o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Biden pomylił Tuska z Kaczyńskim. Tego nie usłyszysz w telewizji

727
Podziel się

Joe Biden wygrał wybory i jest na ustach świata. Nic dziwnego, że teraz mnóstwo osób doszukuje się o nim informacji. Ich źródłem jest m.in. książka Donalda Tuska, który nie raz miał okazję spotkać amerykańskiego polityka. Jaka była reakcja na wpadkę? Z czego żartuje Biden i jaki jest poza kamerami?

Biden pomylił Tuska z Kaczyńskim. Tego nie usłyszysz w telewizji
Joe Biden i Donald Tusk (Twitter.com, Donald Tusk)
bDnkbDat

W sobotę amerykańskie media ogłosiły, że Joe Biden wygrał wybory i to on zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. W sieci można znaleźć wiele informacji na jego temat, jednak ludzi interesuje nie tylko życiorys Bidena, ale również rzeczy, których oficjalnie nie usłyszymy w telewizji.

Kilku ciekawostek na temat przyszłego prezydenta USA, dostarczył Donald Tusk. W swojej książce pt. "Szczerze", która miała premierę w ubiegłym roku, opisał jedno ze swoich spotkań z Joe Bidenem. Doszło do niego 6 lutego 2015 r. Tusk był wówczas przewodniczącym Rady Europejskiej, natomiast Biden pełnił funkcję wiceprezydenta USA.

Przylatuje amerykański wiceprezydent Joe Biden. Poznaliśmy się w Warszawie, gdy odwiedził mnie, gdy byłem jeszcze premierem. Biden jest przemiły, bezpośredni i nieco gadatliwy – pisze Donald Tusk.
bDnkbDav

Joe Biden prezydentem-elektem. Pomylił Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim

W książce Tusk wspomina, że Biden spolszczył swoje nazwisko i przedstawił się żartobliwie jako "Joe Bideński". Opisuje również jego wpadkę – wiceprezydent USA pomylił Tuska z Lechem Kaczyńskim.

Przedstawia się żartobliwie jako Joe Bideński. Stara się być zawsze dobrze przygotowany do wizyt, ale czasem ma kłopot z detalami. W trakcie naszego pierwszego spotkania powiedział, że wciąż jest pod wrażeniem mojego świetnego wystąpienia w Tbilisi podczas rosyjskiej inwazji na Gruzję. "Patrzyłem tam na ciebie z wielkim uznaniem" – powiedział. "Dziękuję ci za komplement, Joe, ale mnie tam nie było. To był nasz prezydent Lech Kaczyński" – odparłem. Był lekko zakłopotany – wspomina były przewodniczący Rady Europejskiej.
bDnkbDaB

Donald Tusk rozmawiał z Bidenem o sytuacji na Ukrainie. Twierdzi, że Biden słuchał go ze zrozumieniem i miał "ewidentną sympatię dla sprawy".

Mówię, że nie utrzymam jedności całej Unii wobec Rosji bez jednoznacznego stanowiska Ameryki, on to rozumie, ale prosi też o większe zaangażowanie Europy w sprawy obronności –  pisze Tusk.
"Z wami jest tak jak z tym facetem na ulicy, który mówi do kolegi: przywal im, nie daj się, ja ci potrzymam marynarkę. To my jesteśmy tym kolegą" – miał powiedzieć Joe Biden.
bDnkbDaC

W książce "Szczerze" Tusk pisze również o swojej wizycie w Waszyngtonie w marcu 2015 r. Odbył wówczas kolejne spotkanie z Joe Bidenem, a także z ówczesnym prezydentem USA Barackiem Obamą.

W południe, w pokoju przypominającym kajutę okrętu wojennego, przyjął mnie lunchem Joe Biden. W menu między innymi pyszne ciastko o znaczącej nazwie "freedom lava cake". Biden obiecuje pomoc w przekonywaniu Włoch i Francji do twardej polityki wobec Moskwy. Jest wygodnym rozmówcą, możemy skupić się na jedzeniu, bo mówi praktycznie bez przerwy – czytamy.

Książka "Szczerze" ukazała się w 2019 r. nakładem wydawnictwa Agora. To osobisty dziennik Donalda Tuska, który w ostatnich latach sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej.

bDnkbDaD

Zobacz także: Joe Biden prezydentem. Zobacz nagranie z amerykańskich ulic

bDnkbDaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(727)
Kazik
3 tyg. temu
Musicie przeczytać książkę Jarka , niesamowita, dobra pod każdym względem . Co jest nie znacie książki Kaczyńskiego ? Nie martwcie się , nawet Google nie zna.
zyczliwa
3 tyg. temu
to pikuś, dobrze że nie pomylił Polski z Wietnamem
Dobre
3 tyg. temu
Jarek boi się komandosów bidena, mogą wyskoczyć z helikoptera i napisać coś na jego płocie. Jarek wzmocnił już pilnującą policję każe im patrzyć w niebo.
bDnkbDaX
Zez
3 tyg. temu
Bidon tak "kompetentny" w sprawach Polski jak Obama.
KIK
3 tyg. temu
pomylił Tuska a dopiero Budke
Najnowsze komentarze (727)
Dziadek z Weh
5 dni temu
Tusk też był Polską pomyłką
cogito
6 dni temu
kto to jest ten Tusk
wertew
2 tyg. temu
skończcie juz z tym Tuskiem, to jest zły człowiek
forester
2 tyg. temu
"Dziękuję ci za komplement, Joe, ale mnie tam nie było. To był nasz prezydent Lech Kaczyński" - a mógł powiedzieć : "Dziękuję ci za komplement, Joe, ale mnie tam nie było. Wysłałem tam Prezydenta". Ludzki człowiek.
Memmo
2 tyg. temu
Mimo wszystko, powinna być jakaś granica ...wieku
Właściwie ...
2 tyg. temu
Tusk szczerze ??? To POrażka ... tylko i niestety ...
Mirek
2 tyg. temu
No cóż prezydent cierpi na demencję... (nie dopowiem)...
Marrs
2 tyg. temu
Zapytał: Jarek to ile chcesz za tą Polskę?
bDnkbDaP
KOKO
2 tyg. temu
Pomylił nieżyjącego syna z wnuczką ,potem pomylił imiona wnuczek ,to nic dziwnego ,że pomylił tych dwóch
Prawda
2 tyg. temu
Panie Tusk nie dziękuje sie za komplement jesli sie tam nie bylo a mowi otwarcie , ze pan pomylil mnie z kims innym (Kaczynskim)
ess
2 tyg. temu
Bidul jeszcze NIE JEST prezydentem! "Kompetencja" sklerotyka przeraza
KŁAMCA
2 tyg. temu
SZCZERZE-a co to normalnie to kłamiemy?
KŁAMCA
2 tyg. temu
SZCZERZE-a co to normalnie to kłamiemy?
Farew
2 tyg. temu
Lech Kaczyński to super człowiek
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić