o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań

70
Podziel się

Podczas obrad Sejmu, które odbyły się 28 października, Jarosław Kaczyński nagle opuścił salę. Stało się to podczas oświadczeń składanych przez poszczególne kluby. Prezes PiS wrócił na salę dopiero po 21:00.

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań
Jarosław Kaczyński wyszedł z sali obrad (PAP, PAP, Radek Pietruszka)
bDYfMEOJ

Burzliwa dyskusja w Sejmie

W środę 28 października Sejm przegłosował nowelizację tzw. ustawy covidowej. Według posłów opozycji nie będzie już dodatków dla lekarzy i pielęgniarek walczących z pandemią koronawirusa.

bDYfMEOL

Przed głosowaniem na sali sejmowej odbyła się ostra wymiana zdań pomiędzy szefami klubów: Lewicy i KO oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Szef Lewicy, Krzysztof Gawkowski, którego cytuje Interia, mówił:

PiS chce tą ustawą okraść tych wszystkich, których wczoraj nagrodziliśmy za ich ciężką pracę. Ta ustawa, to jest ustawa złodzieja, która po cichu chce odebrać pieniądze ludziom, którzy walczą o nasze zdrowie - powiedział szef klubu Lewicy.

Głos zabrał też Cezary Tomczyk, szef klubu KO. Stwierdził on, że projekt PiS jest "skandaliczny". Według Tomczyka jego celem jest odebranie lekarzom dodatków, które przyznano im dzięki poprawce senackiej.

bDYfMEOR

Jarosław Kaczyński: "To jest nadużycie moralne"

Jarosław Kaczyński przekonywał natomiast, że poprawka senacka o dodatkach dla pracowników służby zdrowia sugerowała, by na równi traktować tych, którzy rzeczywiście walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem, z tymi, którzy udzielają teleporady.

Oni mają być potraktowani tak samo? To jest nadużycie moralne - stwierdził szef PiS.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYfMEPm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
nik
2 miesiące temu
Lekarzom co zamknęli się przed pacjentami obniżyć o połowę zarobki.To byłoby sprawiedliwe a oddać tym co walczą z koronowirusem.
Henry
2 miesiące temu
Ten człowiek to najgorszy wirus, ma na rękach krew tych, co zmarli niepotrzebnie, to są tysiące ludzi, którym odmówiono zabiegów, przełożono operacje, nie znaleziono czasu na porady, itd. Tylko dlatego, że nie przygotowano na czas we właściwy sposób służby zdrowia. Powinien siedzieć w ciężkim więzieniu do końca życia.
Jozef
6 miesięcy temu
Pandemia i chuligaństwo!Zwariować mozna!Otwieram i czytam:Paweł Jasienica :Pamiętnik.Dobry język polski! Inna godna polecenia:Niedobici spod Stalingradu;to różne niemieckie wspomnienia żołnierzy ,redakcja merytoryczna Jacej Biernacki. Czytajcie a oddalicie się od warszawskiego zamętu chuligaństwa!
bDYfMEPn
Pochodnia
6 miesięcy temu
Strażacy to siła narodu!A gdzie terytorialsi?Powinni chwytać chuliganów i oddawać ich policji!A policja dać powinna wysokie mandaty!-Strażacy otworzyli bramy cmentarza w miejscowości pod Łodzią i wypuścili 12 tam zamkniętych przypadkowo ludzi. No i sprawną -naładowaną-komórkę też zawsze mieć przy sobie! Na o2 mogę znaleźć rubrykę do wprowadzenia mojego komentarza!-Dziękuję! Face Booka raczej nie lubię!
Marek 66
6 miesięcy temu
Kaczorek szykuje coraz bardziej gorszego .To będzie katastrofa dla Polski!!!Musi odejść to bēdzie dla nas nowy Dzień Wolności..
KoronaŚciema
6 miesięcy temu
Kur..... dajcie jeszcze 4000 zł za każdego kto zmarł na Covid 20 i będzie nowy virus w 5 minut!!!!
666
6 miesięcy temu
pan Putin ma dla ciebie JARECZKU nowiczok POLACY DRODZY ZBIÓRKA TO KOZTUJE..a w tedy zapanuje spokój...
lekarz
6 miesięcy temu
Kaczyński ma racje, płacić tym z pierwszej linii, a nie tym do których trudno się dodzwonić na teleporadę
Pol
6 miesięcy temu
To dobrze że opuści obrady , jest nadzieja na lepsze !!!
Kornik
6 miesięcy temu
No i spełniły się przepowiednie Szydło, są ruiny i zgliszcza i jest to jedyne osiągnięcie Pisu.
gość
6 miesięcy temu
jaki procent z tych strajkujących jest zagrożona tym problemem, urodzenia chorego dziecka?!
parapa
6 miesięcy temu
no i mógł już zostać w domu i nie wracać, przecież tak rekomenduje premier, seniorzy po 70 powinni siedzieć w domu
666
6 miesięcy temu
ruina kraju, bezrobocie, rozdawnictwo 500+ nawet jak ludzie zarabiaja po 10tys, respiratory widma, karty do glosowania utopione miliony,inflacja, nepotyzm .. ponizanie ludzi OTO PIS WŁASNIE !!!!
bDYfMEPf
osa,,,
6 miesięcy temu
i tak źle i tak niedobrze bo lekarze przeszli leczyć chorych na covit 19 a mniej jest teraz dla tych co choruja na inne choroby i ci leczacy tych z innymi chorobami muszą leczyc wiecej chorych bo zastepują tych co przeszli leczyć tych z covitem 19 -- no taka to sytuacja , jak postąpić --- wprowadzić ,,szkodliwe,, dla presonelu medycznego i lekarzy a reszta tylko nadgodziny bedzie miała płacone
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić