Człowiek może żyć aż tak długo? Ta wiadomość zmienia myślenie o granicy ludzkiego życia

28

Najnowsze badania ekspertów przeprowadzone na 70 tys. osób w wieku do 85 lat wskazują na to, że ludzie mogą żyć dłużej, niż do tej pory sądzono.

Człowiek może żyć aż tak długo? Ta wiadomość zmienia myślenie o granicy ludzkiego życia
Według naukowców ludzie mogą żyć nawet 150 lat (Getty Images)

Nad teoretycznymi granicami długości życia człowieka pochylili się badacze z Singapuru, Rosji, a także USA. Przygotowali specjalny model statystyczny, który został oparty o wywiady medyczne przeprowadzone z przeszło 70 tys. osób z całego świata w wieku do 85 lat.

Uzyskane wnioski jako pierwszy opisał brytyjski "The Independent". Okazuje się, że naukowcy mają bardzo optymistyczne ustalenia.

Z ich badań wynika, że każdy człowiek jest skonstruowany tak, że może żyć maksymalnie 150 lat. Według grona specjalistów jest to teoretyczna granica ludzkiego życia.

Rekordziści - oni żyli najdłużej

Póki co nawet rekordziści długowieczności nie zbliżyli się do wieku 150 lat. Najdłużej żyjącym człowiekiem była Francuzka Jeanne Calment (122 lata i 164 dni), a najdłużej żyjący mężczyzna to Japończyk Jiroemon Kimura (116 lat i 54 dni). W obu przypadkach długość życia została jednoznacznie potwierdzona.

Długość życia może być wydłużana ze względu na rozwój medycyny, czego nie brali pod uwagę autorzy wspomnianego badania. Kluczem dłuższego cieszenia się życiem byłoby bez wątpienia uporanie się z tzw. chorobami cywilizacyjnymi.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić