aktualizacja 

Czy skremowani nie zmartwychwstaną? Ksiądz z TikToka odpowiada

958

W ostatnich latach coraz więcej Polaków decyduje się na kremację jako sposób pochówku swoich bliskich. Są też jednak tacy, którzy wolą pozostać przy tradycji, w obawie, że kremacja nie jest zgodna z Pismem Świętym. Jak to jest w rzeczywistości?

Czy skremowani nie zmartwychwstaną? Ksiądz z TikToka odpowiada
Czy skremowani nie zmartwychwstaną? Ksiądz z TikToka odpowiada (TikTok, @ks.sebastianpicur)

Sebastian Picur to katolicki ksiądz, który aktualnie posługuje w Krośnie (woj. podkarpackie) w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Duchowna aktywny w mediach społecznościowych.

Jego poczynania na TikToku śledzi ponad 756 tys. widzów. Podkreślmy, że grono jego fanów systematycznie się powiększa.

Ksiądz Sebastian Picur nie boi się odpowiadać na pytania, nawet gdy są one bardzo trudne i dotyczą delikatnych spraw. Ostatnio jeden z internautów zapytał, co dzieje się ze zmarłymi, gdy zostaną skremowani.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Marcin Bosak został pobity przez kierowcę. Mówi o rozprawie i własnym bezpieczeństwie

Warto przypomnieć, że zgodnie z Biblią, dusza ludzka idzie do nieba, piekła lub czyśćca, ale ostatecznie wszystkich czeka zmartwychwstanie. Ksiądz Sebastian Picur wyjaśnił ten koncept w prosty sposób, ale jednocześnie tajemniczy, odnosząc się do słów proroka Ezechiela.

I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha - cytuje duchowny.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Głos internautów

Odpowiedź duchownego nie do końca dla wszystkich była jasna i klarowna, dlatego w komentarzach pod wideo samodzielnie podjęli się ich interpretacji.

"Czyli co? Bo nie rozumiem", "Z tego co kojarzę biblia zabrania kremacji", "Każdy jest prochem po śmierci, ale Bóg ma ich w pamięci. Będzie zmartwychwstanie", "Proszę księdza o jasną odpowiedź, bo z tego cytatu dalej nie wiem, czy kremacja jest ok, czy nie", "To chyba nie ma znaczenia", "Czyli ci co spłonęli w domu z powodu pożaru też nie mogą iść do raju?", "Warto pamiętać też o słowach "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" - pisali.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić