Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Koronawirus w Hiszpanii. 200 nowych ognisk. Połowa ma identyczną przyczynę

42

Liczba nowych przypadków w Hiszpanii potroiła się w ciągu ostatnich trzech tygodni. Wykryto ponad 200 nowych ognisk, a według ekspertów, większość z nich jest powiązana z imprezami i klubami nocnymi.

Koronawirus w Hiszpanii. 200 nowych ognisk. Połowa ma identyczną przyczynę
Koronawirus w Hiszpanii. Niepokojące informacje (Getty Images)

Na początku pandemii Hiszpania była jednym z najbardziej dotkniętych państw na świecie. Od maja liczba zakażeń malała i stopniowo znoszono ograniczenia nałożone na obywateli. Obecnie kluby, restauracje czy salony fryzjerskie są na nowo otwarte, a liczba chorych na COVID-19 znów rośnie.

Hiszpania zagrożona drugą falą koronawirusa

Liczba nowych przypadków wrosła trzykrotnie w ciągu ostatnich tygodni. Pojawiło się ponad 200 ognisk choroby w różnych częściach kraju. Rząd potwierdza, że większość z nich jest powiązana z imprezami, klubami i wypoczynkiem na plażach.

Ludzie nie przestrzegają także dwóch podstawowych zasad, czyli zachowania dystansu i noszenia masek ochronnych. Nie pomagają nawet upomnienia i wysokie mandaty. Ponadto na plażach i w kurortach skupia się zdecydowanie zbyt wiele osób.

Zobacz także: Miliardy z Unii dla Polski. Na co je wydamy?

Hiszpania zakończyła stan wyjątkowy 21 czerwca. To oznacza także, że wczasowicze nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny. W niektórych regionach odnotowano nowe przypadki po wielu tygodniach bez kolejnych zakażeń. Eksperci są przekonani, że są powiązane z wakacjami i urlopami. 

Łącznie w Hiszpanii odnotowano ponad 313 tys. przypadków koronawirusa. Zmarło ponad 28 tys. osób. W poniedziałek przybyło 1358 chorych i 2 ofiary śmiertelne.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić