Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Debata TVP. Kim byli "zwykli obywatele" zadający pytania Andrzejowi Dudzie?

347
Podziel się

Za nami dwie "debaty", w której każdy wziął udział tylko jeden kandydat. Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy w Lesznie, podczas gdy Andrzej Duda w Końskich, gdzie z pytaniami mogli zgłaszać się również internauci oraz obecni na sali "obywatele". Okazuje się, że co najmniej dwoje z nich, najprawdopodobniej jest działaczami związanymi z partią rządzącą.

Debata TVP. Kim byli "zwykli obywatele" zadający pytania Andrzejowi Dudzie?
Katarzyna Serek, która pojawiła się na debacie, jako reprezentantka wyborców, startowała do Rady Powiatu z ramienia PiS. (YouTube, Materiały prasowe)
bCYNnKBh

W poniedziałek zamiast debaty prezydenckiej z udziałem dwóch kandydatów, mieliśmy do czynienia z dwiema niezależnymi "debatami". Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski odmówili sobie wzajemnie udziału.

Zorganizowana w Końskich w woj. świętokrzyskim debata TVP miała znany ze Stanów Zjednoczonych format "town hall", co oznaczało, że polityk odpowiada nie tylko na pytania prowadzących debatę, ale również samych wyborców.

Rafał Trzaskowski, który odmówił wzięcia udziału w debacie Telewizji Polskiej, uzasadniał to faktem, iż będzie ona "ustawką". Okazuje się niestety, że mógł mieć rację. Dowodzą tego niektórzy spośród "zwykłych obywateli", którzy okazali się działaczami powiązanymi z PiS.

bCYNnKBj

Jedną z nich jest p. Katarzyna Serek, która w rundzie pytań od mieszkańców, zadała pytanie o to, czy istnieje szansa, "by do Końskich wróciła kolej, co będzie motorem napędowym gospodarki naszego regionu".

Na pytanie, Andrzej Duda bez zastanowienia, ponieważ właśnie w tym mieście, na zamkniętym peronie, podpisał ustawę o połączeniach kolejowych. Miał być to symbol przywracania pociągów do mniejszych miast, które zostały zlikwidowane w ramach cięć w PKP.

Fakt, że dokładnie takie, bardzo odpowiadające przekazowi Andrzeja Dudy, pytanie, zadała akurat działaczka PiS, budzi jednak pewne wątpliwości. Jak okazuje się, Katarzyna Serek kandydowała do rady powiatu Koneckiego w kadencji 2018-2023.

bCYNnKBp

Czytaj także:

Podstawiony widz debaty?

Drugą postacią, szybko wypatrzoną przez internautów jest mężczyzna, który zadaje kandydatowi Zjednoczonej Prawicy pytanie o to, czy "zamierza być prezydentem niezależnym".

Mężczyzna ten, w charakterystycznych pomarańczowych okularach, pojawił się w materiale TVP3 Kielce ze stycznia tego roku, gdzie został przedstawiony jako jeden z "działaczy Solidarnej Polski", czyli partii koalicyjnej PiS, stworzonej przez Zbigniewa Ziobrę.

bCYNnKBq

Jak dotychczas są to dwie osoby z publiczności, które zostały zidentyfikowane, jako nie będące w pełni "zwykłymi wyborcami". Możliwe jednak, że spostrzegawczy internauci zauważą jeszcze kolejne przypadki. Nie możemy przesądzić, oczywiście, czy ich obecność na spotkaniu z Andrzejem Dudą, była umówiona z jego sztabem, czy też, rzeczywiście, pojawili się oni tam przypadkiem

Zobacz także: Wybory 2020. Rafał Trzaskowski: mam nadzieję na debatę z Andrzejem Dudą

bCYNnKBK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(347)
Aaaaa
3 miesiące temu
Czytam te komentarze i widzę bardzo proste rozwiązanie - idźcie ludzie na wybory i zagłosujcie. Tyle.
Trzeźwy
3 miesiące temu
Ludzie posłuchajcie wypowiedzi Jarosława który mówił o niebezpieczeństwie dla ustroju demokracji w przypadku władzy w rękach jednej partii. Sam to mówił, sam się tego bał, a teraz do tego sam dąży. To już nie chodzi o opcje polityczne tylko o to czy chcemy żyć w państwie demokratycznym czy wręcz przeciwnie.
Qwe
3 miesiące temu
Ustawka, nie rozwiązują prawdziwych problemów Polaków, tylko wygrywają wybory, a później moga robic co chca
bCYNnKBL
Twoja Szansa
3 miesiące temu
12 lipca 2020 roku możemy w Polsce zakończyć KACZYZM. Możesz i powinieneś w tym uczestniczyć. Głosuj na Rafał Trzaskowskiego.
Ślązak
3 miesiące temu
PiS to jest cała jedna wielka ustawka i oszustwo !!!
Najnowsze komentarze (347)
gienia
3 miesiące temu
władza nie powinna być opanowana przez jedną partię - to nie może się skończyć demokracją a poza tym łatwo manipulować narodem . Jestem z rocznika 1961 i wiem coś o tym
szelma
3 miesiące temu
prosty wybór : między : marionetką łamiącą konstytucję a mądrym mającym swoje zdanie facetem
gość
3 miesiące temu
No niestety ale po tych pytaniach widać, słychać, że tylko ludzie związani z PiSem chcą NORMALNEJ Polski. Dla Platformy Obywatelskiej może być rynsztok, byle by być przy władzy.
www
3 miesiące temu
Zwykli obywatele ???dobre.
Antypis
3 miesiące temu
Przypadkowo wkrótce zasiadą w zarządzie jakiejś spółki skarbu państwa
PO Jeep
3 miesiące temu
PO co nam CPK jak mamy w Berlinie! PO co nam stocznie jak mamy w Hamburgu! PO co nam LOT jak mamy Lufthansę! My nie musimy nic mieć bo to wszystko mamy w Niemczech i Niemcy się tym wszystkim z nami podzielą!
jacek
3 miesiące temu
Może napiszecie kto zadawał pytania Trzaskowskiemu? On jest taki cudowny. Bedzie najlepszym prezydentem, szkoda tylko ze nie dla nas.
ehh
3 miesiące temu
raczej zwolennicy syna Justyny byli w tym czasie gdzie indziej
bCYNnKBD
Jasiek
3 miesiące temu
Standardowe zagranie PiS. Potrafią zawsze ustawić wszystko pod siebie i za 13 emeryturę wszyscy emeryci mają na nich głosować?!? lepiej podatek od emerytury ściągać?
Bat Chłopski
3 miesiące temu
Jeśli rzekomo demokratycznie wybieramy sobie tych ludzi jako naszych reprezentantów, to śmiem wątpić czy Darwin mial rację i czy my aby na pewno jesteśmy Homo Sapiens.
ggggggg
3 miesiące temu
Dlaczego ludzie tak nisko upadają.
nty
3 miesiące temu
Duda to prezydent jednego polaka z Żoliborza. Telefon w gabinecie ma tylko słuchawkę be mikrofonu.
Polak
3 miesiące temu
TERAZ KASTA MA PROBLEM, KIM CI LUDZIE BYLI.
LIKEPANEL.PL
3 miesiące temu
⭐⬆️U góry nazwa strony⬆️⭐ Poflirtujemy? Poznaj niegrzeczne kobiety z Twojego regionu!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić