Czarnek będzie miał kłopoty? "Złożyliśmy wniosek"

828

Czy były minister edukacji Przemysław Czarnek powinien zacząć się martwić? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na koncie w serwisie X (kiedyś Twitter), że złożył wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PiS. W komentarzach rozpętała się burza.

Czarnek będzie miał kłopoty? "Złożyliśmy wniosek"
Przemysław Czarnek. (AKPA, AKPA)

Przemysław Czarnek to jedna z czołowych postaci w partii Prawo i Sprawiedliwość. W rządzie Mateusza Morawieckiego pełnił funkcję ministra edukacji i nauki. Polityk zasłynął w trakcie swej kadencji z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi.

W ostatnim czasie 46-latek dość mocno angażował się m.in. w temat zatrzymania Mariusza Kamińskiego (szefa CBA) oraz Macieja Wąsika (jego zastępca). Podkreślał, że łamane są przepisy konstytucji. Wskazywał na nieprawidłowości w działaniu rządu Donalda Tuska.

Kłopoty Przemysława Czarnka? "Złożyliśmy wniosek"

We wtorek, 16 stycznia 2024 roku na koncie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na portalu X pojawił się nowy post.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TVP ze zdumiewającymi informacjami nt. Pegasusa. Brejza: niedorzeczne teorie
Ten pisowski celebryta przez 8 lat czuł się całkowicie bezkarny, bo ochraniał go Ziobro na polecenie Kaczyńskiego. My w tym czasie zbierałyśmy dowody i świadków - napisali przedstawiciele organizacji pozarządowej z Warszawy.

Następnie dodali, że złożyli przeciwko temu politykowi PiS "akt oskarżenia, który już dotarł do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa i został uznany za zasadny". To nie koniec. OMZRiK poszedł o krok dalej.

Pozostało tylko pozbawić Czarnka immunitetu, dlatego właśnie złożyliśmy w tym zakresie wniosek do Marszałka Sejmu - skwitowali.

O co OMZRiK oskarża Czarnka? Z nagrania opublikowanego przez organizację wynika, że chodzi głównie o wypowiedzi byłego ministra m.in. na temat Żydów i osób o kolorze skóry innym niż biały, które według oskarżających były antysemickie lub rasistowskie.

Post w serwisie X cieszył się całkiem sporą popularnością. Widzowie wyświetlili go już bowiem ponad 13 tysięcy razy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić