Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Uwaga kierowcy! Autostrada A4 będzie droższa. I to sporo

37

Po wakacjach kierowcy zapłacą więcej za przejazdy autostradą A4. Ceny na odcinku Kraków - Katowice wzrosną o kilka złotych. Jaką kwotę trzeba będzie przygotować, dojeżdżając do bramek?

Uwaga kierowcy! Autostrada A4 będzie droższa. I to sporo
Wyższe opłaty za przejazd na autostradzie A4 Kraków - Katowice (Karol Serewis, SOPA Images, LightRocket via Getty Images)

Na autostradzie A4 wzrosną opłaty. Ile zapłacimy na odcinku Kraków - Katowice?

Prawdopodobnie już od października zapłacimy więcej za przejazd autostradą A4 na odcinku Kraków - Katowice. Opłata za autostradę w przypadku samochodów osobowych ma wzrosnąć o 2 zł za przejazd przez jedną bramkę.

Stalexport czeka na decyzję GDDKiA w sprawie podwyżek na autostradzie A4

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza płatnym odcinkiem autostrady A4 Kraków - Katowice, już złożyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wniosek w sprawie podwyżki opłat za przejazdy.

Podwyżki opłat na A4 tylko dla samochodów osobowych

Wyższe ceny za przejazd autostradą A4 na odcinku Kraków - Katowice zapłacą tylko kierowcy aut osobowych. W przypadku pozostałych - ceny na razie się nie zmienią.

Kierowcy samochodów osobowych od października 2020 zapłacą łącznie 24 zł, jeśli będą jechać z Krakowa do Katowic lub odwrotnie. W jednym punkcie poboru opłat uiszczą kwotę 12 zł, w drugim - tyle samo. Dla porównania - w tym momencie na każdej bramce płaci się po 10 zł, więc cała trasa po wspomnianym odcinku, będącym w zarządzie Stalexport, to 20 zł. Dotyczy to kierowców płacących gotówką. Dla tych, którzy płacą elektronicznie, cena wzrośnie z 7 zł na 8 zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić