o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Dzielnicowy Roku 2019 został złodziejem roku 2021

470
Podziel się

Na początku marca w Rozogach (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do napadu na bank. Teraz okazuje się, że miał dokonać go policjant z pobliskiej komendy w Piszu. Zaledwie dwa lata wcześniej funkcjonariusz otrzymał tytuł Dzielnicowego Roku.

Dzielnicowy Roku 2019 został złodziejem roku 2021
Dzielnicowy Marcin M. z Komendy Powiatowej w Piszu miał obrabować bank (Mapio, Policja)
bDYQERit

43-letni Marcin M. został aresztowany pod zarzutem obrabowania banku. Pikanterii sprawie nadaje fakt, że mężczyzna przez wiele lat służył jako dzielnicowy Komendy Powiatowej w Piszu.

Każdy przypadek osoby zatrudnionej w naszej formacji, która świadomie i z premedytacją popełnia przestępstwo, jest dla nas przykry – przyznaje rzecznik piskiej policji Tomasz Markowski.
bDYQERiv

Napad na bank w Rozogach. Łupem padło prawie 90 tys. złotych

Do kradzieży doszło 3 marca w banku spółdzielczym w Rozogach. Sprawca był zamaskowany. Miał grozić pracownicy banku przedmiotem przypominającym broń palną.

Sterroryzowana kobieta wydała napastnikowi pieniądze. Mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku. W sumie jego łupem padło 87 tys. złotych.

bDYQERiB

Policjant napadł na bank. Prokuratura stawia zarzuty

Marcin M. usłyszał zarzut rozboju z bronią palną. Sąd Rejonowy w Olsztynie przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Istnieje realna obawa, że podejrzany przebywając na wolności, mógłby podjąć działania mające na celu bezprawne utrudnianie postępowania poprzez wpływanie na zeznania świadków – wyjaśnił rzecznik sądu Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Funkcjonariusze zapewniają, że ich postępowanie będzie prowadzone tak samo, jak w przypadku każdej innej osoby. Podkreślono, że nie można pozwolić na to by jeden tego typu wypadek wypaczył wizerunek całej formacji policyjnej.

bDYQERiC
Każdy przypadek podejrzenia złamania prawa przez funkcjonariusza czy pracownika policji jest przez nas dokładnie wyjaśniany, przy pełnej współpracy z prokuraturą i Biurem Spraw Wewnętrznych Policji. Na tej podstawie wyciągane są stosowne konsekwencje personalne, a także wnioski służące eliminowaniu ryzyka wystąpienia podobnych zagrożeń w przyszłości – dodał Markowski.

Marcin M. przyznał się do winy. Uzasadnił swoje postępowanie trudną sytuacją finansową. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Obejrzyj także: Napad na bank w Sosnowcu. Padły strzały

bDYQERiD
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYQERiW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(470)
Alaska
4 tyg. temu
Mial isc do polityki tam kradnie sie bezkarnie w imieniu wspólnego dobra...ps szkoda chlopa inni kradną setki mln moze juz mld i sa bezkarni uroki 3 świata
ormo
4 tyg. temu
klawa formacja !!
Dick
4 tyg. temu
Nie miał farta, za mała kwota na obdzielenie.
bDYQERiX
emerytPolicji
4 tyg. temu
no to już przegiął pałę. Ale nie ma co oceniać, może rzeczywiście był w sytuacji bez wyjścia?
Tak jest
4 tyg. temu
A wydawać by się mogło, że na stanowisku to nieskazitelny A to tuzinkowy złodziej!! Tacy są najgorsi
Tradycja
4 tyg. temu
Z tego, co czytam gościu nie był sam. Napadu dokonał z… Premedytacją. Co ze wspólniczką, ile jej grozi za współudział i takie tam, jakoś cisza na ten temat. Kto za nią stoi i komu zależy na utajnieniu współudziału?
Emeryt 54
4 tyg. temu
Był roztargniony tak jak Sędzia który ukradł 50 zł No cóż za pensje Policyjną można przeżyć tylko na wsi
Kiki2
4 tyg. temu
za mało mu płacili
KX1
4 tyg. temu
Do czego doprowadza ludzi lockdawn....
młody chłop
4 tyg. temu
A mnie ta formacja nieprzyjęła do swoich szeregów,nie zdałem testu komputerowego psychologicznego, i nawet nie powiedzą dlaczego, wtedy było duże bezrobocie, dużo osób na jedno miejsce, byłem pełny pasji, chęci, skończyłem kierunkowe studia nawet, jestem przekonany że jestem poukładany, w życiu mandatu nawet nie dostałem, mam silny kregosłup moralny, tylko człowiek z zasadami jest coś wart ma szacunek do siebie i odwrotnie, teraz chyba nie żałuje, może własnie tam bym sie zmienił
ofic.
4 tyg. temu
A co na to rzecznik KGP niejaki Ciarka ???
kmn
4 tyg. temu
oj tam moja ulubiona akcja tej formacji 2019 policjanci z oddzialu at po pracy chodzili na fuchy po robocie wysadzac bankomaty:)
ToJestObraz
4 tyg. temu
...praktycznej wartości kryteriów rekrutacji do milicji.
bDYQERiP
pat
4 tyg. temu
pewnie w maseczce napisem policja .inaczej by go nie złapali
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić