Euro2020. Bukmacherzy pewni swego. Zobacz, które miejsce typują Polakom

90

Porażka ze Słowacją mocno ograniczyła szanse, ale nie wszystko jeszcze stracone. Polska, przynajmniej w teorii, wciąż liczy się w grze o awans do 1/8 finału. Tyle tylko, że w Biało-Czerwonych nie wierzą już bukmacherzy.

Euro2020. Bukmacherzy pewni swego. Zobacz, które miejsce typują Polakom
Zamyślony Robert Lewandowski (PAP, Marek Gadomski)

Notowania bukmacherów kompletnie się odwróciły. Jeszcze kilka dni temu Polacy byli pewniakami do zwycięstwa ze Słowacją. Za każdą postawioną złotówkę na triumf Biało--Czerwonych, można było wygrać niespełna 2 zł. Znacznie wyższy kurs był na remis albo zwycięstwo naszych południowych sąsiadów.

Podopieczni Paulo Sousy sprawili jednak niemiłą niespodziankę i przegrali, po słabej grze, ze Słowacją 1:2. Tym samym do minimum ograniczyli swoje szanse na awans do 1/8 finału. Te wciąż istnieją, ale jest jeden podstawowy warunek.

Co się musi stać, żeby Polska awansowała do 1/8 finału Euro 2020?

Jeśli ostatni mecz w grupie ze Szwecją ma być dla Biało-Czerwonych pojedynkiem o coś więcej niż tylko o honor, Polacy muszą przynajmniej zremisować w sobotę (godz. 21:00) z mocną Hiszpanią. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ polscy bukmacherzy nie dają większych szans Biało-Czerwonym w tym starciu.

Za każdą złotówkę postawioną na Hiszpanię, można zarobić zaledwie od 1,35 do 1,50 zł. Remis wyceniany jest od 4,72 do 5,40, a zwycięstwo Polaków od 7,60 do aż 9,50. Biorąc pod uwagę te typy, bukmacherzy uważają, że remis w sobotnim starciu byłby niespodzianką, a zwycięstwo Polski należałoby rozpatrywać w kategorii sensacji.

Gdyby nawet Biało-Czerwonym udało się wyrwać przynajmniej punkt z Hiszpanią, to i tak nie załatwia on jeszcze sprawy awansu. Żeby być dalej w grze o 1/8 finału, Polacy będą potrzebowali zwycięstwa ze Szwecją, równie mocną drużyną. Awans wydaje się zatem odległy i potwierdzają to specjalne zakłady bukmacherskie.

Można zarobić tylko nieco ponad 1,50 za 1 zł postawioną na zakład, że Biało-Czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie E, które na pewno nie da awansu do 1/8 finału. Sporo, bo ponad 3,50 zł można natomiast zarobić stawiając na to, że Polska wyjdzie jednak z grupy.

Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz cztery z sześciu najlepsze zespoły z 3. miejsc. Po 1. kolejce w grupie E prowadzi Słowacja z 3 punktami, Szwecja i Hiszpania mają po jednym "oczku". Tabelę z zerowym dorobkiem zamykają Biało-Czerwoni.

Kryteria awansu do 1/8 finału Euro 2020

- awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy

- awansują cztery z sześciu zespołów z 3. miejsc w grupach

- o awansie z 3. miejsca w pierwszej kolejności decyduje: większa liczba zdobytych punktów, następnie lepszy bilans bramek zdobytych i straconych, potem większa liczba bramek zdobytych

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Polska Miss Euro z odkrytym dekoltem na skakance. Fani zachwyceni nagraniem
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić