Czy ten koszmar kiedyś minie? Wykryli kolejny wariant koronawirusa!

48

Niepokojące wieści napływają z Francji. W jednej z tamtejszych szkół w regionie administracyjnym Bretania na północnym zachodzie kraju wykryto nowy wariant koronawirusa.

Czy ten koszmar kiedyś minie? Wykryli kolejny wariant koronawirusa!
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, David Espejo)

O odkryciu nowego wariantu koronawirusa donosi "the Jerusalem Post". Okazuje się, że odmianą B.1.X/B.1.640 zakaziły się już co najmniej 24 osoby, o czym informuje "Le Telegramme".

Do infekcji doszło w ubiegłym miesiącu. Gdy pojawiły się one na terenie jednej ze szkół, władze zmuszone były do zamknięcia połowy klas.

Francuska Regionalna Agencja Zdrowia podała, że od 26 października nie odnotowano ani jednego przypadku nowego wariantu COVID-19. Jednocześnie podkreślono, że sytuacja nadal jest uważnie monitorowana.

Nowy wariant koronawirusa nie tylko we Francji

Tymczasem okazuje się, że nowa odmiana zarazy pojawiła się nie tylko we Francji. Niewielką liczbę infekcji tym szczepem zarejestrowano ponadto w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii czy we Włoszech, o czym donosi "the Jerusalem Post".

Ten wariant pokazuje, że jeżeli pozostawisz jakąś cześć światowej populacji bez dostępu do szczepionek (przeciw Covid-19), to wirus będzie się dalej powielał i tworzył nowe warianty - komentował prof. Cyrille Cohen z Uniwersytetu Bar Ilan w Tel Awiwie, cytowany przez rmf24.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić