowej koalicji będziemy o to walczyć - dodał.

Te słowa wskazują na to, że nad Kościołem zbierają się czarne chmury. Czas pokaże, czy postulaty polityków zostaną wcielone w życie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić