Czarnek uderza w rząd. "Tragiczna wiadomość dla całego państwa"

829

Były minister edukacji w rządzie PiS - Przemysław Czarnek - odniósł się w Telewizji Trwam do ostatnich wydarzeń politycznych w naszym kraju. Skrytykował także kolejne decyzje Unii Europejskiej.

Czarnek uderza w rząd. "Tragiczna wiadomość dla całego państwa"
Przemysław Czarnek (PAP, Leszek Szymański)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Przemysław Czarnek - wziął udział w programie "Polski punkt widzenia" na antenie Telewizji Trwam. Postanowił on skomentować wizytę w naszym kraju Didiera Reyndersa, unijnego komisarza sprawiedliwości.

Czarnek krytykuje zmiany w Unii Europejskiej

W jego opinii, w Unii Europejskiej od dawna nie obowiązują już żadne normy. Twierdzi także, w ramach wspólnoty nie są przestrzegane traktaty unijne:

Skoro nie liczy się prawo w Unii Europejskiej, skoro bezprawnie Unia Europejska wtrącała się w nasze sprawy przez ostatnie lata, to dlaczego miałoby dziwić pana Reyndersa to, że w Polsce dzisiaj permanentnie gwałcona jest Konstytucja RP i łamany jest system prawny przez ministrów sprawiedliwości, ministrów spraw wewnętrznych i administracji oraz premiera Tuska? Jest przekroczenie uprawnień na każdym kroku. Dla mnie to nie nowość, tylko potwierdzenie, że Unia Europejska stacza się w otchłań - twierdzi Czarnek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zrównanie wieku emerytalnego. Polacy zabrali głos

Polityk zaznacza, że Europa musi być silna, a także posiadać ugruntowany system wartości i zasad. Tego w ocenie posła aktualnie nie ma, co ma negatywnie rokować na przyszłość zarówno Unii Europejskiej, jak i Polski.

Jak stwierdził, mamy do czynienia "z upadkiem systemu prawnego Rzeczpospolitej Polskiej i to jest tragiczna wiadomość dla całego państwa polskiego".

Czarnek skomentował także ostatnie zmiany w kontekście porządku prawnego w naszym kraju. Zauważył także ustawę dotyczącą nauki i szkolnictwa wyższego, która oczekuje na podpis prezydenta Andrzeja Dudy.

Ci, którzy podnieśli rękę na system Rzeczpospolitej Polskiej, podnieśli rękę na ustawy, na Konstytucję RP, występują przeciwko Polsce i to trzeba mówić (...) Na biurko pana prezydenta trafiła absurdalna ustawa dotycząca nauki i szkolnictwa wyższego (...) To jest zamach na autonomię uczelni. To jest zamach na wolność nauki - atakuje Przemysław Czarnek.
Zobacz także: Polski punkt widzenia: min. Przemysław Czarnek (20.01.2024)
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić