o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dodatek covidowy nie dla wszystkich medyków. PiS mówi: STOP

8
Podziel się

Nie wszyscy lekarze i pielęgniarki, którzy pracują w warunkach pandemii koronawirusa, dostaną tzw. dodatek covidowy. Miało to być 100 proc. wynagrodzenia. Kto ostatecznie dostanie dodatkowe pieniądze?

Dodatek covidowy nie dla wszystkich medyków. PiS mówi: STOP
Nie będzie dodatku covidowego dla wszystkich medyków (PAP, PAP, Radek Pietruszka)
bEslNmBN

Dodatek covidowy nie dla wszystkich lekarzy i pielęgniarek

Początkowo dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia miał przysługiwać wszystkim medykom pracującym w warunkach pandemii koronawirusa. Mówiła o tym przyjęta we wtorek 27 października poprawka senacka.

bEslNmBP

W środę 28 października wieczorem Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Jak twierdzi PiS, ma ona naprawić wcześniejszy błąd. O co dokładnie chodzi?

Kto dostanie dodatek covidowy? Zgodnie ze znowelizowaną ustawą, dodatek w wysokości 100 proc. wynagrodzenia otrzymają jedynie medycy pracujący na pierwszej linii ognia, skierowani bezpośrednio do pracy z pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Dodatek covidowy. Nie można wszystkich medyków traktować tak samo

Jarosław Kaczyński, szef PiS, przekonywał w Sejmie, że nie można na równi traktować tych, którzy leczą bezpośrednio chorych na COVID-19 z tymi, którzy telefonicznie udzielają porad.

bEslNmBV
Oni mają być potraktowani tak samo? To jest nadużycie moralne - podsumował Jarosław Kaczyński.

PiS wycofał się z dodatku covidowego dla wszystkich medyków

Według wicepremiera i szefa PiS, jeśli Sejm przyjąłby poprawkę Senatu w sprawie dodatku covidowego dla wszystkich medyków, wiązałoby się to z wydatkiem w okolicach 40 mld zł rocznie. Tym samym, jak mówił Jarosław Kaczyński, mogłoby to doprowadzić do całkowitego zniszczenia nie tylko NFZ, ale i publicznych finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEslNmCq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Markiza
9 miesięcy temu
Nawet 50% nie dali!!! Wielce miłosierny rząd!!! Za ciężką, fizyczną i niedocenianą pracę Salowych i Opiekunów Medycznych. My też pracujemy po 9-10 godzin w kombinezonach (na 12 godzinnym dyżurze) !!!
waga *
9 miesięcy temu
oceniasz negatywnie służby medyczne to idź i pracuj z Nimi może staniesz się mądrzejszym człowiekiem.
olek
9 miesięcy temu
Ja nie jestem medykiem ale pracuję w transporcie medycznym i wozimy ludzi zakażonych z jednego szpitala do innego zakaźnego. Czy w takiej sytuacji należy mi się dodatek???
bEslNmCr
aga
9 miesięcy temu
No,jeden raz miał rację.
rtatuj
9 miesięcy temu
Mam kuzynkę w szpitalu w świętokrzyskim - lekarze tak, ale pielęgniarki - nie. A lekarz nawet nie dochodzi do pacjenta w sali COVIDOWEJ.
Cas
9 miesięcy temu
Najlepiej wszystkich skierować do szpitali i zamknąć Poz i inne placowki nie zajmujace sie wylacznie Covidem prawda? Ale spoko. To i tak nastapi już niedługo wiec wszyscy krzykacze zobaczą co to znaczy brak dostępu do Poz. Cos mi mówi że nadal będą niezadowoleni. Proszę wówczas o konsekwentne trwanie przy swoim zdaniu! Czyli okazanie zadowolenia że medycyna leczy tylko covid a inni radzą aobiw sami
gosc
9 miesięcy temu
Brawo Ci co sa z chorymi ludzmi a nie przyjmujacy w prywatnych gabinetach.
123
9 miesięcy temu
najpierw niech dostana Panie z Biedronki! o wiele bardziej narażone niż lekarze i pielegniarki razem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić