o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań

69
Podziel się

Podczas obrad Sejmu, które odbyły się 28 października, Jarosław Kaczyński nagle opuścił salę. Stało się to podczas oświadczeń składanych przez poszczególne kluby. Prezes PiS wrócił na salę dopiero po 21:00.

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań
Jarosław Kaczyński wyszedł z sali obrad (PAP, PAP, Radek Pietruszka)
bDJeJRGt

Burzliwa dyskusja w Sejmie

W środę 28 października Sejm przegłosował nowelizację tzw. ustawy covidowej. Według posłów opozycji nie będzie już dodatków dla lekarzy i pielęgniarek walczących z pandemią koronawirusa.

bDJeJRGv

Przed głosowaniem na sali sejmowej odbyła się ostra wymiana zdań pomiędzy szefami klubów: Lewicy i KO oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Szef Lewicy, Krzysztof Gawkowski, którego cytuje Interia, mówił:

PiS chce tą ustawą okraść tych wszystkich, których wczoraj nagrodziliśmy za ich ciężką pracę. Ta ustawa, to jest ustawa złodzieja, która po cichu chce odebrać pieniądze ludziom, którzy walczą o nasze zdrowie - powiedział szef klubu Lewicy.

Głos zabrał też Cezary Tomczyk, szef klubu KO. Stwierdził on, że projekt PiS jest "skandaliczny". Według Tomczyka jego celem jest odebranie lekarzom dodatków, które przyznano im dzięki poprawce senackiej.

bDJeJRGB

Jarosław Kaczyński: "To jest nadużycie moralne"

Jarosław Kaczyński przekonywał natomiast, że poprawka senacka o dodatkach dla pracowników służby zdrowia sugerowała, by na równi traktować tych, którzy rzeczywiście walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem, z tymi, którzy udzielają teleporady.

Oni mają być potraktowani tak samo? To jest nadużycie moralne - stwierdził szef PiS.
bDJeJRGC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJeJRGW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
Kuras7
4 miesiące temu
Zaraz,zaraz to lekarzom tym którzy zamknęli się przed pacjentem też mielibyśmy zapłacić 200%? To nieporozumienie
sorry
4 miesiące temu
sorry ale od marca, ani mnie, ani moich rodziców, ani mojej córki, żaden lekarz nie przyjął do zbadania...powód? lekarze się boją proszę Pani... istnieje jedynie możliwość teleporady o ile się dodzwonię...także oddajcie mi moje składki zdrowotne, bo skończyłyy mi się oszczędności na czarną godzinę przez prywatne wizyty
odlat
4 miesiące temu
wszystkie afery prowadzą do PIS
bDJeJRGX
To już koniec
4 miesiące temu
Podpalić i uciec...tylko do tego jest zdolny,prawda w oczy kole
CZYTELNIK
4 miesiące temu
Lekarze którzy zamknęli się w swoich gabinetach i nie przyjmują pacjentów, tylko udzielają porad telefonicznych mają otrzymać podwyżki , oni powinni mieć obniżone wynagrodzenia .
Najnowsze komentarze (69)
Jozef
4 miesiące temu
Pandemia i chuligaństwo!Zwariować mozna!Otwieram i czytam:Paweł Jasienica :Pamiętnik.Dobry język polski! Inna godna polecenia:Niedobici spod Stalingradu;to różne niemieckie wspomnienia żołnierzy ,redakcja merytoryczna Jacej Biernacki. Czytajcie a oddalicie się od warszawskiego zamętu chuligaństwa!
Pochodnia
4 miesiące temu
Strażacy to siła narodu!A gdzie terytorialsi?Powinni chwytać chuliganów i oddawać ich policji!A policja dać powinna wysokie mandaty!-Strażacy otworzyli bramy cmentarza w miejscowości pod Łodzią i wypuścili 12 tam zamkniętych przypadkowo ludzi. No i sprawną -naładowaną-komórkę też zawsze mieć przy sobie! Na o2 mogę znaleźć rubrykę do wprowadzenia mojego komentarza!-Dziękuję! Face Booka raczej nie lubię!
Ddg
4 miesiące temu
Skoro lekarze są tacy biedni i poszkodowani to niech się określą, bo takiego leczenia jak u nas to świat nie widział. Na jednym z blogów strażacy się wypowiedzieli. Jeśli lekarzowi będzie się palił dom to oni zdalnie udzielą teleporady co ma robić w takiej sytuacji. SUPER!
Marek 66
4 miesiące temu
Kaczorek szykuje coraz bardziej gorszego .To będzie katastrofa dla Polski!!!Musi odejść to bēdzie dla nas nowy Dzień Wolności..
KoronaŚciema
4 miesiące temu
Kur..... dajcie jeszcze 4000 zł za każdego kto zmarł na Covid 20 i będzie nowy virus w 5 minut!!!!
666
4 miesiące temu
pan Putin ma dla ciebie JARECZKU nowiczok POLACY DRODZY ZBIÓRKA TO KOZTUJE..a w tedy zapanuje spokój...
lekarz
4 miesiące temu
Kaczyński ma racje, płacić tym z pierwszej linii, a nie tym do których trudno się dodzwonić na teleporadę
Pol
4 miesiące temu
To dobrze że opuści obrady , jest nadzieja na lepsze !!!
bDJeJRGP
Kornik
4 miesiące temu
No i spełniły się przepowiednie Szydło, są ruiny i zgliszcza i jest to jedyne osiągnięcie Pisu.
gość
4 miesiące temu
jaki procent z tych strajkujących jest zagrożona tym problemem, urodzenia chorego dziecka?!
parapa
4 miesiące temu
no i mógł już zostać w domu i nie wracać, przecież tak rekomenduje premier, seniorzy po 70 powinni siedzieć w domu
666
4 miesiące temu
ruina kraju, bezrobocie, rozdawnictwo 500+ nawet jak ludzie zarabiaja po 10tys, respiratory widma, karty do glosowania utopione miliony,inflacja, nepotyzm .. ponizanie ludzi OTO PIS WŁASNIE !!!!
osa,,,
4 miesiące temu
i tak źle i tak niedobrze bo lekarze przeszli leczyć chorych na covit 19 a mniej jest teraz dla tych co choruja na inne choroby i ci leczacy tych z innymi chorobami muszą leczyc wiecej chorych bo zastepują tych co przeszli leczyć tych z covitem 19 -- no taka to sytuacja , jak postąpić --- wprowadzić ,,szkodliwe,, dla presonelu medycznego i lekarzy a reszta tylko nadgodziny bedzie miała płacone
Aneta
4 miesiące temu
Aż w to nie wierzę i ledwo przechodzi mi przez gardło ale w tym przypadku się z nim zgadzam!!!Te pseudoteleporady to fikcja.O zaszczycie bycia przyjętym w przychodni nawet nie wspomnę!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić