Skandowali "Czarnek out". Minister edukacji zareagował

927

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził zespół szkolno-przedszkolny w Gorzyczkach. Przy tej okazji nie brakowało okrzyków "Czarnek out". Polityk nie przeszedł obok tego zupełnie obojętnie.

Skandowali "Czarnek out". Minister edukacji zareagował
Przemysław Czarnek (Getty Images, k_kapica_afk)

Minister edukacji Przemysław Czarnek budzi mnóstwo emocji. W dużej mierze są one negatywne. Jego wypowiedzi wywołują dużo kontrowersji. Poza tym nie jest zbyt ciepło odbierany ze względu na konflikt z nauczycielami, ale i z uwagi na podręcznik do przedmiotu "historia i teraźniejszość".

Ogromne poruszenie wywołał jeden z fragmentów: "coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'? Miłość rodzicielska była i pozostanie podstawą tożsamości każdego człowieka, a jej brak jest przyczyną wszystkich prawie wynaturzeń natury ludzkiej".

Osób krytykujących ten podręcznik absolutnie nie brakuje. Gdy tylko polityk odwiedza placówki oświatowe, witany jest bardzo ozięble. Strajkują uczniowie, nauczyciele, ale i rodzice. Tak było choćby podczas wizyty Przemysława Czarnka w zespole szkolno-przedszkolnym w Gorzyczkach.

"Nie jest pani wstyd?"

Właśnie w Gorzyczkach można było usłyszeć okrzyki "Czarnek out". Minister edukacji przy okazji tej wizyty wdał się w dialog z protestującymi, który został przytoczony przez "Super Express". Najpierw zwrócił się do jednej z kobiet. - Nie jest pani wstyd przed dziećmi tej szkoły? - powiedział polityk. - Jak panu nie wstyd?! Pan przychodzi do śląskiej szkoły… - odpowiadała kobieta.

Ja za Państwa też się będę modlić! Wszystkiego najlepszego! - zareagował Przemysław Czarnek. - Nie chcemy, żeby pan się za nas modlił, my chcemy mieć spokój od modłów! - ripostowali protestujący, cytowani przez "SE".
Zobacz także: Cezary Pazura mierzy się z krytyką żony. "Jest bardzo surowa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić