Czarnek kontratakuje. "Chcą robić wodę z mózgu dzieciom"

338

Przemysław Czarnek jest zagorzałym przeciwnikiem LGBT+. Krzywdząco komentuje sytuację osób utożsamiających się z tą społecznością. Swoimi słowami, minister edukacji uderza też w liczne organizacje działające na rzecz homofobii, które jego zdaniem "chcą robić wodę z mózgu dzieciom".

Czarnek kontratakuje. "Chcą robić wodę z mózgu dzieciom"
Czarnek znów uderza w "organizacje genderowe". "Chcą robić wodę z mózgu dzieciom" (GETTY, SOPA Images)

Dziś (28 października) w niektórych szkołach na terenie Polski organizowany jest Tęczowy Piątek. To akcja, która co roku wspiera młodzież LGBT+. Zainicjowała ją Kampania Przeciw Homofobii. Choć projekt ma tysiące zwolenników, minister edukacji Przemysław Czarnek skrytykował ważny dla wielu uczniów projekt, a winą obarczył "nieodpowiedzialnych dyrektorów".

Z naszych informacji wynika, że będzie miało to miejsce w marginalnej liczbie placówek, tam, gdzie są nieodpowiedzialni dyrektorzy, którzy nie dbają o właściwą edukację i wychowanie dzieci. Przypomnę, że te powinny odbywać się zgodnie z podstawą programową - mówił w rozmowie z PAP.

To nie koniec mocnych słów ministra Czarnka. Wystąpił w Telewizji Republika, gdzie zabrał głos na temat "organizacji genderowych", a także opisał cele ustawy zwanej lex Czarnek 2.0.

Oprócz rodziców daliśmy też uprawnienia kuratorom oświaty, żeby - jako organ nadzoru pedagogicznego - mogli kontrolować treści, które organizacje pozarządowe, zwłaszcza w wielkich miastach, przekazują naszym dzieciom.

Przy okazji komentarza na temat kontrowersyjnego dokumentu, polityk stwierdził, że największym przeciwnikiem jego projektu są organizacje, które "chcą robić dzieciom wodę z mózgu".

Krzyk się podniósł może mniejszy, ale jednak wciąż jest. Jest to krzyk organizacji genderowych, które chcą robić wodę z mózgu dzieciom. Chcą mówić o pięćdziesięciu iluś tam płciach; o możliwości wyboru płci kulturowej, przez co dzieci mają później problemy z tożsamością.
Zobacz także: Oburzenie po liście Czarnka. "Krucjata ideologiczna"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić