o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Do Ziemi zbliżyła się asteroida. Została uznana za potencjalne zagrożenie

18
Podziel się

Asteroida 52768 (1998 OR2) zbliżyła się do Ziemi. Specjaliści uznają ją za potencjalne zagrożenie, co jest związane z jej rozmiarami.

NASA śledzi obiekty, które potencjalnie mogą uderzyć w Ziemię
NASA śledzi obiekty, które potencjalnie mogą uderzyć w Ziemię (NASA)
bDJMrSPV

Jak donosi portal tvnmeteo.tvn24.pl, w okolicach naszej planety przeleciała asteroida 52768 (1998 OR2). Po raz pierwszy zaobserwowano ją w 1998 roku. Jej średnica została oszacowana na 1,9 kilometra.

Asteroida znalazła się w odległości ponad 6 milionów kilometrów od Ziemi. Przemknęła obok naszej planety z prędkością ponad 31 tysięcy kilometrów na godzinę.

Zobacz także: Doniesienia o działaniach Adama Bielana. Jarosław Gowin komentuje

bDJMrSPX

Centrum NASA przekazało precyzyjne informacje. Jak ustalili eksperci, asteroida najbliżej naszej planety znalazła się o godzinie 11:56.

Czytaj także:

Mogłaby "wywołać globalne skutki"

Centrum NASA śledzi obiekty, które potencjalnie mogą zderzyć się z Ziemią. Opisywana asteroida jest obserwowana już od 22 lat. W związku z tym, że ma średnicę większą niż 152 metry i znajduje się w odległości mniejszej niż 8 mln km od orbity Ziemi, sklasyfikowano ją jako potencjalnie niebezpieczny obiekt.

bDJMrSQd

Specjaliści pracujący w NASA już w dniu odkrycia tej asteroidy stwierdzili, że gdyby uderzyła w Ziemię, mogłaby "wywołać globalne skutki". Naukowcy donoszą również, że w 2079 oku asteroida 1998 OR2 "minie Ziemię około 3,5 raza bliżej niż w tym roku, więc ważne jest, aby dokładnie znać jej orbitę" - czytamy na portalu tvnmeteo.tvn24.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDJMrSQe
bDJMrSQy
KOMENTARZE
(18)
Anita
10 miesięcy temu
Covid już jest mało straszny,to trzeba teraz ludzi postraszyć asteroidą tak? Ludzie zacznijcie myśleć,a nie tylko przyjmować do wiadomości. Zastraszanie powoduje osłabianie odporności.
jf.
10 miesięcy temu
A ta asteroida to była za wyborami czy przeciw??
Vaszka
10 miesięcy temu
Ooo, stęskniłem się już za wiadomościami o niebezpiecznych asteroidach.
bDJMrSQz
uje
10 miesięcy temu
jaka tam groźna...2 km...tyle mam do Biedronki i nie strach mi latać ...
rol
10 miesięcy temu
Może jest inaczej. Może to asteroida stoi w miejscu a przemknął układ słoneczny. Kiedyś uważano że to słońce krąży w okół ziemi
Najnowsze komentarze (18)
DJDKHDKOS777
6 miesięcy temu
A o tych nic nie napiszą która wleciała w naszą orbitę wystrzeliwując takimi kolorami przy spalaniu się które zwykle nie istnieją te barwy...była tak duża że nie spaliła się całkowicie a przeleciała z północnej strony nad horyzontem naszym i wylatując z południa wywołała tak silne ciśnienie i lekkie drżenie ziemi swoją masą i prędkością iż głowa nie do przyjęcia.. naturalnie zaczynając się dalej spalać i lecieć w głąb ciemności! Brakował dokładnie 1°{7*-6%*°}\my byliśmy na szczęście przy 7 stopniach ten jeden na 6 było by takie uderzenie w biegun południowy że fala tsunami by doszła z wszystkimi na północny nie ma co ukrywać...!!! Ludzie przez ułamek sekundy stracili osłabienie organizmu omdlenie. To około 21 godziny 3 do 4 lat temu na czekanie aż do końca życia na Prawdę od i dla tych którzy nie mają pojęcia ludzi, nie wiem czy to jest warte,., z pewnością oczywiście warto się zainteresować.!.. dla Reporterów.... Pozdrawiam serdecznie na stronie o2.pl KHOST RRIDER
Gosc
10 miesięcy temu
Wyniki wyborów prezydenckich zostaną ogłoszone 9 maja wieczorem, żeby nie narażać obywateli na niepotrzebne ryzyko. ZOSTAŃ W DOMU !!! PIS
DantesTuBył
10 miesięcy temu
Bóg nas wszystkich uratuje, nie bójcie się moi bracia i siostry
Tereska
10 miesięcy temu
To nie asteroida to Koronawirus leci
rol
10 miesięcy temu
Może jest inaczej. Może to asteroida stoi w miejscu a przemknął układ słoneczny. Kiedyś uważano że to słońce krąży w okół ziemi
nerwowy
10 miesięcy temu
predzej czy pozniej cos trafi... a mnie szlag
Renek
10 miesięcy temu
Zacznij szanowac ziemie na ktotej zyja twoje dzieci czasu juz niema bo widzisz co sie dzieje
uje
10 miesięcy temu
jaka tam groźna...2 km...tyle mam do Biedronki i nie strach mi latać ...
bDJMrSQr
strach
10 miesięcy temu
Ciekawe jaki straszak będzie następny ? Może atak UFO, albo zagrożenie ze strony Rosji, Chin i Iranu czy Korei Północnej,a może promieniowanie kosmiczne czy nowe plamy na Słońcu.
Marcin
10 miesięcy temu
Prędzej czy później w Ziemię uderzy coś większego lub mniejszego. Pytanie tylko kiedy? Widać jednak, że jak obiekt o średnicy 2 km jest w stanie 'wywołać globalne skutki' na naszym globie, jacy jesteśmy jako ludzkość bezsilni wobec tego co dzieje się dookoła.
Michał
10 miesięcy temu
Może to kamień młyński
greg1
10 miesięcy temu
Dziś rano postraszyła mnie w Polsta News kometa Beata Kempa... Mam dola
KOPERNIKUS
10 miesięcy temu
jak pieprznie to i wirusa zabije!he
1234
10 miesięcy temu
A mogła zniszczyć te całe zło
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić