Daniłow mówi o Putinie. Tak Ukraińcy widzą koniec wojny

Ołeksij Daniłow, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy uważa, że wojna z Rosją skończy się wtedy, gdy "ukraińskie czołgi staną na Placu Czerwonym w Moskwie. Jego zdaniem, Putin przejdzie do historii jako "człowiek, który zniszczył Rosję".

Daniłow mówi o Putinie. Tak Ukraińcy widzą koniec wojny
Ołeksij Daniłow (PAP EPA, Evgen Kotenko / Avalon)

Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow w rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Sun" powiedział, że tylko wtedy można mówić o "sprawiedliwości w tej wojnie i prawdziwym odwecie Rosji". - Nie my rozpoczęliśmy tę wojnę. Nie wezwaliśmy ich tutaj. Najechali nasze terytorium, zabili nasze kobiety, dzieci, starców i cywilów - powiedział.

"Putin zniszczy Rosję"

Zdaniem Daniłowa, jeśli Ukraina nie "udzieli Rosjanom właściwej odpowiedzi", to jest to tylko kwestia czasu, kiedy zaatakują jakiś kolejny kraj. Przekazał, że oficjalnym celem wojennym Kijowa jest wypędzenie wszystkich sił rosyjskich z ukraińskiej ziemi i powrót to granic z 1991 roku - z Krymem i obwodami ługańskim i donieckim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wizyta w Mińsku. "Putin jest w ogromnej potrzebie"

Daniłow powiedział, że przeznaczeniem Rosji jest samozniszczenie, a Putin przejdzie do historii jako człowiek, który zniszczył Rosję. Rosyjskiego przywódcę ukraiński polityk nazwał "bliźniakiem Hitlera", który prawdopodobnie zginąłby w bunkrze tak jak nazistowski przywódca.

"Rosja zostanie podzielona"

Moim największym zmartwieniem jest to, że Zachód nie rozumie, że Rosja zostanie podzielona. A to jest nieuniknione. To jest jak wybuch wulkanu. Proces już się rozpoczął i nie można go zatrzymać - powiedział Daniłow.

Dodał również, że kremlowska propaganda próbuje za wszelką cenę podzielić Ukrainę, podobnie jak Koreę Północną i Południową, aby przedstawić Rosji "iluzję zwycięstwa". Wcześniej polityk mówił, że Ukraina spodziewa się zniszczenia Rosji do lata.

Jestem pewien, że latem zobaczymy zupełnie inny obraz na linii walk. Zobaczymy, gdzie i czyja jest ziemia - powiedział na antenie ukraińskiej telewizji. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksiej Daniłow powiedział też, że Rosja "przestanie istnieć w takiej formie, w jakiej jest dzisiaj".
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić