o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Gwałt na zakonnicy. Siedem zarzutów dla dominikanina z Wrocławia

52
Podziel się

Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował w środę, 31 marca, że o. Paweł M. zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Na jaw wyszło kolejne jego przestępstwo seksualne. Duchowny usłyszał siedem zarzutów dotyczących gwałtu.

Gwałt na zakonnicy. Siedem zarzutów dla dominikanina z Wrocławia
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bECtbCqd

7 marca dominikanie z wrocławskiego Konwentu św. Wojciecha wydali oświadczenie, w którym napisano, że w latach 1996-2000 w ramach duszpasterstwa we Wrocławiu działał intensywny mechanizm przypominający funkcjonowanie sekty religijnej.

Jeden z duchownych miał wówczas stosować przemoc fizyczną, psychiczną, a także seksualną wobec uczestników duszpasterstwa akademickiego. Był to o. Paweł M.

bECtbCqf

W związku z tym rozpoczęto śledztwo. Świecki system jednak nie zajął się sprawą, ze względu na to, że sprawa według prawa się przedawniła. Prowincjał dominikanów wszczął zatem kanoniczny proces karny.

Gwałt na zakonnicy

5 dni przed wydaniem oświadczenia przez zakon, do prokuratury w Katowicach zgłosiła się zakonnica, która miała być zgwałcona przez Pawła M. w latach 2011 i 2018. Prokuratura zajęła się sprawą, ponieważ domniemane czyny nie uległy przedawnieniu.

Dominikanin 12 marca został zatrzymany przez policję.

bECtbCql
Prokurator postawił podejrzanemu siedem zarzutów - poinformowała tvn24.pl rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Katowicach Agnieszka Wichary.

Dodała, że dotyczą one gwałtu i poddania się innej czynności seksualnej w okresie od 2011 do 2018 roku na szkodę jednej pokrzywdzonej. W środę, 31 marca Sąd Okręgowy w Katowicach uwzględnił je i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Pawła M. Decyzja jest prawomocna.

Wciąż jednak w toku jest proces kanoniczny księdza. Ciągle wypływającymi nowymi faktami w sprawie zaskoczeni są sami dominikanie.

bECtbCqm
Dlatego wszcząłem kanoniczny proces karny, a zebrane dokumenty zostaną w trybie pilnym wysłane do Rzymu do Kurii Generalnej Zakonu, a przez nią do Watykanu - przyznaje ojciec Paweł Kozacki, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.

Kara dla Pawła M. może zatem wkrótce okazać się znacznie surowsza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtbCqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
gość
6 miesięcy temu
przemoc seksualna od wieków jest zamiatana pod dywan - wszędzie
70+
6 miesięcy temu
Wszędzie są degeneraci, ale w kościele szczególnie szokują. Dodatkowo są chronieni przez przełożonych. Nasuwa to podejrzenie, że przełożeni mają podobne skłonności.
Ewa
6 miesięcy temu
dlaczego po tylu latch dopiero sobie przypomniała że była zgwałcona przez zakonnika?
bECtbCqH
juzniewierzac...
6 miesięcy temu
I jak tam prawaczki? Staniecie przed sądem w obronie tego zakonnika? I rozumiem, że dalej będziecie jątrzyć iż to spisek lewaków, Solorza?
kiua
6 miesięcy temu
a ona taka swieta , pewnie sama chciała
antoni
6 miesięcy temu
ja nie wiem o co chodzi ?? ja do kościola nie chodzę i nie mam takich problemów
Kokiloki
6 miesięcy temu
No i co ? Komu przeszkadzaja takie cuda wewnątrz sekty ? Albo jakies tam zabawy z dziecmi przy aprobacie rodzicow i wymiaru sprawiedliwosci Wasz wybór wasi swięci
pawel
6 miesięcy temu
no i co ? wyspowiada się i +++ juz
pawel
6 miesięcy temu
o jej szkoda chłopa, teraz za karę przeniosą go do innej parafii...
Ewa
6 miesięcy temu
PANIE BISKUPIE.BÓG NAWET TAK CHCE TAKIEJ OFIARY.NARAŻANIE SWOJEGO HALINKO SAMUL 70 LAT NIE ZDROWIA DUŻO CODZIENNIE CHLAĆ SIĘ ALKOHOLIKIEM SIKU I INNYCH JEST DUŻO GRZECHEM.TYLE W TEMACIE KROPKA
niezgodny
6 miesięcy temu
Takie rzeczy pokazują ,że nie ma Boga ! Gdyby był ,to by Jego "przedstawiciele" na ziemi nie robili tego co robią
Absolwent Dus...
6 miesięcy temu
A ja się u niego spowiadałem...
boski
6 miesięcy temu
lanie wody - co 11 lat tolerowano takie zachowania ? byl ukarany wczesniej ? jak ? - Nie dostal przez 2 dni kompociku do obiadu. Tak tam bylo i jest - to dlatego takie mury i kraty . To dlatego przy kosciolach wypasione byki wybudowali sobie babskie zakony- burdele . Tak sie zyje w Boskim klimacie - jedenie za darmoche, dupa za darmo, aborcja na miejscu - Raj , Kochani RAJ .
bECtbCqz
darek
6 miesięcy temu
Takie przestępstwa powinny być nagłaśniane, zgłaszane i surowo penalizowane i tu masz rację. Ale jeżeli myślisz, że dzieje się to dzięki tzw. "wolnym mediom" to jesteś w błędzie. To jest wykorzystywane przede wszystkim do neomarksistowskiej walki z KK. Zwróć uwagę choćby na tym nędznym portaliku, że dzień bez ataku na Kościół jest dla nich dniem straconym. Zapominają tylko, że natura nie lubi próżni i po unicestwieniu Kościoła neoliberalizm doprowadzi do pojawienia się czegoś co doprowadzi do klęski.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić