Czy Rosja powinna ponownie zaatakować Kijów? Stanowisko mieszkańców Moskwy

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym mieszkańcy Moskwy wyrazili swoje stanowisko na temat ponownego ataku Rosji na Kijów. Opinie był różne.

Czy Rosja powinna ponownie zaatakować Kijów? Stanowisko mieszkańców Moskwy
Czy Rosja powinna zaatakować Kijów ponownie? Stanowisko mieszkańców Moskwy (Twitter, @Gerashchenko_en)

W środę (21 czerwca) Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, w mediach społecznościowych udostępnił wideo, na którym mieszkańcy Moskwy odpowiadają na pytanie zadane przed redaktora.

Mężczyzna pytał, czy Rosja powinna ponownie zaatakować Kijów. Ich opinie były różne.

Czy Rosja powinna zaatakować Kijów ponownie? Stanowisko mieszkańców Moskwy

- Tak, w 100 proc. zgadam się z naszym prezydentem - przyznała jedna z kobiet. Zapytana dlaczego popiera działania przywódcy Kremla, powiedziała, że "ma dużo szacunku do niego".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oto co szykuje Putin. Gen. Pacek podał datę
Władimir Putin jest bardzo mądrym człowiekiem i jest moim prezydentem. To jest sekret. Szanuje go, to jest człowiek słowa, człowiek czynu. Jest też szlachetny, sumienny. Nie widzę nikogo takiego jak on - wyjaśniła.

Z kolei pewien mężczyzna, przyznał, że nie ma pojęcia. - Skora nawet Putin nie wiem, to skąd ja mam to wiedzieć? - pytał i zaznaczył, że powinien zdecydować naczelny wódz kraju.

Myślę, że to Ministerstwo Obrony powinno decydować, czy atakować, czy nie - dodał inny.

Jeden z mieszkańców Moskwy, stwierdził, że Ukraińcy "sami się poddadzą". - Kijów zrozumie, że przegrał i wtedy nie będzie żadnych negocjacji - podkreślił.

"Uważam, że powinnismy", Oczywiście, że musimy, nieprawdaż? To jest jedyne rozwiązanie", "Nie powinniśmy", "Nie, oczywiście, że nie". Ogólnie jestem przeciwko wojnie, więc moim zdaniem musimy złożyć broń - mówili inni.

Pewna młoda kobieta, stwierdziła, że nie odpowie na to pytanie, gdyż niespecjalnie lubi rozmawiać o polityce oraz jej wypowiedź jak i stanowisko może zostać wykorzystane przeciwko niej. - Dlatego nie jestem gotowa odpowiedzieć na to pytanie - zaznaczyła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić