o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus w USA. Donald Trump wściekły na lekarza. "To nie do zaakceptowania"

86
Podziel się

Donald Trump otwarcie skrytykował postępowanie dr. Anthony'ego Fauciego, który przed Kongresem przestrzegał przed zbyt szybkim otwieraniem gospodarki. Fauci jest jedną z twarzy walki z koronawirusem w USA i wielokrotnie już wchodził w konflikty z prezydentem kraju.

Anthony Fauci, Donald Trump oraz wiceprezydent Mike Pence.
Anthony Fauci, Donald Trump oraz wiceprezydent Mike Pence. (Getty Images)
bDKrgnAR

Donald Trump krytykuje działania Fauciego, twierdząc, że wyolbrzymia on zagrożenia związane z COVID-19 i "chcę grać po każdej ze stron". Do krytyki Fauciego dołącza wielu zwolenników prezydenta oraz osób, które domagają się jak najszybszego powrotu do normalności.

Fauci, jeden z najważniejszych członków prezydenckiego zespołu ds. walki z epidemią, ostrzegał we wtorek w Kongresie przed zbyt szybkim znoszeniem obostrzeń, otwieraniem granic i skutkami powrotu dzieci do szkół. Jego zdaniem może to doprowadzić do nowej fali zakażeń. Lekarz twierdził też, że natura wirusa choroby nie jest jeszcze wystarczająco poznana przez naukę.

bDKrgnAT

Odmrażanie gospodarki i otwieranie szkół

Sam Trump zapowiadając odmrażanie kraju, przyznawał zresztą, że zdaje sobie sprawę, że liczba śmierci z powodu wirusa może być przez to większa. Twierdził jednak, że priorytetem jest ożywienie gospodarki. Od początku epidemii w USA, bezrobocie wzrosło do wyników nie notowanych od czasów Wielkiego Kryzysu.

Byłem zaskoczony jego wypowiedzią. Jego odpowiedź jest nie do zaakceptowania, zwłaszcza jeśli chodzi o szkoły - mówił amerykański prezydent, który już wcześniej zapowiadał rozwiązanie zespołu ds. walki z COVID-19.

bDKrgnAZ

Trump odniósł się też do coraz częściej zgłaszanych przez pediatrów przypadków tajemniczej choroby zapalnej u dzieci, która łączona jest z infekcją wirusem SARS-CoV-2. Według Trumpa nadal jest to jeden przypadek na pięćset tysięcy, więc nie powinno to być przyczyną do utrzymywania zamknięcia szkół. Jak skomentował, "jadąc do szkoły, również możesz mieć wypadek".

Kwestia powrotu dzieci do szkół jest jedną z najbardziej dyskusyjnych w USA. Wielu lekarzy zastrzega, że fakt, iż u młodych osób bardzo rzadko odnotowuje się powikłania z powodu COVID-19, wcale nie oznacza, że nie mogą one zarażać się i przenosić choroby dalej. Donald Trump, często powołuje się na te dane, porównując problem koronawirusa u osób w wieku szkolnym z innymi rzadkimi chorobami, których istnienie nie paraliżowało w przeszłości systemu edukacji.

Zobacz także: USA. "Władze przespały ten moment". Kolejny stan ma olbrzymi problem

bDKrgnBa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKrgnBu
KOMENTARZE
(86)
bkz
10 miesięcy temu
Ten Fauci wraz z Gatesem i Melinda powinni skonczyc w wiezieniu , tylko za dzialnosc a Afryce !!
Prezes
10 miesięcy temu
Panie Trump, podeślemy panu naszego Sasina. On poradzi sobie ze wszystkim - Prezes Wszystkich Prezesów
git
10 miesięcy temu
Pogonić Fauciego i po sprawie. Trzyma sztamę z Gatesem i podobnymi
bDKrgnBv
renio
10 miesięcy temu
TRUMP złapał POLSKI RZĄD ,który to boi się ROSJI niewiadomo dlaczego i USA doi polaków za uzbrojenie ,na części do F16 czekamy dwa lata z 48 F16 lata tylko kilka ,do pozostałego uzbrojenia nie mamy kodów , a LEOPARDY NIEMIECKIE pożera RDŻA
XXV
10 miesięcy temu
Niech napiszą jak Fauci budował w chińskim Wuhan super lab. za 3,8 mln dolarów i jak ten Fauci wspiera szczepionkowy biznes. Wystarczy posłuchać dr Judy Mikovits
Najnowsze komentarze (86)
mmrozu
10 miesięcy temu
Fauci i Brix podpierali sie danymi kolegi (wszyscy z billem związani $$$$) symulacji od Neil Ferguson z Imperial College, który zrobił symulacje dla wielu krajów, dla USA przewidział 2,2 mln zgonów, wiec kolejny raz przestrzelił jak z ptasią grypa bo wtedy twierdził ze zginie 200mln ludzi a przez pare lat zmarło poniżej tysiąca,dla Angli też zrobił symulacje i przekonał do zamkniecia do którego sam sie nei stosował bo go przyłapano z kochanką, dla Szwecji tez zrobił symulacje jak nic nie zgobią i jak zamkną sie częsciowo (czyli w sumie to co zrobili, zdystansowali sie itd) dane komletnie sie rozminęły minimum 10krotnie
Swojak
10 miesięcy temu
Wiener się wciela bo korona wirus nie chce to słuchać bidulek
prokurator
10 miesięcy temu
Donald powinien wprowadzić prochibicję na "szczepionki", a gangsterów o włoskich nazwiskach wysłać na syberię do Putina
Olo
10 miesięcy temu
To wszystko to kolejna Kasa tylko dla kogo ipoco?
MMm1
10 miesięcy temu
Nasi konsultanci tak oceniali szkodliwość koronawirusa (każdy w swojej specjalności), że łącznie wyszło 320% zgonów w naszej populacji. I komu tu woerzyć.
123
10 miesięcy temu
Teraz na świecie nie liczy się śmierć ludzi tylko kasa za wszelką cenę.
zawislak
10 miesięcy temu
Z ustawa 447 poszlo im latwiej
malva
10 miesięcy temu
Fauci, Gates i całe WHO to jedna lewacka banda realizująca plan depopulacji ludzkości.
bDKrgnBn
tak:
10 miesięcy temu
Myślący noszą na głowie kapelusz a nie spodnie .
hiha
10 miesięcy temu
Precz Z PLANDEMIĄ HAHAHAHA!!!!!!!!!!!
hiha
10 miesięcy temu
Trzy razy Z zastrzelić, zakopać zapomnieć!!!!!!!!!!!!
Kali
10 miesięcy temu
Dlaczego w rządzie USA nikt nie był chory?
okrutnik
10 miesięcy temu
Po co te wszystkie ograniczenia? Wrócić do normalności, szybko przygotować nowe cmentarze i już. Kto ma umrzeć, umrze, reszta przeżyje.
znak
10 miesięcy temu
Panie prezydencie Trump - lekarzem epidemiologiem to Pan nie jest! A Ameryka w historii zrobiła już trochę kardynalnych błędów np. klęska w Pearl Harbor, zgoda w Jałcie, wojna w Wietnamie - niech Pan nie popełni historycznego błędu jako biznesmen...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić