Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Decyzja sanepidu ws. mszy z udziałem Kaczyńskiego

1050
Podziel się:

Sanepid w Starachowicach umorzył postępowanie dotyczące mszy świętej z udziałem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków PiS. Sanepid twierdzi, że nie doszło do złamania przepisów sanitarnych. Forum Unia Młodych zapowiada, że złoży odwołanie od decyzji.

Decyzja sanepidu ws. mszy z udziałem Kaczyńskiego
16 stycznia w Starachowicach odbyła się msza w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej. (YouTube)

16 stycznia w Kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach odbyło się nabożeństwo w intencji zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej. We mszy brał udział prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz wielu innych polityków partii.

Forum Unia Młodych z Ostrowca Świętokrzyskiego wystąpiło do starachowickiego sanepidu z wnioskiem o ukaranie osób uczestniczących we mszy. Działacze zauważyli, że politycy nie zachowali odległości nie mniejszej niż 1,5 metra oraz prezes PiS poruszał się po kościele bez maseczki.

Z fotogalerii jasno wynika, że osoby przebywające w miejscu sprawowania kultu religijnego nie przestrzegały obecnie obowiązujących zasad i w/w rozporządzenia. Nadto, rozporządzenie dopuszcza przebywanie w kościołach bez zakrywania ust i nosa tylko osób sprawujących kult religijny – w fotogalerii widzimy, że Jarosław Kaczyński nie przestrzegał tego zapisu - tłumaczy w oświadczeniu Unia Młodych.

Postępowanie zostało umorzone

Szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Starachowicach, Ewa Dróżdż poinformowała dzisiaj, że postępowanie administracyjne zostało umorzone.

Dokonując szczegółowej analizy stanu faktycznego uznano, że brak jest podstaw formalno-prawnych do nałożenia kary administracyjnej na organizatora, jakim był ksiądz proboszcz parafii Wszystkich Świętych - powiedziała Ewa Dróżdż, szefowa starachowickiego sanepidu w rozmowie z "Onetem".

Jak dodaje Ewa Dróżdż organizator dopełnił wszystkich obowiązków, a limit osób uczestniczących we mszy nie został przekroczony. Szefowa starachowickiego sanepidu podkreśla, że analiza stanu faktycznego nie była łatwa jednak inspekcja uznała, że większość uczestników nabożeństwa przestrzegała obowiązujących obostrzeń.

Uczestnicy mieli na twarzach maseczki i zachowali odpowiednie odstępy. Wyjątek stanowiło sześć osób siedzących w pierwszej ławce. Tam nie było dystansu półtora metra, ale w naszej ocenie jest jednak brak podstaw prawnych do nałożenia kary administracyjnej na organizatora mszy - dodaje Dróżdż ("Onet").

Unia Młodych nie zgadza się z decyzją sanepidu i zapowiada, że złoży odwołanie.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński wcale nie odpoczywa. Co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1050)
Umarl
rok temu
Stare przysłowie mówi ..:co wolno wojewodzie to nie to że smrodzie....Pachołki pod stół ,,zjadać to co spadnie ze stołu..i szczepić się jaknajszybciej a potem do WORA z napisem ..zmarł na covid ..
Joka
rok temu
No ludzie Zwróćcie uwagę. Mandat mial dostac ksiądz. A nie politycy z pierwszej ławki.co ksiadz miał z nimi zrobić.oni są bezkarni nie tylko w tej sytuacji
noja
rok temu
Kto śmiałby wydać inny werdykt ten miałby do czynienia z prezesem. A z tym ludzikiem i jego ferajną lepiej nie zadzierać !
folwarczny
rok temu
Czy sobie wyobrażacie że inwentarz może ukarać właściciela folwarku?
Ciekawski
rok temu
A ja przepraszam, zapytam czy sanepid W Starachowicach umarzając sprawę nie zesrał się ze strachu, że w ogóle taką decyzję musi podjąć?
Jarek
rok temu
Kaczyzm nietykalny afery , złodziejstwo zamiatane pod dywan . Kidy to złodziejstwo , kłamstwo się skończy. Dla dobra Polaków. Epidemia rozwija się bez jakiejkolwiek kontroli od wyborów prezydenta marionetkowego. To oni ponoszą odpowiedzialność za tyle ofiar i cierpień ludzkich. Okłamali społeczeństwo nie jest ważne życie ludzkie lecz ciągłość otrzymania władzy i koryt. Ręce mają splamione ofiarami i cierpieniami ludzkimi. Szpitale brak sprzętu , lekarstw a przeznaczono 2 miliardy na kaczą propagandę. To jest zły mały człowieczek , podły , mściwy po trumnach do władzy a teraz po trupach.
co zrobić
2 lata temu
Są równi i równiejsi, tak było, jest i będzie
emigrant
2 lata temu
jak jeden “ktoś” zmienił zycia milionów , to możliwe tylko w polsce 🤭
😷🙈🍻😁👍
2 lata temu
Niezachowanie odległości sanepid widzi ale nie ma podstaw do ukarania. Dziękuję!!!! Na tej podstawie będę teraz siedział z kolegami przy piwie , oczywiście bez maseczki. Dziękuję
zez
2 lata temu
Sanepid wyraźnie wskazał "BRAK PODSTAW PRAWNYCH". Więc na jakiej podstawie nakładają sankcje administracyjne na społeczeństwo.
Ślązak JON
2 lata temu
Sanepid ze Starachowic ma rację. Święta, konsekrowana osoba naczelnika nie tylko nie zarażała ale swoją promienistością zwalczała wirusa.
Grüezi
2 lata temu
X X X X X PIS. DLA PRZYKŁADU KARAĆ
Max
2 lata temu
Przestańcie. Zasady zostały ustanowione dla nas, drugiego sortu. Rasa panów jest ponad zasady...
mann
2 lata temu
To, że politycy opcji rządzącej boją się Jarka (z tych, czy innych względów), to mogę jeszcze zrozumieć, ale żeby pracownicy sanepidu też się go bali?? Absurd.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić