Dała uczniom lekcję. Nauczycielka pobiła rekord na Mount Everest

0

Ada Tsang Yin-hung postanowiła udowodnić swoim uczniom, że wytrwałość jest kluczem do sukcesu. Teraz licealiści z Hongkongu muszą przyznać nauczycielce rację. Udało jej się zdobyć szczyt najwyższej góry świata w tempie szybszym, niż jakiejkolwiek kobiecie.

Dała uczniom lekcję. Nauczycielka pobiła rekord na Mount Everest
Ada Tsang Yin-hung została pierwszą kobietą z Hongkongu, której udało się zdobyć szczyt Mount Everest (Facebook)

Ada Tsang Yin-hung zdobyła szczyt w niedzielę 23 maja. 44-latka dokonała tego w rekordowym czasie 25 godzin i 50 minut. Dotychczas żadnej kobiecie nie udało się wspiąć na Mount Everest tak szybko.

Mount Everest – pierwsza kobieta z Hongkongu zdobyła najwyższy szczyt

Ada Tsang Yin-hung zdołała pobić rekord, który osiągnęła pochodząca z Nepalu Phunjo Jhangmu Lama – weszła ona na Mount Everest w ciągu 39 godzin i 6 minut. To nie pierwsze wielkie osiągnięcie 44-letniej nauczycielki, która w 2017 roku została pierwszą kobietą z Hongkongu na szczycie najwyższej góry świata.

Zanim rekord Tsang Yin-hung trafi do Księgi Rekordów Guinnessa, będzie musiała przedstawić im dowody na swoje osiągnięcie. Dopiero wtedy otrzyma certyfikat zatwierdzający, że udało jej się dokonać – jak się wydawało – niemożliwego.

Ada Tsang Yin-hung wchodziła na Mount Everest łącznie trzy razy. W 2014 roku była zmuszona zrezygnować z powodu lawiny, rok później we wspinaczce przeszkodziło jej trzęsienie ziemi. Odniosła sukces dopiero w 2017 roku. 44-latka zdecydowała się na powrót na najwyższą górę świata, aby zademonstrować uczniom, że nie wolno rezygnować ze swoich ambicji.

Tegoroczny sezon wspinaczkowy jest wyjątkowy dla himalaistów. W ubiegłym roku ze względu na pandemię COVID-19 został on zupełnie odwołany, jednak w 2021 władze Nepalu wydały zezwolenia na wejście dla łącznie dla 408 osób. Ponieważ u niektórych wspinaczy potwierdzono zarażenie COVID-19, co najmniej dwa zespoły zawróciły.

Zobacz także: Zobacz też: Największa tajemnica Mount Everest
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić