Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Kaczyński o LGBT. Twierdzi, że to "odchodzenie od zdrowego rozsądku"

47
Podziel się

Na portalu społecznościowym Albicla.com odbyło się spotkanie online Klubów "Gazety Polskiej". Udział wziął w nim m.in. Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił m.in. o pandemii, służbie zdrowia, obecnej sytuacji politycznej i "ideologii LGBT".

Kaczyński o LGBT. Twierdzi, że to "odchodzenie od zdrowego rozsądku"
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu na portaru Albicla (Getty Images, Artur Widak)
bEUxdwER

- Czasy są szczególne ciężkie. To spotkanie jest dla mnie tym bardziej cenne. Mam nadzieję, że będę w stanie wlać w Państwa serca i umysły trochę nadziei i optymizmu – zaczął spotkanie Jarosław Kaczyński

Prezes PiS kontynuował temat pandemii. - Głęboko wierzę (...), że za kilka miesięcy będzie już po zarazie– zadeklarował. Stwierdził, że wkrótce rozpocznie się okres powrotu do tempa rozwoju sprzed pandemii, a nawet wyraził wiarę, że tempo to zostanie zwiększone.

Polska wykazała "ogromną odporność pod względem PKB czy bezrobocia i w wielu innych wskaźnikach" - uznał Kaczyński. Dodał, że jako kraj wykazaliśmy w obliczu kryzysu wielką "siłę", która w przyszłości posłuży dalszemu rozwojowi.

bEUxdwET

Nowy Ład

Kaczyński podczas spotkania wypowiedział się m.in. na temat Nowego Ładu. Określił go jako "skrótowe określenie całej polityki, która ma to ująć w racjonalne ramy". Poinformował, że w ramach projektu znajdą się programy wspierające rodziny.

Cały ten program jest nastawiony na to, żeby te rodziny łatwiej powstawały, żeby przychodziły na świat dzieci i żeby to wszystko było dla przeciętnego Polaka, w tym wypadku chodzi przede wszystkim o ludzi młodych, ale także ludzi w średnim wieku, po prostu łatwiejsze czy realniejsze – wyjaśnił polityk
bEUxdwEZ

Lider PiS o obecnej sytuacji w polityce

- Mój śp. brat powiedział, że cywilizacja chrześcijańska jest najbardziej życzliwą ze wszystkich, jakie powstały. Ta cywilizacja jest dzisiaj atakowana, ale można ją obronić. Front obrony może zwyciężyć. Dziś istnieje tylko jeden front: tych, którzy tę cywilizację atakują. Trzeba budować ten drugi front w Polsce, ale też szerzej: w Europie, a nawet jeszcze szerzej – powiedział lider PiS

Kaczyński stwierdził, że koalicja jest zdeterminowana, by dotrwać z kadencją do konstytucyjnego terminu wyborów. Przyznał, że występują w niej pewne różnice zdań, ale kierownictwo jest po to, by je załagodzić. "Jesteśmy zdeterminowani, by dokończyć tę kadencję, bo widzimy możliwość doprowadzenia do wielu dobrych zmian".

bEUxdwFa

Prezes Prawa i Sprawiedliwości został zapytany także o rzekome rozmowy z Pawłem Kukizem. - Rozmawiamy, to prawda, ale takich rozmów było już bardzo wiele. Z Pawłem Kukizem dobrze się znamy – krótko skwitował temat.

Kaczyński o "ideologii LGBT"

- Póki my rządzimy, to nikt nam niczego nie narzuci. Ci, którzy chcą, żeby kobieta była kobietą, a mężczyzna mężczyzną, powinni wspierać naszą formację. My to gwarantujemy, będziemy tego twardo bronić. Te ideologie odchodzą od zdrowego rozsądku i ograniczają wolność ogromnej ilości ludzi, którzy są nimi terroryzowani. Polsce i tradycja, i prawo chroniące kobiety m.in. przed przemocą domową są daleko idące niż w wielu krajach europejskich. – stwierdził Kaczyński

Dodał, że podobnie sprawa wygląda w przypadku pedofilii czy gwałtów: - To są problemy realne, ale przy pomocy propagandy można doprowadzić do tego, że według badań 20 proc. młodych mężczyzn w USA ma wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej. To wynik zaczadzenia, a nie sprawa naturalna - skomentował polityk.

bEUxdwFb

Piątka dla zwierząt

Lider PiS skomentował także sprawę ustawy o ochronie zwierząt. Ocenił, że stosunek do zwierząt to element kultury. - Czym ona wyższa, tym ten stosunek jest bardziej humanitarny i lepszy - podkreślił. Kaczyński przypomniał, że obój rytualny, którego m.in. miała dotyczyć ustawa, został już zakazany.

- Tutaj mamy do czynienia z bardzo skuteczną kampanią, która prowadzi do tego, że wielu, w szczególności rolników, uważa, że te zakazy, które mają być wprowadzone, czy miały być wprowadzone, będą np. skutkowały tym, że nie będzie można sobie zrobić rosołu z kury, własnej kury, na obiad. To oczywiście to jest całkowita nieprawda, mówiąc najprościej - bzdura - zaznaczył prezes PiS

bEUxdwFc
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUxdwFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Alice
5 miesięcy temu
Gdyby w polskiej polityce nie bylo tylu Jozsefow Szajerow, to temat lgbt w ogole nie byłby poruszany.
giaur
7 miesięcy temu
starokawalerstwo to tez jest odejscie od ladu bożego panie Jarusiu nic w zyciu nie zrobileś a jeszcze ta teczka co nia Antek dalej handluje
baran
8 miesięcy temu
BRAWO PIS
bEUxdwFv
jaś
8 miesięcy temu
Pan Kaczyński mógłby się zdeklarować jakiej jest orientacji.Ja jestem hetero i ideologia lgbt mnie nie interesuje.
Gucio
8 miesięcy temu
Ewidentny uwiąd starczy i galopujący zespół otępienny.
wojtek
8 miesięcy temu
swój swoich zawsze pozna
Pani Basia
8 miesięcy temu
Panie JK jesli ktos jeszcze tego nie wie to teraz ma taką mozliwość przekonać się napewno. osoby o orientacji homo mają takie samo zdanie na temat LBGT, co to oznacza chyba nie trzeba dokładniej mówić.
To jest fakt
8 miesięcy temu
Czy jeszcze kogoś interesuje zdanie człowieka, o którego orientacji seksualnej nikt nie wie. Czyżby trzecia płeć?
wer
8 miesięcy temu
Lepiej nie czytać komentarzy agresywnych komentarzy tej garstki która niby chce otrzymać specjalne przywileje ale najbardziej dąży do propagowania lewactwa.
Toni
8 miesięcy temu
Emerytury beda wieksze ! Tylu emerytow umarlo, ze sredni czas przezycia sie skrocil co daje podniesienie tego swiadczenia.
antypisior
8 miesięcy temu
Jemu samemu jest bardzo blisko do środowiska LGBT, ale czego się nie robi dla rządzenia i bycia przy korycie. Historia, a zwłaszcza Bóg, go kiedyś go osądzą i będzie ściąganie go i jego braciszka z piedestałów i likwidowanie pomników.
kocia
8 miesięcy temu
poprzez kampanie nienawiści doprowadzono do ludobójstwa "Hakowanie Swiata",my prawdziwi Polacy, nie godzimy się na to
to już koniec
8 miesięcy temu
Sytuacja w Kraju jest już w stanie krytycznym, a zwłaszcza ta nieudolna klika rządząca, skoro Jareczek tak zaklina tragiczna (dla nich) rzeczywistość!!! Dobra zmiana (czyt. podła zmiana) ma być teraz dojną zmianą!!! Zastanawiają się tylko komu zabrać aby można było ukraść dla swoich!!!!
bEUxdwFn
qość
8 miesięcy temu
Po tańcu na grobach kolejny temat. Człowiek który na temat rodziny ma tyle do powiedzenia ile świnia na temat kiełbasy żywieckiej. Wystarczy spojrzeć na jego rodzinę
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić