Donald Trump ostrzega przed wojną nuklearną. "Jest całkiem prawdopodobna"

Donald Trump zabrał głos na temat sytuacji na arenie międzynarodowej. Były prezydent USA ocenił, że wojna nuklearna z Rosją jest "całkiem prawdopodobna". Obwinił przy tym o wszystko obecnego przywódcę Stanów Zjednoczonych Joe Bidena.

Donald Trump ostrzega przed wojną nuklearną. "Jest całkiem prawdopodobna"
Były prezydent USA Donald Trump zabrał głos w sprawie ewentualnego konfliktu nuklearnego z Rosją (Getty Images, Brandon Bell)

Trump opublikował wpis na założonej przez siebie platformie Truth Social. Podkreślił, że "w najdzikszych snach" nie wyobrażał sobie tego, że Stany Zjednoczone mogą wejść z innym krajem w konflikt nuklearny. Teraz jednak rzekomo sytuacja uległa zmianie.

Z powodu retoryki naszych przywódców i bardzo źle dobieranych przez nich słów, jest to całkiem prawdopodobne – napisał były prezydent USA.

Donald Trump za konflikt rosyjsko-ukraiński wini przywódcę USA

Donald Trump dodał, że obecna sytuacja na Ukrainie jest efektem nieskutecznej polityki administracji Joe Bidena.

Do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego nigdy by nie doszło, gdyby w Stanach Zjednoczonych prezydentem nadal był Trump. Obecna administracja ma znacznie mniej kart na ręku, ale nadal są one bardzo grywalne – ocenił były prezydent.

To nie pierwszy tego typu komentarz Trumpa. Podobne stanowisko zajął w programie "Outside the Beltway" wyemitowanym w poniedziałek na platformie Real America's Voice.

Nigdy bym nie pomyślał, że tak się stanie. Grozi nam wojna nuklearna, to wielkie niebezpieczeństwo. Nie jesteśmy już krajem szanowanym na arenie międzynarodowej – podkreślił.

Trump o wysłaniu atomowych okrętów podwodnych w stronę Rosji. "Jesteśmy większą potęgą"

W marcowym wywiadzie dla Fox News były prezydent USA stwierdził, że Władimir Putin rozumie tylko argumenty siłowe. Ocenił, że Stany Zjednoczone powinny wysłać atomowe okręty podwodne w kierunku rosyjskiego wybrzeża.

Nieustannie słyszę komentarze, że Rosja jest potęgą nuklearną. Ale my jesteśmy większą potęgą. Władimir Putin ciągle straszy świat użyciem atomowego guzika. Powinniśmy powiedzieć mu, że jeśli jeszcze raz spróbuje użyć tego argumentu, to wyślemy w stronę jego kraju nasze podwodne okręty atomowe. Powinny pływać cały czas wzdłuż rosyjskiego wybrzeża – zaznaczył Trump.

Obejrzyj także: Zadziwiające słowa Donalda Trumpa o Rosji i Ukrainie. Reakcja ambasadora

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić