Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Dentysta z Lublina molestował kobiety. "Opuścił fotel pacjentki i..."

65
Podziel się:

To koniec głośnej sprawy z Lublina. Wyrok 2 lat i 10 miesięcy więzienia usłyszał lubelski dentysta Grzegorz T., który molestował i zmuszał pacjentki do czynności seksualnych w czasie wizyt stomatologicznych.

Dentysta z Lublina molestował kobiety. "Opuścił fotel pacjentki i..."
Dentysta z Lublina molestował kobiety. Teraz trafił do więzienia. Zdjęcie ilustracyjne (Shutterstock)

Sprawa została nagłośniona w 2021 roku, gdy w sierpniu 24-letnia kobieta udała się do jednego z gabinetów stomatologicznych w Lublinie na umówioną wizytę. Przyjął ją 51-letni stomatolog, który w trakcie zabiegu miał się dziwnie zachowywać.

Według relacji policji, w pewnym momencie Grzegorz T. opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu i od razu zgłosiła się na policję.

Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora podejrzany został wówczas tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

To nie koniec, bowiem do policjantów zgłosiły się dwie kolejne kobiety, które miały być przez niego pokrzywdzone. Grzegorz T. nie przyznał się jednak do zarzucanych mu czynów. Śledztwo przeciwko niemu prowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Oskarżony stomatolog został aresztowany, ale po pół roku, po wpłaceniu 20 tysięcy złotych kaucji, wyszedł na wolność. Wiosną zaczął się jego proces. Ze względu na dobro molestowanych kobiet toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Stomatolog molestował kobiety. Sąd ogłosił wyrok

Mężczyźnie groziło nawet 12 lat więzienia. Ostatecznie sędzia Wojciech Wolski skazał w czwartek 52-letniego dentystę Grzegorza T. na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna otrzymał zakaz wykonywania zawodu na 6 lat i nakaz zapłaty 22 tys. zł zadośćuczynienia trzem pokrzywdzonym pacjentkom.

Mój klient będzie odwoływał się od wyroku, nie czuje się winny - powiedział zaraz po ogłoszeniu orzeczenia adwokat Grzegorza T., cytowany przez dziennik "Fakt".
Zobacz także: Największa taka zbiórka w polskim internecie. Strzyczkowski o początkach Radia 357
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(65)
han wi
2 miesiące temu
Moja córka i zięć są stomatologami. Co ja bym nie dała, gdybym pod nim mogła pojęczeć... Okropne są dla mnie noce - gdy z piętra słyszę postukiwania łóżka i jęki córki. Moje największe marzenie...
Amen Plus
2 miesiące temu
Że też takie świństwa dzieją się pod rządami Ziobry?! Miller miał rację!
Dentysta NFZ
2 miesiące temu
a już wiem skąd takie duże kolejki do dentysty jak się idzie na NFZ
Wojtek37
2 miesiące temu
Ja sìę nie dziwie się...jak może przyszła w mini i leżała na fotelu. Ja bym je uśpił najpierw i pod narkozą.
48-letni bezz...
2 miesiące temu
dlatego nie chodzę do dentysty
Ginekolog
2 miesiące temu
ja tam lubię swój zawód. przyjmuję tylko w wieku 15-30. czasami badanie trwa dłużej niż powinno - if you know what i mean ;)
chylo
2 miesiące temu
to był full specjalista... zajmował się każdą dziurką... pod celą by go wyleczyli
ale o co chod...
2 miesiące temu
panie nie wiedziały co im wkładał do ust ? -wyrok jest głupi a izolacja społeczna niepotrzebna / zbędna 22 tys. zł zadośćuczynienia ? Koń by się uśmiał Obrożę elektroniczną na nogę i niech zapieprza
eiert
2 miesiące temu
kasta trzyma się mocno - BND ją werbowało lata całe od 1989r kiedy BND przejęła teczki osobowych źródeł informacji od sztazi. Nam pokazali że archiwa sztazi lud niemiecki wywlókł ale to było pod publikę-taki teatr jak WTC z 1989r.Wówczas przejęto nie tylko teczki ale i ludzi, którzy zaczeli pracowac dla BND. Wam mowia że rząd rządzi-a oni wiedzą że ostatecznie rządzi sąd. Dlatego obrona swoich sedziów jest dla niemeic taka ważna.
Adu
2 miesiące temu
Wolne sądy !!! O takie śmieszne wyroki walczycie obrońcy ucisnionych sędziów ???
orta76
2 miesiące temu
on chciał być gino ale studia stoma są oddzielne i nie mógł sie przenieść z zachowaniem roku i dlatego tak sie stało. Znałam go ze studiów. Lubiał dobrą ksiązkę i stary koniaczek z lodem. Zawsze przy tym opowiadał sprośne kawałki. Teraz wyleczy zęby skazańcom za pomocą spinacza był bowiem jak mak gaiwer. Lubiał grzebać i naprawiać wszystko. Koleżance z akademika pekł biustonosz to ze spinacza jej zrobił spinkę i ta nie zmieniła jej tak to dobrze zrobił. Chłopak był na medal.
_?!
2 miesiące temu
co społeczeństwo ma z tego, że przez 3 lata będzie go utrzymywać za stawkę 4500 miesięcznie ? Po co zakaz wykonywania zawodu ? Niech tyra a dla pokrzywdzonych pań zasądzić po milionie złotych
zadowolona
2 miesiące temu
ja tam lubiłam chodzić do niego. pełna kontrola była
asd
2 miesiące temu
Się opłacało.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić