o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Długo się nie ostał. Nie ma już w Szczecinie kontrowersyjnego pomnika

50
Podziel się

Po niespełna 3 miesiącach zakończyła się kariera jednego z najgłośniejszych pomników ostatnich lat. Puszka paprykarza szczecińskiego zniknęła z Łasztowni w Szczecinie.

Długo się nie ostał. Nie ma już w Szczecinie kontrowersyjnego pomnika
Pomnik paprykarza szczecińskiego (Wikimedia Commons)
bDYcdbCd

Ze szczecińskiej Łasztowni zniknie pomnik puszki paprykarza. Informację podał portal wszczecinie.pl. Kontrowersyjna instalacja stanęła tam na początku października i odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Usunięcie monumentu zostało spowodowane wcześniejszymi ustaleniami z konserwatorem zabytków.

Takie były uzgodnienia, że do połowy grudnia instalacja ma zniknąć z obszaru wpisanego do rejestru zabytków - powiedział Michał Dębowski, miejski konserwator zabytków.
bDYcdbCf

Za powstanie pomnika odpowiada spółka Gryf Nieruchomości. Jej przedstawiciele nie wykluczają, że monument wróci w to samo miejsce na wiosnę. Wierzą, że uda im się przekonać odpowiednie organy do podjęcia pozytywnej decyzji. Dodają, że instalacja została przez nich zabezpieczona i schowana. Konserwator zabytków przyznał, że nie widzi przeciwwskazań, żeby paprykarz stanął w innym miejscu.

Zabezpieczyliśmy instalację i mamy nadzieję, że wiosną uda się przekonać urząd miasta i wrócimy do tematu – przyznał Lider Działu Dzierżaw i Nieruchomości spółki Gryf Nieruchomości.

Pomnik podzielił mieszkańców Szczecina. Niektórym bardzo się podobał, a innym wydawał się tandetny. Niezależnie od opinii instalacja w swojej krótkiej historii cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Odwiedzający miasto reagowali na monument pozytywnie, co potwierdził przedstawiciel spółki. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć osób pozujących z charakterystyczną puszką.

bDYcdbCl
Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYcdbCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
8906
5 miesięcy temu
Młode lata spędziłam na obozach i pod namiotami.......wielokrotnie żyliśmy tylko dzięki paprykarzowi...Niech nikt tu nie rzuca kamieniem,jeśli nie próbował przeżyć w terenie, w latach 80-2000
3333
5 miesięcy temu
Nic prostszego, wystarczy napisać "paprykarz" po niemiecku i monument wróci na swoje miejsce
Armitage
5 miesięcy temu
Żaden pomnik, który nie jest związany z II wojną światową, Żołnierzami Wyklętymi i innymi elementami polskiej martyrologii nie prawa stać!!! Pamięci warte są tylko te elementy historii, które związane są z cierpieniem naszego narodu.
bDYcdbCH
Budrys.2
5 miesięcy temu
No, ale pomnik "szefa wszystkich szefów" to chyba powstanie?. I niech koś spróbuje mieć jakieś wąty!.
Adam
5 miesięcy temu
Pogoń śledze synem jedzenie ale pomnik macie fajny
ech!
5 miesięcy temu
Wielka szkoda! Paprykarz był niezastąpiony w czasie podróży pociągiem (jaja gotowane za bardzo śmierdziały), na obozach, zgrupowaniach. Puszka mogła leżeć pół dnia na słońcu, a jemu - i konsumentowi - nic się nie stało.
Oko
5 miesięcy temu
Są teraz tendencje do gloryfikowania tandety. Na początku była to smaczna konserwa rybna,jedzona na zimno i gorąco. Z czasem kawałki ryby zastąpiono mazią rybno tłuszczową, a potem ryż pęczakiem. Po wielu dekadach postanowiłem spróbować tego specjału i pożałowałem.takiej tandecie pomników się nie stawia. Ryż powrócił, ale smak i konsystencja już nie.
Marceli Jasin
5 miesięcy temu
Moja mama opracowała recepturę paprykarza szczecińskiego.
west
5 miesięcy temu
Ronta europejskie licytacje komornicze online, polecam sprawdzić w dobie korona kryzysu :)
Hdgfj
5 miesięcy temu
Jak Fryga. Wystarczy, ze szwagier stawiajacy pomnik zarobil.
zagubiony
5 miesięcy temu
A kiedy pomnik kiełbasy krakowskiej w Krakowie?
emeryt
5 miesięcy temu
Puszki z zupą pomidorową Andy Warhola to jedne z najsłynniejszych współczesnych obrazów na świecie o wartości liczonej pewnie w milionach dolarów. Zostawcie więc nasz paprykarz szczeciński. To kawałek naszej historii.
asa
5 miesięcy temu
Ale ktoś jakieś pieniążki za ten projekt przytulił a o tym już cisza!
bDYcdbCz
paprykarzOK
5 miesięcy temu
pomnik jest OK tylko czemu od razu nie stanął w miejscu niezabytkowym ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić