Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań

71
Podziel się:

Podczas obrad Sejmu, które odbyły się 28 października, Jarosław Kaczyński nagle opuścił salę. Stało się to podczas oświadczeń składanych przez poszczególne kluby. Prezes PiS wrócił na salę dopiero po 21:00.

Jarosław Kaczyński opuścił obrady. Doszło do ostrej wymiany zdań
Jarosław Kaczyński wyszedł z sali obrad (PAP, PAP, Radek Pietruszka)

Burzliwa dyskusja w Sejmie

W środę 28 października Sejm przegłosował nowelizację tzw. ustawy covidowej. Według posłów opozycji nie będzie już dodatków dla lekarzy i pielęgniarek walczących z pandemią koronawirusa.

Przed głosowaniem na sali sejmowej odbyła się ostra wymiana zdań pomiędzy szefami klubów: Lewicy i KO oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Szef Lewicy, Krzysztof Gawkowski, którego cytuje Interia, mówił:

PiS chce tą ustawą okraść tych wszystkich, których wczoraj nagrodziliśmy za ich ciężką pracę. Ta ustawa, to jest ustawa złodzieja, która po cichu chce odebrać pieniądze ludziom, którzy walczą o nasze zdrowie - powiedział szef klubu Lewicy.

Głos zabrał też Cezary Tomczyk, szef klubu KO. Stwierdził on, że projekt PiS jest "skandaliczny". Według Tomczyka jego celem jest odebranie lekarzom dodatków, które przyznano im dzięki poprawce senackiej.

Jarosław Kaczyński: "To jest nadużycie moralne"

Jarosław Kaczyński przekonywał natomiast, że poprawka senacka o dodatkach dla pracowników służby zdrowia sugerowała, by na równi traktować tych, którzy rzeczywiście walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem, z tymi, którzy udzielają teleporady.

Oni mają być potraktowani tak samo? To jest nadużycie moralne - stwierdził szef PiS.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
ne5ey5e
6 miesięcy temu
Lekarzom powinno się płacić w naturze - w alkoholu
nik
2 lata temu
Lekarzom co zamknęli się przed pacjentami obniżyć o połowę zarobki.To byłoby sprawiedliwe a oddać tym co walczą z koronowirusem.
Henry
2 lata temu
Ten człowiek to najgorszy wirus, ma na rękach krew tych, co zmarli niepotrzebnie, to są tysiące ludzi, którym odmówiono zabiegów, przełożono operacje, nie znaleziono czasu na porady, itd. Tylko dlatego, że nie przygotowano na czas we właściwy sposób służby zdrowia. Powinien siedzieć w ciężkim więzieniu do końca życia.
Jozef
2 lata temu
Pandemia i chuligaństwo!Zwariować mozna!Otwieram i czytam:Paweł Jasienica :Pamiętnik.Dobry język polski! Inna godna polecenia:Niedobici spod Stalingradu;to różne niemieckie wspomnienia żołnierzy ,redakcja merytoryczna Jacej Biernacki. Czytajcie a oddalicie się od warszawskiego zamętu chuligaństwa!
Pochodnia
2 lata temu
Strażacy to siła narodu!A gdzie terytorialsi?Powinni chwytać chuliganów i oddawać ich policji!A policja dać powinna wysokie mandaty!-Strażacy otworzyli bramy cmentarza w miejscowości pod Łodzią i wypuścili 12 tam zamkniętych przypadkowo ludzi. No i sprawną -naładowaną-komórkę też zawsze mieć przy sobie! Na o2 mogę znaleźć rubrykę do wprowadzenia mojego komentarza!-Dziękuję! Face Booka raczej nie lubię!
Marek 66
2 lata temu
Kaczorek szykuje coraz bardziej gorszego .To będzie katastrofa dla Polski!!!Musi odejść to bēdzie dla nas nowy Dzień Wolności..
KoronaŚciema
2 lata temu
Kur..... dajcie jeszcze 4000 zł za każdego kto zmarł na Covid 20 i będzie nowy virus w 5 minut!!!!
666
2 lata temu
pan Putin ma dla ciebie JARECZKU nowiczok POLACY DRODZY ZBIÓRKA TO KOZTUJE..a w tedy zapanuje spokój...
lekarz
2 lata temu
Kaczyński ma racje, płacić tym z pierwszej linii, a nie tym do których trudno się dodzwonić na teleporadę
Pol
2 lata temu
To dobrze że opuści obrady , jest nadzieja na lepsze !!!
Kornik
2 lata temu
No i spełniły się przepowiednie Szydło, są ruiny i zgliszcza i jest to jedyne osiągnięcie Pisu.
gość
2 lata temu
jaki procent z tych strajkujących jest zagrożona tym problemem, urodzenia chorego dziecka?!
parapa
2 lata temu
no i mógł już zostać w domu i nie wracać, przecież tak rekomenduje premier, seniorzy po 70 powinni siedzieć w domu
666
2 lata temu
ruina kraju, bezrobocie, rozdawnictwo 500+ nawet jak ludzie zarabiaja po 10tys, respiratory widma, karty do glosowania utopione miliony,inflacja, nepotyzm .. ponizanie ludzi OTO PIS WŁASNIE !!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić