Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Do kiedy nauka zdalna? Ten scenariusz nie brzmi dobrze

6

Uczniowie niezbyt długo uczęszczali do szkół. Rozpędzająca się epidemia koronawirusa doprowadziła do tego, że znów musieli przejść na naukę zdalną. Do kiedy ona potrwa?

Do kiedy nauka zdalna? Ten scenariusz nie brzmi dobrze
Do kiedy nauka zdalna? Przemysław Czarnek komentuje (PAP)

Przynajmniej do 29 listopada wszyscy uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Póki co stacjonarnie pracują przedszkola i żłobki. Nie ma żadnych sygnałów, by coś w tej materii miało się zmienić.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wierzy, że uczniowie niebawem wrócą do szkół. Wyraził nadzieję, że stanie się to właśnie pod koniec listopada.

Podczas rozmowy z "Dziennikiem Gazetą Prawną" przyznał też, że istnieje pesymistyczny wariant. Zakłada on, że nauka zdalna potrwa do stycznia albo nawet jeszcze dłużej.

Modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, ale nie mogę założyć tylko optymistycznego scenariusza - zaznaczył Czarnek w "DGP".

Koronawirus. Niektórzy już mają dość nauki zdalnej

Nauka zdalna to zmora wielu uczniów. Narzekają, że taka forma edukacji nie jest efektywna, a na dodatek sprawia mnóstwo trudności. Kontakt z nauczycielem i rówieśnikami jest ograniczony, a na dodatek często pojawiają się przeszkody natury technicznej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić