Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump nie wierzy w testy na koronawirusa? Są "przereklamowane"

24

Prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził fabrykę w Pensylwanii, w której produkowane są sprzęty medyczne. W trakcie wizyty Donald Trump poruszył temat testów, służących do sprawdzania obecności koronawirusa w organizmie. Określił je "przereklamowanymi".

Donald Trump odwiedził fabrykę sprzętu medycznego w Owens & Minor Inc.
Donald Trump odwiedził fabrykę sprzętu medycznego w Owens & Minor Inc. (Getty Images)

Jak podaje "The Hill", mówiąc o testach, prezydent odnosił się do sposobu ich rozdysponowania. Ma uważać, że praktyka przeprowadzania szeroko rozpowszechnionych badań jest błędem. Mimo krytyki działań lekarzy, prezydent Stanów Zjednoczonych jednocześnie twierdzi, że jego kraj dysponuje sprzętem medycznym najwyższej jakości.

Mamy najlepsze testy na świecie. Możliwe, że te testy są, szczerze mówiąc, przereklamowane. Możliwe, że są przereklamowane – cytuje prezydenta "The Hill".

Donald Trump o pandemii koronawirusa. Wyjaśnia, dlaczego w USA jest najwięcej zachorowań

Według ustaleń "Worldometers.info" Stany Zjednoczone są państwem najbardziej dotkniętym pandemią COVID-19. Donald Trump wyraził opinię, że przyczyna takiego stanu rzeczy leży w ilości testów na obecność koronawirusa, jakie są przeprowadzane wśród Amerykanów.

Mamy więcej przypadków niż ktokolwiek na świecie, ale dlaczego? Ponieważ wykonujemy więcej testów. [...] Gdy testujesz, dowiadujesz się, że coś jest nie tak z ludźmi. Wykonując niewiele testów, mielibyśmy bardzo niewiele przypadków. To kwestia zdrowego rozsądku – wyjaśnił prezydent USA w trakcie wizyty w fabryce Owens & Minor Inc. w Allentown ("The Hill").

"Independent' podaje, że w trakcie wizyty w fabryce Donald Trump nie nosił maseczki ochronnej. Miał odmówić jej założenia, mimo że wszyscy pracownicy fabryki oraz członkowie świty prezydenta zdecydowali się na ten krok.

Zobacz także: Zobacz też: USA. "Władze przespały ten moment". Kolejny stan ma olbrzymi problem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić