Czekali na szczepienie na COVID-19. Wtedy stało się to

15

Światowej sławy wiolonczelista Yo-Yo Ma dał niezapowiedziany koncert w ośrodku szczepień w Pittsfield w stanie Massachusetts w USA. Jak sam później powiedział, chciał w tych niespokojnych czasach przynieść ludziom ukojenie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Czekali na szczepienie na COVID-19. Wtedy stało się to
Yo-Yo ma dał koncert tuż po otrzymaniu szczepionki. (Facebook, Berkshire Community College)

65-letni artysta na co dzień mieszka w Berkshires w Massachusetts w USA. W ubiegłym tygodniu udał się do Berkshire Community College w Pittsfield, aby dostać drugą dawkę szczepionki. Po jej otrzymaniu zagrał krótki koncert.

W tych niespokojnych dniach chciałem znaleźć sposób na podzielenie się muzyką, która przynosi mi ukojenie – napisał później na Twitterze.

Koncert w oczekiwaniu na szczepionkę

Koncert trwał tyle, ile wiolonczelista musiał odczekać po otrzymaniu szczepionki. Wśród utworów, które zagrał, znalazły się m.in. "Ave Maria" oraz "Preludium G-dur" Bacha. Yo-Yo Ma nie zdejmował maseczki i zachował bezpieczny dystans od innych osób oczekujących na szczepionkę.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie jest to pierwszy niezapowiedziany wcześniej koncert wiolonczelisty. W ubiegłym roku powiadomił na Twitterze o projekcie #SongsOfComfort, którego celem było przyniesienie ukojenia w trudnych czasach pandemii. W grudniu w Berkshires i okolicach dał serię krótkich koncertów dla pracowników służby zdrowia, kierowców autobusu, policjantów czy strażaków.

Yo-Yo Ma to amerykański wiolonczelista chińskiego pochodzenia. Występuje od dziecka, a w jego repertuarze można znaleźć nie tylko muzykę klasyczną, ale także rozrywkową. Wydał prawie sto albumów. Przez lata kariery otrzymał dziesiątki nagród w tym 18 statuetek Grammy.

Zobacz także: AstraZeneca pod lupą. Twarde stanowisko Ministerstwa Zdrowia ws. szczepień
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić