o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Przerażające odkrycie pod podłogą szopy. Kobieta zrobiła to gołymi rękami

43
Podziel się

Erika Thompson jest założycielką firmy pszczelarskiej Texas Beeworks. Thompson została wynajęta przez najemców posesji, którzy odkryli, że pod podłogą ich szopy zadomowił się rój pszczół. Nie chcieli jednak zlikwidować owadów, lecz je przenieść. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Przerażające odkrycie pod podłogą szopy. Kobieta zrobiła to gołymi rękami
Były pod podłogą co najmniej od dwóch lat. Na szczęście właściciele posesji nie ulegli złym emocjom (YouTube, Texas Beeworks)
bEECUikB

Nietypowa akcja ratunkowa odbyła się w stanie Teksas. Gdy właściciel posesji został poinformowany o obecności pszczół pod podłogą szopy, domagał się wytępienia owadów środkami chemicznymi. Jednak najemcy nie zgodzili się na takie rozwiązanie i skontaktowali z Texas Beeworks.

Pszczoły w domu. Owady zostały wyniesione gołymi rękami

Na miejsce została wysłana Erika Thompson. Najemcy posesji zdecydowali się na firmę Texas Beeworks, ponieważ wiedzieli, że jej pracownicy nie zabijają owadów, lecz przenoszą w bezpieczne miejsce – i to bez wspomagania się środkami chemicznymi.

bEECUikD

Ule okazały się większe, niż spodziewała się Erika Thompson. Jak udało się jej ustalić, znajdowały się pod podłogą szopy od co najmniej dwóch lat. Żeby bezpiecznie przenieść owady, założycielka Texas Beeworks musiała usunąć znaczną część powierzchni.

bEECUikJ

Nagranie z akcji ratunkowej stało się głośne w internecie, ponieważ Erika Thompson przeniosła pszczoły gołymi rękami. Jak podaje IFL Science, założycielka Texas Beeworks nie używała ani osłony na twarz, ani tym bardziej kombinezonu ochronnego. Mimo tego zlecenie zostało pomyślnie zrealizowane, pszczoły znalazły drogę do nowego domu, a Thompson jest cała i zdrowa.

Gdy królowa znalazła się w nowym ulu, niektóre pszczoły zaczęły wysyłać sygnały innym pszczołom, aby pomóc im w znalezieniu drogi do domu. Zostawiłam ul na noc, a następnego dnia cała kolonia była już w swoim nowym domu – to był kolejny wspaniały dzień ratowania pszczół – relacjonowała Erika Thompson na filmie na You Tube.
Zobacz także: Zobacz też: Mieszkała z nimi prawie rok. Trudno uwierzyć, co ukryło się w domu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECUile
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
żądło
5 miesięcy temu
Ona sama wygląda jak pszczoła ;D
wtrhert
6 miesięcy temu
ja bym chętnie przeniósł prusaki z bloku ale boję się że je uszkodzę.
Szach
6 miesięcy temu
Swietne szacun
bEECUilf
Ggh
6 miesięcy temu
Pięknie to ogarnęła😀duży szacun:-) i jeszcze nie musiała mieć żadnych osłon ochronnych .....brawo
krys
6 miesięcy temu
Brawo
Edwarda
6 miesięcy temu
Pięknie.Nie można pszczół zabijać.
czas
6 miesięcy temu
brawo dla tej pani za odwagę i rozwagę i za ratowanie pszczółek
ratownikmed
6 miesięcy temu
bigfarma się nie cieszy!!!
Lori
6 miesięcy temu
Gdyby nie waroza (małe jakby pajączki) pszczoły można by chodować w pokoju nawet w bloku rano otworzyć okno i wylatują otwieramy sobie kredens i mamy świerzy miodek.
Barnik
6 miesięcy temu
Pszczół się nie zabija tylko przenosi do ula. Wyrujka pszczół czyli szukanie nowego domu, jest efektem że w dawnym ulu wyrosła młoda matka pszczela.Pszoły kropi się wodą i zabiera ręcznie do ula przenośnego. Życie pszczól jest bardzo ciekawe.Pszczoły same wychodowują młodą matkę widząc że stara słabo czerwi ( znosi jajka ). Trutnie ( samce ) żyją zwykle do jesieni i zostają wyciętę przez tzw strażników. Widocznie pszczoły nie tolerują darmozjadów.Ciekawe są kwestie miłosne pszcół. Matka wzbija się na prawie 2km a trutnie podążają za nią. Tylko najsilniejszy samiec będzie w stanie dotrzeć do niej. Natura w ten sposób stara się o silne i zdrowe potomstwo pszczół. Jest też w Polsce dzika pszczoła tzw murarka. Ta nie żadli bo nie posiada żadła. Jej obroną w naturze jest podobieństwo do pszczoły miodnej.
AAA
6 miesięcy temu
Mój nieżyjący już niestety dziadek też przenosił roje pszczół gołymi rękami. Zanim je przeniósł to najpierw skrapiał je wodą, po czym ładował do worka, a w domu do ula i po sprawie.
marek zol
6 miesięcy temu
to niesamowite. pszczoły to pracowite stworzenia, mają swe 'obrządki' i nawyki. dobrze iż jeszcze są ludzie rozumiejący ich obyczaje. widziałem kiedyś pracę przy ulach i człowiek, pszczelarz niejest dla nich wrogiem ale musi zachować dyscyplinę
paszeko
6 miesięcy temu
ja mam miod w uszach moze ktos chce??
bEECUikX
ma-mi
6 miesięcy temu
mam rój pszczół pod podłogą od co najmniej 10 lat.Szukałam pomocy gdzie się tylko dało ale jedyne wyjście to gazowanie więc jesteśmy dalej sąsiadami.Przyzwyczaiłam się już do ich obecności choć czasami naprawdę jest bardzo głośno.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić