o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Dodatek solidarnościowy, czyli "Dudowe 2800 zł". Dziś upływa termin składania wniosku

11
Podziel się

W piątek 31 lipca 2020 upływa ostateczny termin na składanie wniosku o dodatek solidarnościowy w wysokości 2800 zł dla osób, które w wyniku pandemii koronawirusa straciły pracę. Świadczenie to zaproponował podczas kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda.

Dodatek solidarnościowy, czyli "Dudowe 2800 zł". Dziś upływa termin składania wniosku
Dodatek solidarnościowy. 31 lipca ostatni dzwonek, by złożyć wniosek (Pixabay)
bEstVRQR

Dodatek solidarnościowy - po 1400 zł za każdy miesiąc

"Dodatek solidarnościowy wynosi 1400 zł miesięcznie i przysługuje od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Można go otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek" - wyjaśnia ZUS.

"Dudowe 2800 zł". Ostatni dzień na złożenie wniosku

Jeśli ktoś stracił pracę w lipcu 2020, przysługuje mu dodatek solidarnościowy za dwa miesiące (lipiec i sierpień). Jeśli złoży wniosek w lipcu, dostanie łącznie 2800 zł. Trzeba jednak pamiętać, że dziś (31 lipca) upływa termin składania wniosku. Jeśli osoba, która chce skorzystać z dodatku solidarnościowego, przegapi ten termin i złoży wniosek w sierpniu, dostanie tylko świadczenie za jeden miesiąc - 1400 zł.

bEstVRQT

Dodatek solidarnościowy, czyli tzw. "Dudowe", został wprowadzony w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki nowemu świadczeniu wsparcie otrzymują osoby, które straciły pracę po 15 marca 2020 w wyniku epidemii. Aby dostać dodatek, należy złożyć wniosek. Termin składania wniosku upływa 31 lipca.

bEstVRQZ

Jak złożyć wniosek o dodatek solidarnościowy 2800 zł? Dziś ostateczny termin

Aby otrzymać dodatek solidarnościowy, należy złożyć wniosek. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie przez portal Platforma Usług Elektronicznych ZUS (wniosek EDS). "Dokument musi być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, profilem zaufanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem PUE" - zaznacza ZUS. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku "Dudowe" przelewane jest na wskazane we wniosku konto bankowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstVRRu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Piwosz
rok temu
Dostałem głosowałem na PiS to mi się należy weekend czas zacząć lecę po piwka i pił litra trzymajcie się miłego weekendu
Starszy.
rok temu
PANIE PREZYDENCIE PIENIĄDZE SĄ PODATNIKÓW.DZIECI DOSTAJĄ NA WSZYSTKO..A CO Z TYMI STARSZYMI STUDENTAMI.???? Z CZEGO MAJĄ ŻYĆ JAK PRACY NIE MAJĄ A NIE WSZYSTKICH RODZICÓW STAĆ NA UTRZYMANIE SYNA CZY CÓRKĘ KTÓRY JEST NA STUDIACH.PREZYDENCIE TROCHĘ TRZEBA POMYŚLEĆ TEŻ O TYCH DZIECIACH STUDENTACH.KIEDYŚ ONI BĘDĄ ODKŁADAĆ NA NASZE EMERYTURY.
Barbara
rok temu
moja córka z chłopakiem musiała emigrować za pracą on stracił pracę koncem marca ona 20 marca w orange a że była studentką to jej się nic nie należy pozwalniali i na tym koniec,ani złotówki
bEstVRRv
Czyż nie?
rok temu
Mamy pandemie wiec nie ma terminów.
Ostrzegam
rok temu
Dudowe to się dopiero zaczną we wrześniu jak połowa obywateli straci pracę.
Bat Chłopski
rok temu
To pan Duda rozdaje swój majątek? Ma ten Nasz prezydent rozmach! Ja zawsze myślałem, że rząd rozdaje podatki ludzi pracujących, przy okazji biorąc sobie z tych podatków niemałe pensje. A kiedy będzie wypłacane szumowińskie?
economy
rok temu
Inflacja często opisywana jest jako ukryta forma opodatkowania. Rząd wywołuje ją drukując pieniądze, więc choć formalnie stawki podatków nie rosną, to zamiast tego rosną ceny. Pusty pieniądz zwiększa popyt na towary, ale nie nadąża za nim wzrost podaży. 100 mld zł dodrukowane Od 19 marca do końca czerwca NBP za dodrukowane pieniądze skupił obligacje skarbowe za 50,8 mld zł oraz obligacje BGK i PFR za 45,4 mld zł. I tyle właśnie pieniędzy przybyło w obiegu. Żeby nie być gołosłownym, od lutego do maja według danych NBP podaż pieniądza M3 wzrosła o aż 139 mld zł, czyli o 8,8 proc., z czego ilość pieniądza gotówkowego w obiegu przyrosła o 53 mld zł (+23 proc.). I to wszystko przy prawie pewnym spadku gospodarki. Innymi słowy gospodarka produkuje mniej, a pieniądza jest na rynku coraz więcej. Nowy pieniądz nie ma pokrycia w realnych zmianach ekonomicznych, więc działa inflacyjnie.
Jan Kowalski
rok temu
Os 1 sierpnia będę płacił podatki czekami na białej dykcie pisane.
pl.
rok temu
Masowy dodruk złotego Skąd bank centralny bierze pieniądze? Drukuje, zarazem... nie chcąc, żeby tak to nazywać. - Nastąpi przejściowa kreacja pieniądza, zwiększenie bilansu - NBP nie chce tego tak nazywać, bo budżet za kilka lat odda te pieniądze, jak zapadną obligacje.
._.
rok temu
Telewizja Polska ogłosiła przetarg na 30 fabrycznie nowych samochodów osobowych. Jeździć mają nimi "pracownicy centrali TVP w Warszawie".
Mick
rok temu
PiS można krytykować bo oczywiście są powody ale gdyby nadal rządziło PO to pieniędzy by nie było na tarczę, pomoc zwalnianym itp. Nie byłoby nawet stawki minimalnej (którą wprowadził PiS). Działanie PO (podczas ich rządów) wyglądało na utrzymanie w Polsce kolonii niewolników (pracujących wtedy za 4zł/h) dla zagranicznego kapitału, zmuszaniu do emigracji zarobkowej. Później plan sprowadzania uchodźców...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić