Dramat w Niemczech. W aucie znaleziono zaginioną 16-latkę z Polski

210

Dramatyczne sceny rozegrały się w miejscowości Landshut w Bawarii. 51-letni właściciel sportowego auta wysiadł na chwilę wyjąć coś z bagażnika. Wtedy za kierownicę wskoczył złodziej i odjechał z piskiem opon. Udało się go zatrzymać dopiero w Czechach. Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy obok kierowcy zobaczyli 16-latkę, której zaginięcie zgłoszono wcześniej w Polsce.

Dramat w Niemczech. W aucie znaleziono zaginioną 16-latkę z Polski
Policja zatrzymała 20-letniego złodzieja dopiero w Czechach (zdj. poglądowe) (Getty Images)

Zuchwała kradzież miała miejsce w środę. 20-latek zauważył, że kierowca sportowego audi wysiadł na moment z samochodu, pozostawiając włączony silnik. Nie namyślając się długo, wskoczył za kierownicę i odjechał z piskiem opon.

Wykorzystał okazję i wskoczył do odpalonego samochodu. Zatrzymano go dopiero w Czechach

Właściciel Audi Q7 zaalarmował policję. Za złodziejem w pogoń ruszyło kilka patroli policyjnych i helikopter. Kierowca samochodu ani myślał się jednak zatrzymywać.

Złodzieja udało się aresztować dopiero 300 km od Landshut, w czeskich Lovosicach. Jak poinformowała policja, mężczyzna miał potrącić w Czechach pieszego.

Odnaleziono zaginioną 16-latkę z Polski. Mogła być w zmowie ze złodziejem

Funkcjonariusze odkryli, że w aucie poza 20-letnim złodziejem znajduje się także młoda dziewczyna. Okazało się, że zaginięcie 16-latki zgłoszono wcześniej w Polsce. Według doniesień, dziewczyna miała dobrze znać złodzieja auta.

Głos w sprawie zabrał rzecznik niemieckiej policji. Funkcjonariusz przyznał, że 16-latka mogła być w zmowie ze złodziejem i wsiąść do samochodu jeszcze w Landshut. Śledczy zajmują się badaniem okoliczności zdarzenia.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić