Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Dochodziła 9:00. Nagle tygrysica przystąpiła do ataku

24
Podziel się:

Niecodzienne sceny rozegrały się we wtorek w jednym z parków narodowych w Indiach. Media społecznościowe obiegł film ze zdumiewającej leśnej potyczki. Tygrysica starła w zaroślach z agresywnym dzikiem.

Dochodziła 9:00. Nagle tygrysica przystąpiła do ataku
Tygrysica starła się w lesie z dzikiem (Facebook)

Niezwykłym nagraniem podzielił się z internautami fotograf Murli Dhar Parashar. Mężczyzna nagrał film w Parku Narodowym Ranthambore w Radżastanie w północnych Indiach. Fascynujące obrazki udało się uchwycić ok. godz. 8:50 rano.

Starcie tygrysicy z dzikiem. To znana mieszkanka parku narodowego

Na filmie widać, jak okazała tygrysica przystępuje do walki z dzikiem. Okazuje się jednak, że wcale nie ma z nim łatwo. Dzik, używając swoich kłów, próbuje odepchnąć od siebie kocicę.

Trwający 20 sekund klip nie daje odpowiedzi na pytanie, kto wyszedł z potyczki zwycięsko. Okazuje się natomiast, że uchwycona na filmie tygrysica ma na imię Noor. Jako stałej mieszkance parku narodowego, przydzielono jej symbol T-39.

Tygrysy są zagrożone wyginięciem. W Indiach żyje ich mniej niż 3 tys.

Dziki często padają w Indiach ofiarami tygrysów. Dzikie koty żywią się także mniejszymi zwierzętami, takimi jak ptaki czy gryzonie. Nie gardzą również parzystokopytnymi.

Tygrysy azjatyckie znajdują się na czerwonej liście zagrożonych gatunków Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). Raport z 2018 roku mówi, że w Indiach mieszka 2967 tych zwierząt. Szacuje się, że łącznie na wolności żyje zaledwie ok. 3,5 tys. dzikich kotów.

Obejrzyj także: Bestia zjadająca psy złapana. W pułapce Rosjanie znaleźli tygrysa amurskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
inteligent
4 miesiące temu
Wreszcie porządek z dzikami.
Zbyszek
4 miesiące temu
Umówiła się z nią na dziewiątą.
bibliamowi
4 miesiące temu
Smutne skutki grzechu ludzi dotknęły niewinne zwierzęta budząc krwiożerczość między nimi. Ale bliskie przyjście Jezusa odnowi świat. Zbawionym wierzącym Słowu Boga i zwierzętom zostanie przywrócony Raj utracony z powodu nieufności Słowu Boga co doprowadziło do buntu przeciw Bożemu porządkowi."I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły" - Apokalipsa 21,1-5. Będą na nowej ziemi zmartwychwzbudzeni, którzy zaufali Słowu Bożemu nie wątpiący w sens Jego prawa, które będą przestrzegać z wdzięczności i potrzeby serca, nie ze strachu. To da gwarancję, że nie powtórzy się historia buntu i nieufności w Boży porządek prowadząca do dewastacji Bożego stworzenia, chorób, śmierci.
bert
4 miesiące temu
Dziki w krawatach są mniej awanturujące się.
ass
4 miesiące temu
tuż przed 9.00 Ziemia jest najbardziej płaska
tak, tak
4 miesiące temu
ale jakie znaczenie ma fakt, że dochodziła 9:00, pseudodziennikarzu ? Próbujesz napisać, że tygrys nie atakuje przed 9:00, czy o co chodzi ?
Dochodziła 12...
4 miesiące temu
Jeż napaskudził do ciasta! Nie ma filmiku niestety:(
park
4 miesiące temu
Walka o władzę.
GłodnyBenio
4 miesiące temu
Da się toto zjeść?
Radomiak
4 miesiące temu
Tygrysica zagryzla dzika widzialem ten film na Discovery
Uff
4 miesiące temu
Dobrze ze przed 9tą a nie 10tą.
8787
4 miesiące temu
Dręczy mnie ciekawość , czy ten dzik z tygrysem byli umówieni na 8.50? Czy to stała, tak ważna godzina dla pozostałych 3500 tygrysów? Wreszcie, czy tygrysy żywią się bambusem, że z polowania taka wielka sensacja?
Rzeźnik
4 miesiące temu
Nie ważne jak się zaczyna ale jak się kończy. Która godzina była jak zostały gołe żeberka z dzika ?
WHO NWO
4 miesiące temu
dzik miał ASF, a kocica była po trzeciej dawce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić