Przesadził? Oburzające słowa o COVID-19

11

W USA trwa właśnie walka pomiędzy kandydatami na fotel prezydencki. Obecny prezydent Donald Trump, zdaniem byłej doradczyni Mike'a Pence'a, w przeszłości miał powiedzieć, że "ten cały COVID-19 może jest dobry, bo nie musi podawać ręki obrzydliwym ludziom".

Przesadził? Oburzające słowa o COVID-19
(PAP, EPA)

Donald Trump ubiega się o reelekcję. W USA trwa walka pomiędzy obecnym prezydentem a Joe Bidenem, który w najnowszych sondażach wygrywa kilkoma punktami procentowymi z Trumpem.

Choć lwią część opozycji Donalda Trumpa stanowią demokraci, to jednak nawet wśród republikanów znajdują się osoby, które nie chcą reelekcji obecnego prezydenta USA. Wśród nich jest była, główna doradczyni wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a - Olivia Troye.

Zdaniem Olivii Troye kiedyś w trakcie jednego z posiedzeń Trump w kontrowersyjny sposób podsumował sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Miał powiedzieć:

Może ta sprawa z koronawirusem jest dobra? Nie lubię podawać ludziom ręki. Nie lubię podawać ręki tym obrzydliwym ludziom.

Ponoć prezydent USA miła na myśli swoich wyborców, których spotyka w trakcie wieców. Przynajmniej tak stwierdziła Olivia Troye.

Biały Dom: jej twierdzenia są bezpodstawne

Historię tę była doradczyni Mike'a Pence'a opowiedziała w filmie pod tytułem "Wyborcy republikanów przeciwko Trumpowi", który opublikowano m.in. na platformie YouTube. Judd Deere, rzecznik Białego Domu, zaprzeczył jednak, aby kiedykolwiek słowa tego typu padły z ust prezydenta USA. W odpowiedzi stwierdzono, że oskarżenia o wypowiedzenie takich słów są zupełnie bezpodstawne.

Zobacz także: Białoruś. Aleksander Kwaśniewski doradza telefon do Trumpa
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić