o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Długo się nie ostał. Nie ma już w Szczecinie kontrowersyjnego pomnika

50
Podziel się

Po niespełna 3 miesiącach zakończyła się kariera jednego z najgłośniejszych pomników ostatnich lat. Puszka paprykarza szczecińskiego zniknęła z Łasztowni w Szczecinie.

Długo się nie ostał. Nie ma już w Szczecinie kontrowersyjnego pomnika
Pomnik paprykarza szczecińskiego (Wikimedia Commons)
bDJhsKWd

Ze szczecińskiej Łasztowni zniknie pomnik puszki paprykarza. Informację podał portal wszczecinie.pl. Kontrowersyjna instalacja stanęła tam na początku października i odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Usunięcie monumentu zostało spowodowane wcześniejszymi ustaleniami z konserwatorem zabytków.

Takie były uzgodnienia, że do połowy grudnia instalacja ma zniknąć z obszaru wpisanego do rejestru zabytków - powiedział Michał Dębowski, miejski konserwator zabytków.
bDJhsKWf

Za powstanie pomnika odpowiada spółka Gryf Nieruchomości. Jej przedstawiciele nie wykluczają, że monument wróci w to samo miejsce na wiosnę. Wierzą, że uda im się przekonać odpowiednie organy do podjęcia pozytywnej decyzji. Dodają, że instalacja została przez nich zabezpieczona i schowana. Konserwator zabytków przyznał, że nie widzi przeciwwskazań, żeby paprykarz stanął w innym miejscu.

Zabezpieczyliśmy instalację i mamy nadzieję, że wiosną uda się przekonać urząd miasta i wrócimy do tematu – przyznał Lider Działu Dzierżaw i Nieruchomości spółki Gryf Nieruchomości.

Pomnik podzielił mieszkańców Szczecina. Niektórym bardzo się podobał, a innym wydawał się tandetny. Niezależnie od opinii instalacja w swojej krótkiej historii cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Odwiedzający miasto reagowali na monument pozytywnie, co potwierdził przedstawiciel spółki. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć osób pozujących z charakterystyczną puszką.

bDJhsKWl
Zobacz także: Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJhsKWm
bDJhsKWG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Banita
2 miesiące temu
Paprykarz chociaż zasłużył się dla Polski, w przeciwieństwie do wielu, którym stawiają pomniki na każdym kroku.
Wojtek
2 miesiące temu
Uważam, że pomysł na ten pomnik-instalację jest nawet wyszukany i ciekawy, humorystyczny, taki trochę tandetny, ale dobry marketingowo! Niech znajdą mu odpowiednie miejsce gdzie nikt nie będzie się czepiał :)
krzych
2 miesiące temu
Jak nie ma problemów,to trzeba problem stworzyc. Trzeba stworzyc problem,żeby móc podyskutowac nad jego rozwiazaniem. Utworzyc komitet,związek i walczyc,bo najważniejsza jest walka z wrogiem,czyli z przeciwnikiem.
bDJhsKWH
...
2 miesiące temu
"Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego, jak w Związku Sowieckim pomnik Stalina. Rosjanie, żeby podlizać się rządzącym, stawiali pomniki Stalina. Powstawały jak grzyby po deszczu od Moskwy po najmniejsze miasteczka. W każdym domu musiał wisieć portret Stalina. Można próbować wprowadzić taką religię, ale to będzie religia Kaczyńskiego, nie religia chrześcijańska" - powiedział. " Jeszcze niech w każdym domu będzie portret Lecha Kaczyńskiego, przed którym trzeba będzie się kłaniać, jak w Korei Północnej. Od początku mówiłem, że pochówek na Wawelu był błędem. Tworzy się kult. Zrobiono, jak zrobiono, ale nie ma sensu nakręcanie tego na większe obroty. Dzisiaj policjanci każdego 18. dnia miesiąca ochraniają Wawel. Jakby stan wojenny był w Polsce. Sami policjanci się z tego śmieją, ale robią, co im rozkazano. Po co? I ile to kosztuje Polaków?" - pytał śp. bp Pieronek. --
Paprykarz
2 miesiące temu
Paprykarz Szczeciński jest bardzo dobry i smaczny . Pozdrawiam
Najnowsze komentarze (50)
8906
2 miesiące temu
Młode lata spędziłam na obozach i pod namiotami.......wielokrotnie żyliśmy tylko dzięki paprykarzowi...Niech nikt tu nie rzuca kamieniem,jeśli nie próbował przeżyć w terenie, w latach 80-2000
3333
2 miesiące temu
Nic prostszego, wystarczy napisać "paprykarz" po niemiecku i monument wróci na swoje miejsce
Armitage
2 miesiące temu
Żaden pomnik, który nie jest związany z II wojną światową, Żołnierzami Wyklętymi i innymi elementami polskiej martyrologii nie prawa stać!!! Pamięci warte są tylko te elementy historii, które związane są z cierpieniem naszego narodu.
Budrys.2
2 miesiące temu
No, ale pomnik "szefa wszystkich szefów" to chyba powstanie?. I niech koś spróbuje mieć jakieś wąty!.
Adam
2 miesiące temu
Pogoń śledze synem jedzenie ale pomnik macie fajny
ech!
2 miesiące temu
Wielka szkoda! Paprykarz był niezastąpiony w czasie podróży pociągiem (jaja gotowane za bardzo śmierdziały), na obozach, zgrupowaniach. Puszka mogła leżeć pół dnia na słońcu, a jemu - i konsumentowi - nic się nie stało.
Oko
2 miesiące temu
Są teraz tendencje do gloryfikowania tandety. Na początku była to smaczna konserwa rybna,jedzona na zimno i gorąco. Z czasem kawałki ryby zastąpiono mazią rybno tłuszczową, a potem ryż pęczakiem. Po wielu dekadach postanowiłem spróbować tego specjału i pożałowałem.takiej tandecie pomników się nie stawia. Ryż powrócił, ale smak i konsystencja już nie.
Marceli Jasin
2 miesiące temu
Moja mama opracowała recepturę paprykarza szczecińskiego.
bDJhsKWz
west
2 miesiące temu
Ronta europejskie licytacje komornicze online, polecam sprawdzić w dobie korona kryzysu :)
Hdgfj
2 miesiące temu
Jak Fryga. Wystarczy, ze szwagier stawiajacy pomnik zarobil.
zagubiony
2 miesiące temu
A kiedy pomnik kiełbasy krakowskiej w Krakowie?
emeryt
2 miesiące temu
Puszki z zupą pomidorową Andy Warhola to jedne z najsłynniejszych współczesnych obrazów na świecie o wartości liczonej pewnie w milionach dolarów. Zostawcie więc nasz paprykarz szczeciński. To kawałek naszej historii.
asa
2 miesiące temu
Ale ktoś jakieś pieniążki za ten projekt przytulił a o tym już cisza!
paprykarzOK
2 miesiące temu
pomnik jest OK tylko czemu od razu nie stanął w miejscu niezabytkowym ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić