o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Mount Everest. Dramatyczne wieści z "dachu świata". Nie dało się nic zrobić

64
Podziel się

Koszmarne wieści. Dwóch wspinaczy straciło życie na Mount Everest. Próby zdobycia szczytu doprowadziły do wycieńczenia, a ponadto byli oślepieni przez śnieg.

Mount Everest. Dramatyczne wieści z "dachu świata". Nie dało się nic zrobić
Tragedia na Mount Everest. (Getty Images)
bEicmjNh

O śmierci dwóch wspinaczy czytamy na news.com.au. Podano, że ofiary to 40-letni Szwajcar Abdul Waraich i 55-letni Amerykanin Puwei Liu. To pierwsi wspinacze, którzy stracili życie w sezonie 2021.

Ujawniono, że Waraich zmarł w pobliżu szczytu. Zdołał go zdobyć, ale niestety krótko później - już podczas zejścia - przegrał z wycieńczeniem.

bEicmjNj
Wysłaliśmy dwóch dodatkowych Szerpów z tlenem i jedzeniem, niestety nie zdołali go uratować - przekazał na Instagramie Chang Dawa Sherpa z Seven Summit Treks.

Puwei Liu był bardzo blisko szczytu. Musiał jednak odpuścić ze względu na oślepienie i wyczerpanie. Był w stanie dotrzeć do obozu "4", po czym "nagle zmarł".

bEicmjNp

Mount Everest. Chcieli pójść w ich ślady

Na początku tego tygodnia poinformowano, że po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa zagraniczni alpiniści weszli na Mount Everest. Na najwyższym szczycie świata zameldowała się grupa 38 osób. W tym gronie znalazło się dziewięciu wspinaczy z Bahrajnu i dwóch z Wielkiej Brytanii.

Amerykanin i Szwajcar chcieli pójść w ich ślady. Z doniesień medialnych wynika, że Abdul Waraich zameldował się na szczycie, a Puwei Liu był bardzo blisko.

bEicmjNq

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku - z uwagi na COVID-19 - rząd Nepalu zabronił organizowania wypraw na Czomolungmę. W bieżącym roku znów zaczęto wydawać licencje na wspinaczkę. Przyznano ich aż 408, co jest najwyższym wynikiem w historii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicmjNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
Hahaha
miesiąc temu
Szwajcar Abdul i Amerykanin Liu.
ździś
miesiąc temu
Chwała bohaterom.
Aha
miesiąc temu
Szwajcar Abdul... coś jak-sucha woda.
bEicmjNL
/ PL-xx /
miesiąc temu
mają takie same rejestracje w różnych miejscach tak nigdy nie mogłem spróbować jak bym chciał to bym dostał prezent.. do portalu wiadamo ale bez też ruszę
gra
miesiąc temu
pierwsza pozycja jaka jest to ewidentnie nip na deklaracji a nisko dopiero pesel ale oznaczenie nie są przypadkowe i są tuż nad 1/pesel jest nieźle można zaczynać płakać
bobik
miesiąc temu
oślepieni przez śnieg :), kto to tłumaczy i co wie :D
plik
miesiąc temu
tak jak myślałem portalem w załączniku z tym że na to samo wychodzi jeden jest dla dokumentów uzupełnijących drugi dla ewidencji z deklaracją
upl-1
miesiąc temu
na pewno, na pewno... od początku do końca widzi to samo znam jego numer
nip -8 /7
miesiąc temu
nie mają swojego miejsca... cały jest ważny..
upl-1
miesiąc temu
włączę go za każdym razem on tak naprawdę wysyła dwie pozycje 2/1 pod konkretny adres... prawdopodobnie jest to efekt braku wyobraźni
Łowca głupoty
miesiąc temu
Podobno Kaszub jeszcze był jakiś Kipone Bwanga.
Muzg
miesiąc temu
Pomocnicy latają w ta i spowrotem a ci robią wyprawę i są fajni🙃🙃jutro biorę deskorolkę i będę jeździł na około brazyli zbieram kasę🤪🤪
Zych
miesiąc temu
Abdul to ewidentnie szwajcarskie imię tak samo jak Liu amerykańskie nazwisko
bEicmjND
123
miesiąc temu
Abdul Szwajcar i Amerykanin Liu..
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić