o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

"Don Stanislao". Konkretna reakcja Gowina ws. Dziwisza

54
Podziel się

Nie milkną echa reportażu TVN24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", w którym przedstawiono materiał wskazujący na to, że kard. Stanisław Dziwisz przyczyniał się do tuszowania pedofilii w polskim Kościele. W sposób zdecydowany zareagował na to Jarosław Gowin.

"Don Stanislao". Konkretna reakcja Gowina ws. Dziwisza
Gowin zabiera głos nt. kard. Dziwisza (Getty Images)
bDUmDOHV

Wicepremier wyraził jasne stanowisko w sprawie kard. Stanisława Dziwisza. Uważa, że duchowny nie powinien odpowiadać przed sejmową komisją ds. pedofilii, ale przed trybunałem kościelnym.

Kardynał Dziwisz powinien odpowiadać przed trybunałem kościelnym. Nie dziwią mnie doniesienia na jego temat - zaznaczał Gowin podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
bDUmDOHX

Gowin: Wyznanie prawdy należy się pamięci Ojca Świętego

Kard. Dziwisz podkreślał ponadto, że wyjaśnienie roli kard. Dziwisza ws. tuszowania nadużyć seksualnych księży wobec nieletnich jest potrzebne chociażby ze względu na pamięć o Janie Pawle II.

Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz musi stanąć w prawdzie przed stwórcą, przed Panem Bogiem. Dlatego że te całe wydarzenia rzucają cień na osobę, w moim przekonaniu nieposzlakowaną, na osobę Jana Pawła II. I wyznanie prawdy należy się pamięci Ojca Świętego, ale także ono się należy tym wielu wspaniałym siostrom zakonnym, zakonnikom czy księżom, których spotkałem na swojej drodze i których uważam za najlepszych ludzi, jakich znam - komentował w RMF FM Jarosław Gowin.
bDUmDOId

Przypomnijmy, że po emisji filmu "Don Stanislao" do prokuratury trafiło zawiadomienie. Europoseł Łukasz Kohuta (Wiosna, S&D) poinformował o możliwości popełnienia przestępstw przez kard. Stanisława Dziwisza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmDOIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Taki tam
5 miesięcy temu
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze id innych? A co jeśli moim zdaniem Dziwisz powinien stanąć przed sądem, przed normalnym, cywilnym sądem, który zbada sprawę, przejrzy dowody i na końcu wyda prawomocny wyrok? Jakie znaczenie ma moje zdanie w porównaniu do Pańskiego, Panie Gowin?
Patryk
5 miesięcy temu
W cywilizowanym kraju odpowiadalby za wspoludzual
stary61
5 miesięcy temu
Swój broni swojego...
bDUmDOIz
4444
5 miesięcy temu
Winni są wszyscy... Święty po ziemi nie chodzi.Dziwisz powinien być ukarany srodze Jak będzie Kościół zadecyduje .Brudy mają od wielu Lat.Kryminalna sprawa więc co tu komentować.Mit obalony.
Teraz dobrze
5 miesięcy temu
Bóg nie potrzebuje tych przebiera.
Najnowsze komentarze (54)
Sprawidliwy29
5 miesięcy temu
Gowin to miałki charakter. Dziwisz? Jak zwykły Polak: sąd cywilny, wyrok i dożywotnie wczasy za kratami.
Mkjmkj
5 miesięcy temu
Jeśli lewackie TVN - atakuje ks Stanisława, to nie mogą to być podstawy ani na doniesienie do prokuratury, a tym bardziej jakikolwiek sąd. Stacja nadaje audycje, których zawartości nikt nie zweryfikował, to nie bierzmy udziału w tych manipulacjach.
Tramp
5 miesięcy temu
Wszystkie zebrane dobra rozdać pokrzywdzonym przez tego ...? No właśnie..kogo? brak określenia w języku polskim.
latajacy
5 miesięcy temu
oon nie powinien nosic krzyza i tego ubrania, hańbi go
Babcia 65 lat
5 miesięcy temu
do Aaaaa "Jaki procent księży pedofilii homoseksualistów jest w kościele?? A jaki w innych zawodach??" Pewnej niedzieli z ambony takie właśnie słowa wypowiadał zaproszony do naszej Parafii ksiądz. Jak szanujący się ksiądz może wypowiadać takie słowa.Mam wrażenie że tutaj wypowiada się ta sama osoba.Jak ksiądz może w tym porównywać się do innych zawodów? To dlaczego księża za pedofilię nie są karani i osadzani w więzieniach, tam pewnie współwięźniowie dali by im odczuć na własnej skórze co przeżywały ich ofiary dzieci. Skoro ksiądz to jest taki sam zawód jak każdy inny to tak koniec świata jest blisko.
m.zd.
5 miesięcy temu
Powinien stanąć jak każdy przed niezawisłym sądem państwowym
cbk
5 miesięcy temu
Jeśli jest Polakiem, to jak wszyscy Polacy powinien odpowiadać przed sądem. Znowu są równi i równiejsi?
Obłuda
5 miesięcy temu
To samo mateczka Tereska,miliony dolarów miała na koncie ,leczyła się w Ameryce,czy Szwajcarii,a biednym Afrykanom wmawiała że bieda i ubóstwo uszlachetnia i raj otwiera,obłuda
bDUmDOIr
Burda
5 miesięcy temu
A za działalność w Polsce nie powinien być rozliczony przez Prokuraturę i Sąd Polski panie Gowin? Umywamy rece?
joda
5 miesięcy temu
Oj, Panie Gowin, znów Pan straciłeś okazję, żeby siedzieć cicho.
misio
5 miesięcy temu
w normalnym kraju a nie bananowym, to dziwisz i inni kościelni przestępcy byłby dawno aresztowani i prowadzone by było przeciw niemu śledztwo.
krótko
5 miesięcy temu
Żeby próbować bronić dobrego imienia Jana Pawła 2 to Dziwisz musiałby wziąć wszystko na siebie. Przyznać się do krycia McCarrika przed JP2 i wpływanie na opinie o nim. Dziwisz tego nie zrobi, będzie wypierał się do końca i dzięki temu legenda Jana Pawła upadnie. A później wszystkie jego pomniki.
Wilga
5 miesięcy temu
Przy tej władzy tacy jak Dziwisz i jemu podobni są bezkarni. Te wszystkie "komisje" tylko zacierają prawdziwy obraz zdziczenia kleru.
ja wohl
5 miesięcy temu
A Gowin jest taki pewny, że ci, których spotkał na swojej drodze i są nieskazitelni, że za chwile okaże sie, że maja coś za uszami ? Dziwisz był nieskazitelny, było wprost niewyobrażalne, żeby miał jakąś skaze na honorze, etyce, moralności a okazało się , że to zwykły drań w łachmanach i pałą w garsci udający pasterza ale w złocie i marmurach.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić