o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. Gdzie będzie można wykorzystać bon?

3
Podziel się

Bon turystyczny to jeden z najbardziej gorących tematów jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy Polaków. Według zapowiedzi rządu, z pomocy finansowej będzie można skorzystać już niedługo. Na co będzie można przeznaczyć bon?

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. Gdzie będzie można wykorzystać bon?
Gdzie będzie można wykorzystać bon turystyczny? (Getty Images, Michal Fludra)
bESIQCgR

Bon turystyczny po wielu zmianach w końcu oficjalnie zaczął obowiązywać. Ostatecznie dodatkowe świadczenie w wysokości 500 złotych będzie przysługiwało rodzicom dzieci do lat 18. O pomoc socjalną mogą także starać się opiekunowie dzieci niepełnosprawnych oraz rodzice pracujący poza granicami Polski.

Dla osób uprawnionych do skorzystania z programu mamy dobrą informację. Aby skorzystać z bonu na wakacje nie trzeba będzie składać żadnych dodatkowych wniosków. Obowiązkowe będzie natomiast posiadanie profilu w systemie PUE ZUS. Do tego celu konieczny jest m.in. profil zaufany, który można w szybki sposób założyć poprzez bankowość elektroniczną.

bESIQCgT

Bon turystyczny na wakacje. Gdzie można go wykorzystać?

Głównymi założeniami Polskiego Bonu Turystycznego są dwie kwestie. Wsparcie polskiej turystyki oraz pomoc finansowa dla rodziców z dziećmi. Dlatego właśnie, bon turystyczny będzie można wykorzystać wszędzie tam, gdzie pobyt lub wycieczka będą obejmowały nocleg dziecka.

Jakie są przykładowe miejsca, gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Możemy nim opłacić pobyt dla całej rodziny w hotelu nad morzem. Istnieje również możliwość wykorzystania bonu do wykupienia wycieczki kolonijnej dla naszego dziecka, pod warunkiem, że w ramach wycieczki jest uwzględniony nocleg.

Bonu nie można natomiast wykorzystać w różnych innych sytuacjach. Nie ma możliwości, aby bon wymienić na ekwiwalent pieniężny. Podobnie wygląda sprawa, jeżeli chcielibyśmy tym bonem zapłacić za paliwo przed lub w trakcie podróży wakacyjnej.

bESIQCgZ

Aktualnie powstaje lista firm, które będą mogły przyjmować płatności bonem turystycznym. Przedsiębiorcy, którzy chcą się na niej znaleźć, już mogą się rejestrować. Ministerstwo Rozwoju szacuje, że docelowo znajdzie się na liście ok. 100 tys. firm. Ich aktualny spis będzie dostępny na stronach www.pot.gov.pl, www.bonturystyczny.gov.pl, www.polska.travel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESIQChu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Skosne
rok temu
Do puszek z nim😎
Justyna
rok temu
Dobre wiadomości. :) Moje dzieciaki jadą na obóz z butem i jest możliwość wykorzystania tego bonu na ich wakacje, resztę dopłacę z własnej kieszeni. Niech jadą, odpoczywają i zwiedzają Polskę. Martwiły się, że przez wirusa w ogóle wakacje będą wstrzymane.
1 z 10
rok temu
Udzielam odpowiedzi na pytanie;bon można wykorzystać na terenie Polski,jednorazowo!!!
bESIQChv
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić