BOB| 

Czy w polskim sejmie będą nowe wybory? Jarosław Kaczyński zabrał głos

24

W polskiej polityce cały czas jest gorąco, wokół partii rządzącej narastają kontrowersje. Czy jest szansa na wcześniejsze wybory? Jarosław Kaczyński przyznał, że nie wyklucza takiej możliwości.

Czy w polskim sejmie będą nowe wybory? Jarosław Kaczyński zabrał głos
Jarosław Kaczyński o wcześniejszych wyborach (ONS, Pawel Kibitlewski)

Od dłuższego czasu wiele mówi się o sporze w Zjednoczonej Prawicy. Może on doprowadzić do rozpadu koalicji, a to z kolei będzie wielkim problemem dla Prawa i Sprawiedliwości. Utrata większości w sejmie mogłaby zmusić partię do przeprowadzenia wcześniejszych wyborów.

- Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność: nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności - powiedział prezes PIS.

Kaczyński o nowych wyborach

Na ile realny jest scenariusz, że Polacy wcześniej pójdą na wybory? Sprawę skomentował Jarosław Kaczyński w "Gazecie Polskiej Codziennej". Lider PiS z jednej strony uspokaja swoich wyborców, ale też niczego nie wyklucza.

- Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, jako formacja sprawująca rządy. Będąc w koalicji, zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś perturbacje. Ale nawet gdyby odpadło kilka głosów, to wydaje mi się, że znalazłyby się nowe. Zatem nasz cel, czyli wybory w przewidzianym konstytucyjnie terminie, w 2023 r., i kolejna kadencja, jest osiągalny - mówi Kaczyński.

Prezes PiS przyznał także, że program "Nowy Ład", którego szczegóły mamy poznać niebawem, jest propozycją jego partii. Dodał, że powinien on być wspólnym projektem całej koalicji i z żalem dodał, że tak nie jest.

Zobacz także: Lech Wałęsa ocenił Jarosława Kaczyńskiego. Surowa diagnoza rządów PiS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić