Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Donald Trump grozi. Nowy Jork nie dostanie szczepionki na COVID-19!

15

Prezydent USA ostro skrytykował gubernatora Nowego Jorku. Donalda Trumpa rozzłościło, że Andrew Cuomo niepochlebnie wypowiedział się na temat planu dystrybuowania szczepionki na koronawirusa. Konsekwencje odczują wszyscy mieszkańcy stanu.

Donald Trump grozi. Nowy Jork nie dostanie szczepionki na COVID-19!
Donald Trump (PAP, PAP, EPA, Chris Kleponis , POOL)

Andrew Cuomo wyraził sceptycyzm odnośnie planu dystrybucji szczepionki na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Gubernator Nowego Jorku poddawał w wątpliwość opinię rządu federalnego. Zapowiedział także powołanie stanowego panelu ekspertów, którzy upewnią się, że lek jest bezpieczny dla mieszkańców stanu.

Szczerze mówiąc, nie mam zamiaru ufać opinii rządu federalnego i dlatego powołuję stanowy panel ekspertów do sprawdzenia szczepionek – powiedział Andrew Cuomo (One India).

Donald Trump nie zezwoli na dystrybucję szczepionki w Nowym Jorku?

Wątpliwości gubernatora zdenerwowała Donalda Trumpa, który zarzucił gubernatorowi Nowego Jorku, że kierują nim względy polityczne. Oświadczył również, że skoro Andrew Cuomo nie jest przekonany o skuteczności szczepionki, nie powinna zostać rozdystrybuowana w jego stanie.

Zobacz także: Zobacz też: Dr Szułdrzyński o sposobie zabezpieczenia szczepionek na koronawirusa (WIDEO)

Donald Trump tłumaczył, że skoro Andrew Cuomo nie jest pewny skuteczności szczepionek, nie będzie chciał podawać jej obywatelom. Zdaniem prezydenta USA nie ma sensu dystrybuować środku bez gwarancji, że natychmiast trafi do potrzebujących.

Nie możemy dostarczyć jej [szczepionki – przyp. red.] do stanu, w którym nie podadzą jej od razu obywatelom. (...) Szczepionka będzie dostępna dla całej populacji z wyjątkiem takich miejsc jak stan Nowy Jork, gdzie z powodów politycznych gubernator postanowił powiedzieć, że chce poświęcić na szczepionkę trochę czasu – zapowiedział Donald Trump (One India).
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić