Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Debata prezydencka. Rafał Trzaskowski w Lesznie. Godzina, transmisja online

8
Podziel się:

Na tydzień przed głosowaniem, kandydaci na prezydenta RP solidarnie unikają bezpośredniego starcia w debacie. Doprowadziło to do sytuacji, w której jednego dnia odbędą się dwie debaty. Rafał Trzaskowski swoje wystąpienie zaplanował w Lesznie.

Debata prezydencka. Rafał Trzaskowski w Lesznie. Godzina, transmisja online
6 lipca odbędzie się debata prezydencka w Lesznie (PAP, Andrzej Grygiel)

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca. I choć ponad 85 proc. Polaków domaga się bezpośredniego starcia w debacie obu kandydatów, to wiele wskazuje na to, że do takiego spotkania jednak nie dojdzie. Politycy solidarnie odmawiają wzięcia udziału w debatach organizowanych przez drugą stronę.

Tegoroczne wybory są już teraz historyczne z wielu względów. Przełożony pierwotny termin głosowania, otoczka związana z pandemią koronawirusa, głosowanie w trybie hybrydowym. Teraz do tego wszystkiego dojdzie groteskowa sytuacja, a więc dwie osobne debaty prezydenckie jednego dnia.

Debata prezydencka. Rafał Trzaskowski w Lesznie

Pierwsza zapowiedziana debata na 6 lipca odbędzie się w Końskich, a organizowana jest przez Telewizję Polską. Z udziału w niej zrezygnował jednak Rafał Trzaskowski, ponieważ uznał ją za "kolejną ustawkę PiS, w której prezydent zna pytania przed debatą". Jako kontrpropozycję postanowił urządzić "Arenę Prezydencką" - również 6 lipca, w Lesznie.

Zapraszamy dziennikarzy od lewa do prawa, będą mogli zadawać pytania na dowolne tematy, ja na te pytania będę odpowiadał, mam nadzieję, że obok mnie będzie pan prezydent Andrzej Duda - komentował Trzaskowski.

Nic nie wskazuje jednak na to, aby kandydaci spotkali się dzisiaj w jednym miejscu. Przeprowadzone zostaną zatem dwie debaty jednocześnie, gdzie redakcje w przypadku Leszna oraz publiczność w przypadku Końskich będą mogły zadawać pytania tylko jednemu z polityków. Debata Rafała Trzaskowskiego ma rozpocząć się o godzinie 20:30, a transmitowana będzie w mediach społecznościowych obsługiwanych przez Koalicję Obywatelską.

Zobacz także: Debata TVP w Końskich. Palikot mówi, co by zrobił na miejscu Trzaskowskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Jasny Jasiek
2 lata temu
Jasny komentarz jest zbędny bo to wszystko jasno powiedziane i jasno wyjaśniane i jasno mówione i wszystko jasne ..... :)
Slowik
2 lata temu
To tylko aktor!
Lucy
2 lata temu
Dla Amerykanów A.Duda jest jedynym człowiekiem który zgodzi się na wprowadzenie broni atomowej do Polski nawet wbrew woli narodu na wzór tego jak to się stało z wprowadzeniem ich wojsk.
Tlen
2 lata temu
Kiedy nowe fake newsy??? Nudzi już ta debata!!!! Napiszcie coś o rybach z wisly jak do góry brzuszkami pływają bo tlenu zabrakło!
00000..
2 lata temu
🤪😜😝.
Tamara
2 lata temu
rafal zrobi zdalna debate😛😛😛
Ada
2 lata temu
Już można zadawać pytania?
Iza
2 lata temu
A co to ten temat zastępczy?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić