"Dobry wieczór, tu Ukraina!". Pokazał, jak skończyli Rosjanie

Rosyjski konwój wpadł w zasadzkę w Ukrainie. Jeden z ukraińskich żołnierzy opublikował nagranie, na którym pokazał skutki pułapki.

"Dobry wieczór, tu Ukraina!". Pokazał, jak skończyli Rosjanie
Żołnierz (Twitter)

Zasadzka została zastawiona na wschodzie Ukrainy. Nie wiadomo dokładnie, w jakich okolicznościach doszło do przeprowadzaniu skutecznego ataku na Rosjan. Na Twitterze pojawiło się nagranie wideo opublikowane przez jednego z żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Członek armii postanowił pochwalić się sukcesem na froncie przed szerszą publiką.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor nagrania nie ukrywał zadowolenia. Z uśmiechem na twarzy pokazywał, co miał za plecami - przechwycony rosyjski sprzęt, na który składały się samochód osobowy typu pick-up oraz ciężkie pojazdy opancerzone.

Dobry wieczór, tu Ukraina - powiedział w pewnym momencie, śmiejąc się na głos.

Na wideo widać ukraińskich żołnierzy oglądających zdobyte pojazdy. Obrońcy kraju nieprzerwanie walczą o jego wolność od 24 lutego. To właśnie wtedy wojska Władimira Putina rozpoczęły nieuzasadnioną i brutalną inwazję na terenie Ukrainy. Według ministerstwa obrony zaatakowanego kraju Rosjanie stracili jak dotąd m.in. ponad 19 tysięcy żołnierzy, aż 739 czołgów i 1429 pojazdów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić